Raporty  RSS
Rząd przemycił bonus dla KRUS-owianek


Rolniczki pobierające świadczenia z programu "Mama 4 plus mogą przejść na korzystniejszą emeryturę rolniczą. Wystarczy, że dopłacą składki za lata brakujące do wymaganego stażu - pisze wtorkowy Dziennik Gazeta Prawna....

Źródło: www.bankier.pl

500+ to za mało, by zatrzymać kryzys demograficzny


Dekady zaniedbań w polityce prorodzinnej doprowadziły do tego, że Polska zmaga się z ogromnym kryzysem demograficznym. "500+" to za mało, aby ten trend odwrócić - czytamy we wtorkowym wydaniu "Naszego Dziennika". ...

Źródło: www.bankier.pl

Oto, co się Polakom podoba najbardziej w nowej "piątce PiS"

#zrodlo

Polacy z nowej "piątki PiS" najwyżej oceniają propozycję wyższych kosztów uzyskania przychodów, czyli niższy podatek dla osób aktywnych zawodowo - czytamy we wtorkowej "Rzeczpospolitej". Kolejne miejsca zajmują: wypłata 1100 zł dla emerytów oraz 500+ na każde dziecko.

Źródło: www.bankier.pl

Najlepsze lokaty bankowe na 6 miesięcy – marzec 2019 [Ranking Bankier.pl]


Ile można otrzymać, zakładając w marcu lokatę półroczną? Między liderami zestawień z dodatkowymi warunkami oraz bez nich widoczne są znaczne różnice.

Tagi: Banki
Źródło: www.bankier.pl

Budżet TVP napompowany rekompensatami


Nawet 1,3 mld zł może trafić do Telewizji Polskiej w ramach tzw. rekompensaty abonamentowej. Aby lepiej zrozumieć spór toczący się wokół tej kwoty, warto przyjrzeć się finansom TVP.

Źródło: www.bankier.pl

Ceny ofertowe mieszkań – marzec 2019 [Raport Bankier.pl]


Sprzedawcy mieszkań nadal próbują zarobić na wszech panującej drożyźnie na rynku nieruchomości.

Tagi: Banki
Źródło: www.bankier.pl

Amerykańskie akcje zyskują przed Fedem


Na dzień przed rozpoczęciem posiedzenia władz Rezerwy Federalnej S&P500 zadomowił się powyżej niedawnego oporu.

Tagi: Opole, Ameryka
Źródło: www.bankier.pl

PKO BP jest zainteresowane otwarciem oddziału w Londynie na paszporcie europejskim

#zrodlo

PKO BP jest zainteresowane otwarciem oddziału w Londynie, ale na paszporcie europejskim - poinformował prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło. Dodał, że bank czeka na wyjaśnienie sytuacji związanej z brexitem.

Źródło: www.bankier.pl

Sąd wstrzymał wykonanie postanowienia o areszcie kaucyjnym dla Lisieckiego


Sąd wstrzymał wykonanie postanowienia o areszcie kaucyjnym dla wydawcy tygodników "Wprost" i "Do Rzeczy" Michała Lisieckiego. Podejrzany pozostanie w areszcie do rozpatrzenia zażalenia, które złożyła prokuratura - poinformowała...

Źródło: www.bankier.pl

Mocne wzrosty banków Czarneckiego. WIG20 przerywa dobrą passę


WIG20 przerwał w poniedziałek zieloną passę, ruchy na indeksach z GPW były jednak niewielkie. Na szerokim rynku uwagę inwestorów przyciągały jednak takie spółki jak Getin, Idea, CI Games, czy Ursus.

Źródło: www.bankier.pl

Prezes PFR uważa, że przyszłość OFE powinna być znana przed startem PPK


Prezes PFR Paweł Borys uważa, że przyszłość Otwartych Funduszy Emerytalnych powinna być znana przed startem Pracowniczych Planów Kapitałowych. Jego zdaniem pomogłoby to w odbudowie zaufania do rynku kapitałowego.

Źródło: www.bankier.pl

Spiker Izby Gmin: Rząd nie może poddać tej samej umowy ws. brexitu pod ponowne głosowanie


Spiker Izby Gmin John Bercow powiedział w poniedziałek, że zgodnie z parlamentarnymi procedurami rząd Theresy May "nie może ponownie przedstawić (...) tej samej propozycji" ws. umowy wyjścia z UE, która została odrzucona...

Źródło: www.bankier.pl

GDDKiA: podwykonawcy Salini i Impresa Pizzarotti nie wrócili na budowy odcinków na A1 i S5


Podwykonawcy firm Salini i Impresa Pizzarotti nie wrócili po przerwie zimowej na budowy odcinków na A1 i S5.

Tagi: Kia, GDDKiA
Źródło: www.bankier.pl

W tych bankach najchętniej zakładacie konta


Bankom przybywa kont osobistych. Na koniec ubiegłego roku prowadziły już blisko 33 mln ROR-ów. To aż 1,8 mln więcej niż w grudniu 2017 r.

Tagi: TVP ABC
Źródło: www.bankier.pl

Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołania dot. przetargu z wybraną ofertą Ursusa


Odwołania oddalone, Ursus zatem oficjalnie pozostał jedynym wyborem NCBiR-u w megaprzetargu na autobusy elektryczne. Notowania spółki znów ruszyły w górę, jednak wokół niej i samego przetargu wciąż jest sporo znaków zapytania, o których inwestorzy nie powinni zapominać.

Źródło: www.bankier.pl

Inflacja w Polsce drgnęła, ale wciąż jest bardzo niska


Inflacja dość wyraźnie wzrosła w Polsce w lutym. Ale wzrosła też w innych krajach UE, w tym krajach naszego regionu.

Tagi: Inflacja
Źródło: www.bankier.pl

18 marca 2019 r. - to warto wiedzieć dziś rano

#zrodlo

Prezentujemy najważniejsze informacje dla inwestorów oraz przegląd wydarzeń dnia. Giełda, gospodarka, polityka i wiele więcej.

Źródło: www.bankier.pl

Uziemienie samolotów typu B737 MAX nie grozi odwoływaniem urlopów


Trzy linie latające z Polski - LOT, Enter Air i Smartwings - które w swojej flocie mają maszyny typu B737 MAX 8, szybko postarały się o ich zastąpienie innymi modelami. Turystom nie grozi więc odwołanie majowych urlopów...

Źródło: www.bankier.pl

GNB pozyskał z NBP ok. 4,8 mld zł kredytu na przywrócenie płynności płatniczej i go spłacił


Wskaźnik pokrycia wypływów netto (LCR) Getin Noble Banku 15 listopada znalazł się poniżej wymaganego minimum, bank pozyskał więc dodatkowe środki z NBP na przywrócenie płynności płatniczej w łącznej wysokości ok. 4,8 mld zł, które w całości spłacił - poinformował bank w komunikacie.

Tagi: Banki, Kredyty, NBP
Źródło: www.bankier.pl

OdPITować emerytów? Ale czemu tylko ich?!


Zwolennicy zwolnienia emerytur z PIT-u argumentują, że bezsensem jest opodatkowanie pieniędzy pochodzących z kasy państwa. Tyle że bezsensowność PIT-u sięga znacznie dalej i nie dotyczy tylko emerytur.

Źródło: www.bankier.pl

Ceny ofertowe wynajmu mieszkań – marzec 2019 [Raport Bankier.pl]


Luty przyniósł kolejne spadki średnich cen ofertowych wynajmu mieszkań. Powoli, ale już drugi miesiąc stawki prezentowane w ogłoszeniach obniżają się od końca zeszłego roku. W Warszawie jest to już o 400 zł/m-c mniej niż w grudniu 2018 r.

Tagi: Banki
Źródło: www.bankier.pl

Ranking kont osobistych – marzec 2019 - najtańsze konta bankowe (ROR)


Brak gwiazdek w ofercie kont osobistych jest w cenie. Niestety klienci nie mają w tym wypadku wielkiego wyboru. W marcu dwa rachunki bankowe znalazły się na pierwszym miejscu zestawianie najtańszych kont bankowych Bankier.pl.

Źródło: www.bankier.pl

Nowa Zelandia - piękny, drogi kraj [Tam mieszkam]


Tu, na drugim końcu świata, są zjawiskowe krajobrazy niczym z "Władcy Pierścieni" i życie z dala od europejskiego pośpiechu oraz problemów, które trawią dziś Zachód. Ale Nowa Zelandia na pewno nie jest rajem na ziemi

Źródło: www.bankier.pl

Oceń banki z redakcją Bankier.pl


Do 17 marca potrwa największe internetowe głosowanie "Złoty Bankier", w którym klienci wskażą liderów w bankowości. Oceniać można najlepsze kampanie reklamowe, działalność w mediach społecznościowych i najciekawsze inicjatywy społeczne w tej branży. Na głosujących czekają nagrody.

Źródło: www.bankier.pl

Etiopia: Analiza czarnych skrzynek boeinga wskazuje na podobieństwo z Lion Air

#zrodlo

Minister transportu Etiopii Dagmawit Moges powiedziała w niedzielę, że wstępna analiza czarnych skrzynek z etiopskiego Boeinga 737 MAX wskazuje na daleko idące podobieństwa tej katastrofy do wypadku boeinga należącego do...

Źródło: www.bankier.pl

Sklepów otwartych w niedziele będzie coraz więcej


Drogę do ominięcia ustawowego zakazu handlu w niedzielę przetarła Żabka. Jej franczyzobiorcy wygrali wszystkie sprawy, które wytaczała Państwowa Inspekcja Pracy – informuje „Gazeta Wyborcza”. W ślady Żabki idzie już kolejna sieć sklepów.

Źródło: www.bankier.pl

Hermeliński o sędziach pokoju: to nie będzie niezawisły sąd


Sądy pokoju to nie będą niezawisłe sądy; będzie to zejście poniżej poziomu PRL - powiedział w niedzielę szef Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński. Wskazał, że w skład sądów pokoju wejdą m.in. listonosze,...

Źródło: www.bankier.pl

Tym będą żyły rynki: tydzień polsko-anglosaski


W nadchodzącym tygodniu znów skupimy się na danych z polskiej gospodarki. W skali świata najważniejsze będą Brexit oraz decyzja Rezerwy Federalnej.

Tagi: Brexit
Źródło: www.bankier.pl

Grupa PSB: wzrosły ceny wszystkich materiałów budowlanych


W lutym, rok do roku, wzrosły ceny wszystkich materiałów budowlanych - podała Grupa PSB. Cement w tym czasie zdrożał o ponad 10 proc., w całym ubiegłym roku drożał o niewiele ponad 4 proc. Materiały do budowy ścian i...

Źródło: www.bankier.pl

Tobiszowski: mamy boom inwestycyjny w energetyce

#zrodlo

W polskiej energetyce prowadzonych jest tak dużo inwestycji, że można określić to jako boom inwestycyjny w odpowiedzi na zwiększenie zapotrzebowania na energię wśród mieszkańców - powiedział w sobotę w TVP Info wiceminister...

Tagi: TVP Info
Źródło: www.bankier.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami