Gospodarka  RSS
Huawei chce dotrzeć do Morawieckiego. Pomóc ma Ryszard Hordyński

Nowym dyrektorem w Huawei Polska został Ryszard Hordyński. Za rządów PiS był on pełnomocnikiem ministra finansów ds. IT i wiceprezesem spółki, która pracuje przy uszczelnianiu systemu VAT.

Tagi: Huawei
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Światłowody telekomunikacyjne – dlaczego trzeba inwestować w ich rozwój?

Historia wielu cywilizacji pokazuje, że fundamentem społeczno - gospodarczego rozwoju są sieci infrastrukturalne. Ich budowa pochłania olbrzymie zasoby i jest czasochłonna. Ich właściwe zaplanowanie i kompetentny wybór technologii decyduje o konkurencyjności gospodarki na dziesięciolecia, a nawet stulecia.

Tagi: Historia
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Dotychczas uczyliśmy się czytać DNA. Teraz stajemy się coraz bardziej biegli także w sztuce pisania

Wyobraźmy sobie świat bez głodu. Trudne? Oczywiście, w końcu świat bez głodu obiecuje się nam od kilkudziesięciu lat i obietnica ta jak na razie się nie zmaterializowała. Naciągane? W takim razie podbijmy jeszcze stawkę. Wyobraźmy sobie znany nam świat, ale bez głodu i bez malarii. I bez AIDS, raka, wielu niezwykle rzadkich chorób, wobec których dzisiejsza medycyna bezradnie rozkłada ręce i jest w stanie jedynie zaproponować działania polepszające jakość życia i komfort śmierci. Albo przynajmniej z tymi chorobami sprowadzonymi do statusu zdrowotnej uciążliwości.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Spychalski: Prezydent jest za jawnością zarobków kadry kierowniczej NBP

Prezydent nie widzi przeciwskazań, by zarobki kadry kierowniczej NBP nie były jawne - powiedział w sobotę prezydencki minister Błażej Spychalski, pytany czy prezydent podpisze ustawę o jawności zarobków w NBP.

Tagi: NBP
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Multikino chce przejąć Cinema 3D. UOKiK ma zastrzeżenia

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ma zastrzeżenia do przejęcia przez Multikino kontroli nad Cinema 3D. Zdaniem Urzędu koncetracja może ograniczać konkurencję - poinformował w piątek UOKiK.

Tagi: UOKiK
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Paweł Olechnowicz: Nie byłem łatwym prezesem dla polityków [WYWIAD RIGAMONTI]

- To idąc dalej, trzeba sobie zadać pytanie, czy to ja jestem tym, który dobrze pojmuje bezpieczeństwo energetyczne państwa i dobrobyt gospodarczy, czy ci, którzy z każdą zmianą władzy próbują wymieniać fachowców - mówi w wywiadzie dla DGP Paweł Olechnowicz, były prezes Lotosu.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Ustawa z 5 lipca 2018 r. o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej (cz. 2)

Drugą część komentarza do ustawy o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej rozpoczynamy od omówienia przepisów rozdziału czwartego. Ustanawia on ogólne zasady dotyczące wykonywania zarządu sukcesyjnego. Ustawodawca określił w nim m.in.: reguły zmiany firmy po śmierci przedsiębiorcy, zakres działania zarządcy sukcesyjnego, a także jego status i uprawnienia. Wprowadził przy tym m.in. ograniczenie możliwości przeniesienia uprawnień i zasadę niedopuszczalności ograniczenia zarządu sukcesyjnego ze skutkiem wobec osób trzecich.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Polski PKB rośnie trzy razy szybciej niż niemiecki. W tym tempie możemy doganiać sąsiadów przez kolejne 100 lat

W ostatnim kwartale 2018 r. polski dochód narodowy był o 0,5 proc. wyższy niż w poprzednich trzech miesiącach. To najsłabszy wynik od początku 2016 r. Ale to też zupełnie niezłe osiągnięcie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w tym samym czasie gospodarka naszego najważniejszego partnera handlowego, czyli Niemiec, stała w miejscu – tam wzrost PKB w IV kwartale był zerowy.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Spółka za złotówkę na pewno akcyjna. Ale prosta czy trudna?

Nowym typem spółki kapitałowej - prostą spółką akcyjną (PSA) - przedsiębiorcy są zachwyceni. Ale eksperci oceniają ją tak: destrukcyjna, fatalny pomysł, zła informacja dla całego systemu prawa spółek, zachwaszczanie kodeksu.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

reklama
Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
Giełda
GPW (2019-03-20 18:59)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Waluty
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2019-03-20
USD 3,7767 -0,15%
EUR 4,2864 -0,18%
CHF 3,7781 -0,12%
GBP 4,9955 -0,47%
Wspierane przez Money.pl
reklama
Kontakt z nami