Skoki narciarskie  RSS
Vogtland Arena w Klingenthal z nowymi osłonami przeciwwietrznymi


Włodarze kompleksu Vogtland-Arena usytuowanego w Klingenthal postanowili zainwestować w nową osłonę przeciwwietrzną. Decyzja ta została podjęta przez sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Saksonii, Guntera Schneidera, po uprzedniej naradzie z burmistrzem Klingenthal, Thomasem Hennigiem.

Tagi: Kreta
Źródło: www.skijumping.pl

Tande o częstych problemach zdrowotnych: Wyczerpałem limit pecha


- Podejmuję coraz cięższe treningi, ale wciąż nie mam pełnej ruchomości w lewym kolanie. Mogę całkowicie wyprostować nogę, ale nadal nie mogę całkowicie jej zgiąć. Podczas aktualnie wykonywanych ćwiczeń nie odczuwam bólu, ale bardzo uważam na to, żeby nie zginać nogi zbyt mocno - mówi panujący mistrz świata w lotach...

Tagi: Lotus, Lotto
Źródło: www.skijumping.pl

W Oberstdorfie ruszyła modernizacja skoczni przed MŚ 2021


W 2021 roku mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym odbędą się w Oberstdorfie. Bawarczycy tuż po zakończeniu zimowego sezonu rozpoczęli proces modernizacji aren, na których za dwa lata sportowcy mają walczyć o medale.

Źródło: www.skijumping.pl

Fettner kontynuuje karierę


- Zdecydowałem, że jeszcze nie nadszedł czas na zakończenie kariery skoczka narciarskiego - napisał w mediach społecznościowych Manuel Fettner, który po finale sezonu 2018/19 rozważał zakończenie przygody ze sportem.

Źródło: www.skijumping.pl

Niemieckie zakusy na premierę Grand Prix, Wisła szykuje się do obu inauguracji

#zrodlo
Za niespełna trzy miesiące (20-21 lipca) Wisła po raz siódmy w historii będzie gospodarzem konkursów inaugurujących cykl Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Jak się okazuje, tego roku Polacy mogli stracić to miano na rzecz Niemców, który wyszli z propozycją zamiany terminów rozgrywania zawodów omawianej rangi. O kulisach tej sprawy...

Źródło: www.skijumping.pl

Wyjątkowa książka o wyjątkowych skoczniach - ostatnia szansa!


Książka "30 Skoczni Narciarskich świata" wydana została w październiku. To doskonały prezent dla wszystkich miłośników skoków, a w szczególności "skoczniołazów" oraz amatorów dobrej fotografii. To już ostatnia szansa dla polskich kibiców, aby zakupić ją w okazyjnej cenie.

Tagi: SKOK
Źródło: www.skijumping.pl

Filip Sakala - skoczek z lękiem wysokości i miłością do filozofii


Andreas Widhoelzl, Sigurd Pettersen, Daniel Andre Tande - to tylko kilka wybranych nazwisk skoczków, którzy przyznali się do lęku wysokości. Dość osobliwie fobia ta ujawniała się u Roberta Matei, u którego strach przed wysokością włączał się tylko, na nienależącej przecież do przesadnie dużych obiektów, skoczni w Lahti. O braku komfortu...

Źródło: www.skijumping.pl

Bałwan niezgody na cześć mistrza


Nie taki miał być finał uczczenia sukcesów Dawida Kubackiego przez mieszkańców gminy Szaflary, którą zamieszkuje aktualny mistrz świata ze skoczni normalnej. Budowa ogromnego bałwana, zbudowanego w trakcie najlepszego dotąd sezonu w karierze 29-latka, wyrządziła kosztowne szkody.

Tagi: Szkoły, Gminy
Źródło: www.skijumping.pl

Wesołych Świąt!


Wszystkim czytelnikom serwisu Skijumping.pl, życzymy Świąt Wielkanocnych spędzonych w rodzinnym gronie, wielu wspaniałych, radosnych chwil, a także wypoczynku od pędu dnia codziennego.

Tagi: Wielkanoc
Źródło: www.skijumping.pl

Sukcesy Norweżek przykuwają uwagę sponsorów


Tytuł mistrzyni świata, zwycięstwo w premierowej edycji Raw Air oraz trzynaście pucharowych triumfów, które złożyły się na Kryształową Kulę. To tylko część osiągnięć Maren Lundby w sezonie 2018/19, a do tego pierwsze podia Anny Odine Stroem oraz medal drużyny w Seefeld. Wszystkie z wymienionych wydarzeń składają się na rosnące zainteresowanie...

Źródło: www.skijumping.pl

Killian Peier: Latem skakałem na nartach zjazdowych


Minionej zimy Killian Peier odniósł największy sukces w swojej dotychczasowej karierze. Reprezentant Szwajcarii wywalczył brązowy medal w konkursie na dużej skoczni na mistrzostwach świata. 24-letni sportowiec podzielił się informacjami na temat przygotowań do zakończonego sezonu oraz zmianach w życiu po wydarzeniach w Innsbrucku.

Źródło: www.skijumping.pl

Sportowcy wracają na skocznie. Już wkrótce rusza 9. edycja cyklu Red Bull 400


Nieco ponad miesiąc od zakończenia sezonu Pucharu Świata na największe i najbardziej znane skocznie narciarskie na świecie powrócą wielkie sportowe widowiska. Dokładnie za tydzień na skoczni Gornyj Gigant w Ałmaatach w Kazachstanie zainaugurowana zostanie dziewiąta edycja cyklu Red Bull 400, w ramach którego śmiałkowie z całego świata muszą pokonać morderczy...

Źródło: www.skijumping.pl

Iraschko-Stolz po kolejnej operacji


Oprócz odpoczynku i regeneracji, Daniela Iraschko-Stolz okres pomiędzy sezonami przeznaczyła m.in. na operację nosa. Zabieg miał związek z listopadowym upadkiem Austriaczki w Lillehammer, podczas którego 35-latka poważnie zraniła właśnie tę część ciała.

Tagi: Austria
Źródło: www.skijumping.pl

Virag Voros: Chcę zdobyć pierwsze od lat punkty PŚ dla węgierskich skoków


"Sezon ogórkowy" jaki właśnie trwa to okazja, by nieco szerzej zajrzeć na peryferia światowych skoków narciarskich. 16-letnia Węgierka Virag Voros stała się kobiecym objawieniem lata 2016 roku, kiedy to wygrała zdecydowanie cztery konkursy z cyklu Alpen Cup z rzędu. Pokonała wiele zawodniczek z krajów alpejskich, które dziś w swoim dorobku...

Tagi: SKOK, Azja
Źródło: www.skijumping.pl

Niespełniony duet braci Egloffów


- Podstawą tej decyzji był stosunek zainwestowanych sił do braku osiągnięć na skoczniach. Oczekiwania były wielkie, ale efekty okazały się małe - przyznaje Luca Egloff w rozmowie z tagblatt.ch, który po sezonie 2018/19 postanowił zaniechać dalszych prób rozwijania się w skokach narciarskich. Wcześniej fiaskiem zakończyła się też kariera jego starszego...

Tagi: SKOK
Źródło: www.skijumping.pl

- Zmarła najstarsza dama na świecie - echa pożaru Notre Dame w świecie skoków


- To sceny niczym z hollywoodzkiego hitu... - napisał na Instagramie Janni Reisenauer. Austriak nie był jedynym przedstawicielem środowiska skoków narciarskich, który przejął się poniedziałkowymi wydarzeniami nad Sekwaną. O nastrojach panujących we Francji, a także znaczeniu zniszczonej archikatedry dla mieszkańców tego kraju opowiedziała nam przedstawicielka Trójkolorowych - Oceane Avocat Gros.

Źródło: www.skijumping.pl

Mistrzowskie spotkanie w samochodzie rajdowym

#zrodlo
Znany z pasji do motoryzacji Maciej Kot zrealizował kolejne marzenie związane z tym zagadnieniem. W pierwszej połowie kwietnia drużynowy mistrz świata z 2017 roku w skokach narciarskich miał możliwość przyglądania się z bliska pracy jednego z najlepszych polskich kierowców rajdowych - Kajetana Kajetanowicza.

Źródło: www.skijumping.pl

Kadra Amerykanów na sezon 2019/2020


Po Szwajcarach przyszła pora na Amerykanów. Reprezentacja Stanów Zjednoczonych jako druga poinformowała o podziale kadr narodowych w skokach narciarskich na sezon 2019/2020.

Źródło: www.skijumping.pl

Robert Kranjec: Na razie muszę uporządkować moje myśli


Z grona zawodników, którzy po sezonie 2018/2019 postanowili zakończyć sportową karierę, najgłośniej mówi się o Robercie Kranjcu. Mistrz świata w lotach narciarskich z 2012 roku pożegnał się z zawodowym uprawianiem skoków podczas weekendu w Planicy. Kilkanaście dni po tamtych wydarzeniach, Słoweniec w rozmowie z lokalnymi mediami wspomina wydarzenia spod Letalnicy...

Tagi: SKOK
Źródło: www.skijumping.pl

Davide Bresadola żegna się ze skokami


Trzy tygodnie po tym jak zakończenie kariery ogłosił Sebastian Colloredo, na rozbrat ze skocznią zdecydował się inny z reprezentantów Włoch, 30-letni Davide Bresadola. Odejście z włoskiego teamu ogłosił również odpowiedzialny za kwestie techniczne, Romed Moroder, wcześniej jasnym stało się, że pracy na Półwyspie Apenińskim nie będzie kontynuował głowny trener Łukasz...

Źródło: www.skijumping.pl

R. Kobayashi ambasadorem japońskiej kandydatury do ZIO 2030


To co nie udało się w latach 90. najbardziej utalentowanemu pokoleniu japońskich skoczków, do którego zaliczyć można m.in. Funakiego, Haradę, Miyahirę, czy Okabe, udało się w tym sezonie Ryoyu Kobayashiemu. Jako pierwszy zawodnik spoza Starego Kontynentu wygrał klasyfikację generalną Pucharu Świata, a dołożył do tego kilka innych laurów, o których...

Źródło: www.skijumping.pl

Zmiany w sztabie szkoleniowym Austrii


Po odejściu Floriana Liegla i Floriana Schabereitera, którzy pracowali dotychczas jako trenerzy asystenci w sztabie szkoleniowym reprezentacji Austrii, znaleziono następców. Zostaną nimi Harald Diess oraz Robert Treitinger.

Tagi: Austria
Źródło: www.skijumping.pl

Terminarze Pucharu Kontynentalnego i FIS Cup na sezon 2019/2020


W cieniu terminarzy Letniego Grand Prix i Pucharu Świata, podczas wiosennego meetingu FIS w Zurychu zaprezentowane zostały także kalendarze dla zawodów "drugiej i trzeciej ligi". Przedstawiamy proponowany program rywalizacji w Pucharze Kontynentalnym oraz FIS Cup kobiet i mężczyzn.

Źródło: www.skijumping.pl

Znamy proponowane e LGP i PŚ na sezon 2019/2020


Na odbywającym się w ten weekend wiosennym meetingu FIS w Zurychu opublikowane zostały proponowane terminarze Letniego Grand Prix i Pucharu Świata na sezon 2019/2020. Wspomniane kalendarze wymagają jednak jeszcze zatwierdzenia podczas kongresu FIS w Cavtacie (27-31 maja).

Źródło: www.skijumping.pl

Oberstdorf miejscem oficjalnego spotkania FIS i komitetów MŚ


Po zakończeniu sezonu nadszedł czas na podsumowanie najważniejszych imprez minionej zimy. W Niemczech odbywa się spotkanie oficjeli Międzynarodowej Federacji Narciarskiej z zespołami odpowiedzialnymi za organizację mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld oraz przyszłych czempionatów – w Oberstdorfie i Planicy.

Źródło: www.skijumping.pl

Ammann i Peier w kadrze narodowej Szwajcarii na sezon 2019/2020


Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich latach, Szwajcaria jako jedna z pierwszych drużyn odsłoniła karty. Znamy podział kadr Helwetów na sezon 2019/2020. Nie zabrakło w niej miejsca dla Simona Ammanna, który wciąż nie podjął decyzji na temat kontynuowania swojej kariery.

Źródło: www.skijumping.pl

Znacznie tańsze bilety na Puchar Świata w Wiśle! Rusza sprzedaż wejściówek na zawody FIS Grand Prix i Puchar Świata w Wiśle


W poniedziałek, 15 kwietnia 2019 roku rozpocznie się sprzedaż biletów na pierwsze w sezonie letnim oraz zimowym najważniejsze zawody w skokach narciarskich. Tradycyjnie już inauguracja cyklu FIS Grand Prix oraz Pucharu Świata będzie miała miejsce na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Wejściówki na letnią i zimową inaugurację już od...

Tagi: SKOK
Źródło: www.skijumping.pl

Schuster pomoże Schlierenzauerowi? "Ma mój numer, więc w każdej chwili może zadzwonić"


Werner Schuster po jedenastu latach opuścił niemiecką kadrę narodową w skokach narciarskich. Austriacki trener, pod którego okiem największe sukcesy w karierze osiągało pokolenie następców Martina Schmitta i Svena Hannawalda, w rozmowie z Tiroler Tageszeitung, wspomina ponad dekadę spędzoną za naszą zachodnią granicą oraz kreśli plany na przyszłość.

Tagi: Austria, SKOK
Źródło: www.skijumping.pl

W najbliższy weekend wiosenny meeting FIS w Zurychu


W dniach 13-14 kwietnia w Zurychu odbędzie się tradycyjny wiosenny meeting FIS. W spotkaniu wezmą udział podkomisje światowej federacji dotyczące skoków narciarskich oraz kombinacji norweskiej.

Tagi: SKOK
Źródło: www.skijumping.pl

Nowe rozdanie w Niemczech, powrót Mittera

#zrodlo
Drugi tydzień kwietnia, zgodnie z zapowiedziami najważniejszych osób w Niemieckim Związku Narciarskim, przyniósł ogłoszenie nazwisk współpracowników Stefana Horngachera na sezon 2019/20. Stanowisko za naszą zachodnią granicą otrzymał m.in. Andreas Mitter z Austrii, który w latach 2016-2018 zajmował się prowadzeniem fińskiej kadry narodowej.

Źródło: www.skijumping.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami