Poradniki  RSS
Ursus ma kolejne kłopoty. MZK Zielona Góra wzywa do zapłaty 7,2 mln zł kary

Zielonogórski przewoźnik domaga się od Ursusa pieniędzy za zwłokę w dostawie zamówionych autobusów. To kolejny problem spółki, która ma na głowie długi i komornika, a zeszły rok zamknęła ze stumilionową stratą.

Źródło: www.money.pl

Wieloletni Plan Finansowy Państwa przyjęty. Rząd będzie rozdawał pieniądze, a deficyt zmaleje

Rada Ministrów przyjęła w środę dokument, w którym zawarta jest prognoza sytuacji gospodarczą Polski w najbliższych czterech latach. Jak czytamy, w tym czasie możemy liczyć na redukcję deficytu i obniżenie długu publicznego, mimo że PiS startuje z kosztownymi programami społecznymi.

Źródło: www.money.pl

Matury. Harmonogram prac nad zmianami w Prawie oświatowym

W środę propozycja, w piątek podpis prezydenta. W sprinterskim tempie parlament zajmie się nowelizacją, dzięki której każdy uczeń ostatniej klasy szkoły średniej przystąpi do matury. W sobotę zniknie ryzyko, że część uczniów mogłaby nie zostać dopuszczona do matur.

Źródło: www.money.pl

Jarosław Kaczyński: jeśli nadal będziemy tak rządzić, za 20 lat dogonimy Niemcy

Lider PiS jest przekonany, że jeśli rząd będzie zmniejszał dystans rozwojowy, który dzieli nas od zachodniej Europy, w ciągu dwóch dekad nasz kraj może dogonić Niemcy.

Źródło: www.money.pl

Kalendarium ISBnews

CZWARTEK, 25 kwietnia

Źródło: www.money.pl

Kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na czwartek

Warszawa, 24.04.2019 (ISBnews/Macronext) - Poniżej przedstawiamy kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na czwartek, 25 kwietnia 2019 r., przygotowane przez analityków Macronext.

Tagi: Warszawa
Źródło: www.money.pl

Przegląd informacji ze spółek

Open Finance odnotował 138,56 mln zł skonsolidowanej straty netto w 2018 r. wobec 18,17 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Tagi: Finanse
Źródło: www.money.pl

Open Finance miał 138,56 mln zł straty netto, 148,07 mln zł straty EBIT w 2018r.

Open Finance odnotował 138,56 mln zł skonsolidowanej straty netto w 2018 r. wobec 18,17 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Tagi: Finanse
Źródło: www.money.pl

Unimot miał wstępnie 19,1 mln zł jednostkowego wyniku EBITDA w I kw. 2019 r.

#zrodlo
Warszawa, 24.04.2019 (ISBnews) - Unimot zanotował 841,8 mln zł jednostkowych przychodów oraz 19,1 mln zł EBITDA w I kw. 2019 r., podała spółka, powołując się na wstępne dane. 

Tagi: Warszawa
Źródło: www.money.pl

Indeks WIG20 wzrósł o 0,07% na zamknięciu w środę

Indeks giełdowy WIG20 wzrósł o 0,07% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 372,33 pkt w środę, 24 kwietnia.

Tagi: Indie, Wzrok
Źródło: www.money.pl

Polacy nie są sprzymierzeńcami taksówkarzy. Jedynie co czwarty popiera strajk

#zrodlo
Strajk taksówkarzy nie interesuje Polaków. Jeśli już w ogóle mają na ten temat jakąś opinię, jest ona dla kierowców nieprzychylna. Tylko 25 proc. ankietowanych popiera ich postulaty - wynika z badania przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski w panelu Ariadna.

Tagi: Badania
Źródło: www.money.pl

Rząd przyjął  Krajowy Program Reform na rzecz realizacji strategii Europa 2020

Rada Ministrów przyjęła Krajowy Program Reform na rzecz realizacji strategii ,"Europa 2020". Dokument zawiera najważniejsze działania wspierające wzrost inwestycji w Polsce, w tym priorytety inwestycyjne finansowane z polityki spójności na lata 2021-2027.

Źródło: www.money.pl

PHN ustanowił 7-letni program emisji obligacji o wartości nom. do 1 mld zł 

Warszawa, 24.04.2019 (ISBnews) - Zarząd Polskiego Holdingu Nieruchomości (PHN) podjął uchwałę w sprawie ustanowienia siedmioletniego programu emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej wyemitowanych i niewykupionych obligacji nieprzekraczającej 1 mld zł w każdym momencie trwania programu, podała spółka. PHN planuje pierwszą emisję na maksymalną kwotę do 200 mln zł w II kw. br. 

Tagi: Warszawa
Źródło: www.money.pl

Grupa Kęty miała 57,95 mln zł zysku netto, 76,62 mln zł zysku EBIT w I kw. 2019

Grupa Kęty odnotowała 57,95 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2019 r. wobec 53,31 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Źródło: www.money.pl

Strajk nauczycieli. Andrzej Duda: okrągły stół na stadionie nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem

- Proszę o odpowiedzialność. Ja państwa wspieram, ale nie będę tego mógł robić, jeśli uczniowie nie będą mogli zdać matury - mówił w środę do nauczycieli Andrzej Duda. Szukajmy jakiegoś porozumienia - zaapelował podczas wizyty w Białogardzie.

Źródło: www.money.pl

Rząd przyjął uchwałę w sprawie WPFP na lata 2019-2022

Warszawa, 24.04.2019 (ISBnews) - Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie Wieloletniego Planu Finansowego Państwa (WPFP) na lata 2019-2022, poinformowało Centrum Informacyjne Rządu (CIR). WPFP będzie podstawą przygotowania projektu ustawy budżetowej na 2020 r. Głównym elementem WPFP jest ,,Program konwergencji. Aktualizacja 2019", który do końca kwietnia zostanie przedłożony Komisji Europejskiej i Radzie Ecofin.

Źródło: www.money.pl

Fundusz Pollen Street Capital zdecydował o nienabywaniu akcji PCM w wezwaniu

PSC BidCo Limited zdecydowało o nienabywaniu akcji Prime Car Management (PCM) w wezwaniu ogłoszonym 20 lutego w związku z nieosiągnięciem minimalnej liczby zapisów, podał podmiot pośredniczący.

Źródło: www.money.pl

Anwil ma umowę z thyssenkrupp IS na instalację kwasu azotowego i neutralizacji

Anwil - spółka zależna PKN Orlen - podpisał z thyssenkrupp Industrial Solutions AG umowę na projektowanie, dostawy oraz budowę w systemie "pod klucz" instalacji kwasu azotowego i neutralizacji, podał koncern.

Źródło: www.money.pl

Klasyfikacja maturzystów na nowych zasadach. Rząd przyjął projekt Morawieckiego

Rada Ministrów przyjęła w środę projekt zmian w Prawie oświatowym przedstawiony przez premiera Mateusza Morawieckiego. Jeśli rada pedagogiczna odmówi podjęcia uchwały o klasyfikacji maturzystów, decyzję podejmie dyrektor szkoły. Gdyby i on nie mógł, uprawnienie przejdzie na organ prowadzący szkołę.

Źródło: www.money.pl

Ćwiartka Polski specjalną strefą ekonomiczną. Rząd jednak wybrał dobre regiony do inwestycji

Cała Polska specjalną strefą ekonomiczną – mówił premier Morawiecki zapowiadając reformę specjalnych stref. Z obietnicy niewiele zostało. Uprzywilejowane są jedynie 93 z blisko 400 wszystkich powiatów – wynika z raportu Grant Thornton i money.pl. Szczęśliwie jednak dokładnie te, w których dotąd inwestycji brakowało.

Źródło: www.money.pl

Fundusze zarządzane przez Forum TFI przekroczyły 5% głosów na WZ VRG

Fundusze inwestycyjne zarządzane przez Forum Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (Forum TFI)  przekroczyły próg 5% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy VRG, podała spółka.

Źródło: www.money.pl

Mabion złożył odpowiedzi do EMA w procesie rejestracji leku MabionCD20 w Europie

Warszawa, 24.04.2019 (ISBnews) - Mabion złożył odpowiedzi na pytania Europejskiej Agencji Leków (EMA) otrzymane w ramach etapu Dnia 120 procedury rejestracyjnej leku MabionCD20. Złożenie odpowiedzi (Dzień 121) pozwala na kontynuację procedury rejestracyjnej w Unii Europejskiej. Tym samym spółka zrealizowała ważny kamień milowy na drodze do uzyskania rejestracji w EMA swojego flagowego projektu, podał Mabion. 

Źródło: www.money.pl

Vantage Dev. wprowadził do sprzedaży 128 mieszkań w Porcie Popowice we Wrocławiu

Vantage Development wprowadził do sprzedaży trzeci budynek, realizowany w ramach I etapu inwestycji Port Popowice we Wrocławiu, podała spółka. Oferta powiększyła się dzięki temu o 128 mieszkań oraz 8 lokali usługowych. Przekazania kluczy zaplanowane są na koniec 2020 r.

Tagi: Wrocław
Źródło: www.money.pl

PKP nie rezygnuje z dużych projektów deweloperskich w Gdyni, Krakowie i stolicy

PKP S.A. kontynuuje prace nad kilkoma dużymi projektami deweloperskimi, przewidzianymi do realizacji przez spółkę zależną Xcity Investment - m.in. w Gdyni, Krakowie i Warszawie, wynika z wypowiedzi prezesa Krzysztofa Mamińskiego.

Źródło: www.money.pl

MF: Oprocentowanie obligacji oszczędnościowych w maju na poziomie z IV br.

Warszawa, 24.04.2019 (ISBnews) - Oprocentowanie obligacji oszczędnościowych w maju 2019 r. zostało utrzymane na poziomie z kwietnia br., podało Ministerstwo Finansów (MF). Nową emisję obligacji skarbowych w drodze zamiany można nabywać od 25 kwietnia br.

Źródło: www.money.pl

Kredyt Inkaso przydzielił warunkowo obligacje o wartości nom. 210 mln zł 

Warszawa, 24.04.2019 (ISBnews) - Zarząd Kredyt Inkaso podjął uchwałę w sprawie warunkowego przydziału 210 000 obligacji serii F1 o łącznej wartości nominalnej 210 mln zł, podała spółka. 

Źródło: www.money.pl

Rząd szybko zmienia Prawo oświatowe. Umożliwi to przeprowadzenie matur

W środę po południu rząd zajął się projektem zmian w Prawie oświatowym, które mają umożliwić przeprowadzenie tegorocznych matur mimo strajku nauczycieli. Założenia projektu przedstawił premier Mateusz Morawiecki tuż przed rozpoczęciem posiedzenia.

Źródło: www.money.pl

Sejmowe komisje przyjęły projekt noweli dot. transportu drogowego

Sejmowa Komisja Infrastruktury i Komisja Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii przyjęły w pierwszym czytaniu rządowy projekt rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz niektórych innych ustaw z poprawkami legislacyjnymi.

Źródło: www.money.pl

Warimpex kupił hotel w Darmstadt, wraca do branży hotelarskiej w Niemczech

Warszawa, 24.04.2019 (ISBnews) - Warimpex kupił hotel w Darmstadt, podała spółka. Cena transakcji nie została podana do publicznej wiadomości. Spółka planuje ponowne otwarcie 3-gwiazdkowego hotelu w III kw. 2019 roku, pod nową marką.

Tagi: Warszawa
Źródło: www.money.pl

Fundusz strajkowy. Na koncie ponad 7 mln zł. Wiemy, kiedy ruszą wypłaty

- Pierwsze wypłaty dla nauczycieli w najtrudniejszej sytuacji finansowej ruszą w maju - informuje money.pl Magdalena Kaszulanis, rzeczniczka ZNP. Pieniędzy nie wystarczy jednak dla wszystkich.

Źródło: www.money.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami