Wiadomości ze świata  RSS
Między korupcją a Donbasem. Jak doprowadzić do pokoju w Zagłębiu Donieckim?

#zrodlo
DGP zapytał dwóch kandydatów na prezydenta związanych ze strukturami siłowymi, jak doprowadzić do pokoju w Zagłębiu Donieckim.

Tagi: Donbas
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Dwaj Polacy wśród ofiar katastrofy samolotu Ethiopian Airlines


Wśród ofiar niedzielnej katastrofy lotniczej samolotu Ethiopian Airlines jest dwóch Polaków - poinformowała w rozmowie z TVP Info rzeczniczka MSZ Ewa Suwara.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Algierski Breżniew. Arabska Wiosna w końcu dopadła prezydenta Abd al-Aziza Buteflikę


Są tacy, jednak ich nie wskażę, którzy chcą, by Algieria wróciła do lat bólu – gen. Ahmed Gaïd Salah, szef sztabu algierskiej armii, wiedział, że rodacy zrozumieją to nawiązanie do brutalnej wojny domowej z lat 90.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

MSZ obecnie nie może potwierdzić informacji, by dwóch Polaków zginęło w katastrofie lotniczej w Etiopii


Obecnie nie możemy potwierdzić informacji, jakoby dwóch Polaków poniosło śmierć w wyniku katastrofy lotniczej samolotu Ethiopian Airlines; podejmujemy działania konsularne, aby wyjaśnić sprawę - powiedziała w niedzielę PAP rzeczniczka MSZ Ewa Suwara.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Etiopia: Rozbił się samolot ze 157 osobami na pokładzie

#zrodlo
Samolot etiopskich linii lotniczych Ethiopian Airlines rozbił się w niedzielę niedaleko stolicy kraju Addis Abeby; są ofiary śmiertelne - podały etiopskie władze. Przewoźnik poinformował, że na pokładzie Boeinga 737 znajdowało się 149 pasażerów i ośmiu członków załogi.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Francja: 7 tys. "żółtych kamizelek" na ulicach Paryża


W sobotę po raz 17. od listopada manifestowały we Francji przeciwko rządowi prezydenta Emmanuela Macrona "żółte kamizelki". Według francuskiego MSW na ulice wyszło 7 tys. "żółtych kamizelek", w tym 2,8 tys. w Paryżu.

Tagi: Francja
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Za grubi, by służyć: Amerykanie nie nadają się do wojska


Największym wyzwaniem dla US Army nie jest potęga Chin czy Rosji. Od lat brakuje rekrutów, bo z powodu otyłości i problemów psychicznych coraz mniej Amerykanów nadaje się do wojska.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Tajani: Brexit może zostać opóźniony, ale tylko o kilka tygodni


Brexit może zostać opóźniony, ale tylko o kilka tygodni - powiedział przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani w wywiadzie dla niemieckiej grupy medialnej Funke, który ma zostać opublikowany w sobotę. Jego zdaniem należy zapobiec "chaotycznej katastrofie" w Unii Europejskiej.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Trump: Byłbym rozczarowany, gdyby Korea Północna rozpoczęła nowe testy ICBM

#zrodlo
Prezydent USA Donald Trump powiedział w piątek, że ma dobre relacje z przywódcą Korei Płn. Kim Dzong Unem, ale byłby rozczarowany, gdyby Pjongjang zaczął ponownie testować międzykontynentalne rakiety balistyczne (ICBM).

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Premier Włoch: Działamy na rzecz tego, by znieść sankcje nałożone na Rosję


Premier Włoch Giuseppe Conte powtórzył w piątek, że jego rząd działa na rzecz zniesienia sankcji nałożonych na Rosję po aneksji Krymu. Podkreślił, że należy sprzyjać dialogowi.

Tagi: Rosja, Włochy
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Portugalia przyjmie tysiąc uchodźców, którzy przebywają w Grecji


Około tysiąca uchodźców, wśród nich ubiegający się o azyl, znajdzie w najbliższym czasie schronienie w Portugalii - ogłosiło w wydanym w piątek w Atenach komunikacie greckie ministerstwo migracji.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Berlusconi zapewnia Orbana o poparciu i wzywa go, by spełnił prośby EPL


Lider Forza Italia Silvio Berlusconi zapewnił w piątek szefa rządu Węgier Viktora Orbana, że będzie stał po jego stronie i nie zagłosuje za wykluczeniem jego ugrupowania Fidesz z Europejskiej Partii Ludowej. Wezwał Orbana, by spełnił kierowane do niego prośby.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

May: Wielka Brytania może nigdy nie opuścić Unii Europejskiej


Wielka Brytania może nigdy nie opuścić Unii Europejskiej, jeśli w przyszłym tygodniu parlament odrzuci porozumienie w sprawie brexitu, wynegocjowane z Brukselą - ostrzegła w piątek premier Theresa May.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

NATO 20 lat później. Co dało nam członkostwo w Sojuszu?


Przyjęcie do NATO dawało nadzieję, że Polska w końcu przestanie być krajem leżącym na wschód od Zachodu i na zachód od Wschodu.

Tagi: NATO
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Rynek pracy, system emerytalny, edukacja. Komisja Europejska o wyzwaniach dla Polski

#zrodlo
Sytuacja Polski jest bardzo dobra, ale stoi przed nią kilka wyzwań, m.in. dotyczących rynku pracy, emerytur, edukacji, ochrony zdrowia - mówili w czwartek w Warszawie przedstawiciele Komisji Europejskiej. Zgadzamy się z opiniami KE - poinformował szef MIiR Jerzy Kwieciński.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Amerykańska dyplomacja umiera na naszych oczach. Światowy żandarm kapituluje


Nie jest to jedynie wina Donalda Trumpa. Współodpowiedzialni za to są też jego poprzednicy

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Rozwód z Wielką Brytanią na ostatniej prostej, ale do mety wciąż daleko


Londyn dał sobie jeszcze trochę czasu na dogadanie się z Brukselą w sprawie Irlandii Północnej. Jednak bez względu na efekt tych rozmów na przyszły tydzień zaplanowane są głosowania, które zadecydują o dalszym przebiegu brexitu.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Bałkany: Lud kontra eurofikcja. Trwają protesty przeciwko skorumpowanym władzom


Wczoraj w stolicy Albanii wielotysięczny tłum ponownie domagał się ustąpienia premiera. Akcje wymierzone w skorumpowane władze trwają w stolicach niemal wszystkich państw regionu.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Demokraci blokują stan wyjątkowy Trumpa


Opozycja powołuje się na zasadę trójpodziału władzy i zarzuca prezydentowi, że pogwałcił konstytucję.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Chiny. Podwojenie PKB w ciągu dekady może stać się faktem


Jeśli Państwo Środka chce zrealizować cel podwojenia PKB w tej dekadzie, to ani w tym, ani w przyszłym roku gospodarka nie może spowolnić do mniej niż 6 proc.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Każdy ma swojego Tuska. Rumunia zagłosuje przeciwko kandydatowi ze swojego kraju


W czwartek rusza kolejny etap wyboru unijnej prokurator, która będzie badała nadużycia w wydawaniu funduszy UE i przestępstwa związane z VAT. Przeciw jest jej rodzimy kraj, Rumunia.

Tagi: Rumunia
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Negocjował z „Szakalem”. Kim jest prezydent Algierii Abd al-Aziz Buteflika?


Prezydenta Algierii na co dzień nie widać, ale jego wpływ jest wyczuwalny w każdej części kraju.

Tagi: Algieria
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Gniew algierskiej ulicy. Czy UE czeka kolejna fala migracji?


Jeśli kryzys w Algierii się pogłębi, Unii Europejskiej może przybyć jeszcze jeden niestabilny sąsiad – co może mieć konsekwencje dla migracji na Stary Kontynent.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Polska mocniejsza w UE po eurowyborach?


Nasze partie mogą mieć w Brukseli więcej do powiedzenia, pod warunkiem że PiS znajdzie sojuszników, a Koalicja Europejska uniknie rozkawałkowania.

Tagi: Bruksela
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Rosja hojna dla włoskich eurosceptyków. Oni potrzebują pieniędzy


Pomimo podejrzeń o finansowe wsparcie Kremla włoska Liga umacnia się w sondażach.

Tagi: Rosja, Kreml
Źródło: www.gazetaprawna.pl

W. Brytania: Bomby wysłane na lotniska i dworzec kolejowy


Trzy niewielkie ładunki wybuchowe wysłano we wtorek na dwa londyńskie lotniska - Heathrow i London City - oraz dworzec kolejowy Waterloo - poinformowała brytyjska policja. Nikt nie został ranny. Nie doszło do odwołania lotów.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Francja: Policja aresztowała sprawcę ataku w więzieniu. Jego partnerka zginęła


Jednostka taktyczna RAID zatrzymała we wtorek w Conde-sur-Sarthe sprawcę ataku na więziennych strażników; jego partnerka zginęła w trakcie operacji policyjnej. Minister sprawiedliwości Francji Nicole Belloubet uznała incydent w więzieniu za atak terrorystyczny.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Macron wzywa do "europejskiego renesansu" i rewizji traktatów


W artykule zatytułowanym "Europejski renesans" prezydent Francji Emmanuel Macron wezwie we wtorek do zwołania przed końcem roku europejskiej konferencji, by przedyskutować polityczne zmiany w Europie, w tym rewizję traktatów - informuje w poniedziałek Reuters.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Komisja Kongresu USA wszczyna śledztwo ws. Trumpa i osób z jego otoczenia. Chodzi Russiagate i blokowanie wymiaru sprawiedliwości


Komisja sprawiedliwości Izby Reprezentantów USA poinformowała w poniedziałek, że wszczyna śledztwo ws. prezydenta Donalda Trumpa, osób z jego otoczenia i członków gabinetu. Zwróciła się do 81 agencji i podmiotów o wydanie stosownych dokumentów.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Unijni ministrowie energii podzieleni w sprawie strategii klimatycznej


Z jednej strony apele o przedstawienie scenariusza zakładającego pokrycie 100 proc. potrzeb energetycznych ze źródeł odnawialnych do 2050 roku, a z drugiej nawoływania o sprawiedliwą transformację - państwa UE są podzielone w sprawie długookresowej strategii klimatycznej.

Tagi: Energia
Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami