Giełda  RSS
Ursus ma kolejne kłopoty. MZK Zielona Góra wzywa do zapłaty 7,2 mln zł kary


Zielonogórski przewoźnik domaga się od Ursusa pieniędzy za zwłokę w dostawie zamówionych autobusów. To kolejny problem spółki, która ma na głowie długi i komornika, a zeszły rok zamknęła ze stumilionową stratą.

Źródło: www.money.pl

Wieloletni Plan Finansowy Państwa przyjęty. Rząd będzie rozdawał pieniądze, a deficyt zmaleje


Rada Ministrów przyjęła w środę dokument, w którym zawarta jest prognoza sytuacji gospodarczą Polski w najbliższych czterech latach. Jak czytamy, w tym czasie możemy liczyć na redukcję deficytu i obniżenie długu publicznego, mimo że PiS startuje z kosztownymi programami społecznymi.

Źródło: www.money.pl

Matury. Harmonogram prac nad zmianami w Prawie oświatowym


W środę propozycja, w piątek podpis prezydenta. W sprinterskim tempie parlament zajmie się nowelizacją, dzięki której każdy uczeń ostatniej klasy szkoły średniej przystąpi do matury. W sobotę zniknie ryzyko, że część uczniów mogłaby nie zostać dopuszczona do matur.

Źródło: www.money.pl

Jarosław Kaczyński: jeśli nadal będziemy tak rządzić, za 20 lat dogonimy Niemcy


Lider PiS jest przekonany, że jeśli rząd będzie zmniejszał dystans rozwojowy, który dzieli nas od zachodniej Europy, w ciągu dwóch dekad nasz kraj może dogonić Niemcy.

Źródło: www.money.pl

Kalendarium ISBnews


CZWARTEK, 25 kwietnia

Źródło: www.money.pl

Kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na czwartek


Warszawa, 24.04.2019 (ISBnews/Macronext) - Poniżej przedstawiamy kalendarium wydarzeń makroekonomicznych na czwartek, 25 kwietnia 2019 r., przygotowane przez analityków Macronext.

Tagi: Warszawa
Źródło: www.money.pl

Przegląd informacji ze spółek


Open Finance odnotował 138,56 mln zł skonsolidowanej straty netto w 2018 r. wobec 18,17 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Tagi: Finanse
Źródło: www.money.pl

Open Finance miał 138,56 mln zł straty netto, 148,07 mln zł straty EBIT w 2018r.


Open Finance odnotował 138,56 mln zł skonsolidowanej straty netto w 2018 r. wobec 18,17 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Tagi: Finanse
Źródło: www.money.pl

Unimot miał wstępnie 19,1 mln zł jednostkowego wyniku EBITDA w I kw. 2019 r.

#zrodlo
Warszawa, 24.04.2019 (ISBnews) - Unimot zanotował 841,8 mln zł jednostkowych przychodów oraz 19,1 mln zł EBITDA w I kw. 2019 r., podała spółka, powołując się na wstępne dane. 

Tagi: Warszawa
Źródło: www.money.pl

Indeks WIG20 wzrósł o 0,07% na zamknięciu w środę


Indeks giełdowy WIG20 wzrósł o 0,07% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 372,33 pkt w środę, 24 kwietnia.

Tagi: Indie, Wzrok
Źródło: www.money.pl

Polacy nie są sprzymierzeńcami taksówkarzy. Jedynie co czwarty popiera strajk


Strajk taksówkarzy nie interesuje Polaków. Jeśli już w ogóle mają na ten temat jakąś opinię, jest ona dla kierowców nieprzychylna. Tylko 25 proc. ankietowanych popiera ich postulaty - wynika z badania przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski w panelu Ariadna.

Tagi: Badania
Źródło: www.money.pl

Rząd przyjął  Krajowy Program Reform na rzecz realizacji strategii Europa 2020


Rada Ministrów przyjęła Krajowy Program Reform na rzecz realizacji strategii ,"Europa 2020". Dokument zawiera najważniejsze działania wspierające wzrost inwestycji w Polsce, w tym priorytety inwestycyjne finansowane z polityki spójności na lata 2021-2027.

Źródło: www.money.pl

PHN ustanowił 7-letni program emisji obligacji o wartości nom. do 1 mld zł 


Warszawa, 24.04.2019 (ISBnews) - Zarząd Polskiego Holdingu Nieruchomości (PHN) podjął uchwałę w sprawie ustanowienia siedmioletniego programu emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej wyemitowanych i niewykupionych obligacji nieprzekraczającej 1 mld zł w każdym momencie trwania programu, podała spółka. PHN planuje pierwszą emisję na maksymalną kwotę do 200 mln zł w II kw. br. 

Tagi: Warszawa
Źródło: www.money.pl

Grupa Kęty miała 57,95 mln zł zysku netto, 76,62 mln zł zysku EBIT w I kw. 2019


Grupa Kęty odnotowała 57,95 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2019 r. wobec 53,31 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Źródło: www.money.pl

Strajk nauczycieli. Andrzej Duda: okrągły stół na stadionie nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem


- Proszę o odpowiedzialność. Ja państwa wspieram, ale nie będę tego mógł robić, jeśli uczniowie nie będą mogli zdać matury - mówił w środę do nauczycieli Andrzej Duda. Szukajmy jakiegoś porozumienia - zaapelował podczas wizyty w Białogardzie.

Źródło: www.money.pl

Rząd przyjął uchwałę w sprawie WPFP na lata 2019-2022


Warszawa, 24.04.2019 (ISBnews) - Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie Wieloletniego Planu Finansowego Państwa (WPFP) na lata 2019-2022, poinformowało Centrum Informacyjne Rządu (CIR). WPFP będzie podstawą przygotowania projektu ustawy budżetowej na 2020 r. Głównym elementem WPFP jest ,,Program konwergencji. Aktualizacja 2019", który do końca kwietnia zostanie przedłożony Komisji Europejskiej i Radzie Ecofin.

Źródło: www.money.pl

Fundusz Pollen Street Capital zdecydował o nienabywaniu akcji PCM w wezwaniu


PSC BidCo Limited zdecydowało o nienabywaniu akcji Prime Car Management (PCM) w wezwaniu ogłoszonym 20 lutego w związku z nieosiągnięciem minimalnej liczby zapisów, podał podmiot pośredniczący.

Źródło: www.money.pl

Anwil ma umowę z thyssenkrupp IS na instalację kwasu azotowego i neutralizacji


Anwil - spółka zależna PKN Orlen - podpisał z thyssenkrupp Industrial Solutions AG umowę na projektowanie, dostawy oraz budowę w systemie "pod klucz" instalacji kwasu azotowego i neutralizacji, podał koncern.

Źródło: www.money.pl

Klasyfikacja maturzystów na nowych zasadach. Rząd przyjął projekt Morawieckiego


Rada Ministrów przyjęła w środę projekt zmian w Prawie oświatowym przedstawiony przez premiera Mateusza Morawieckiego. Jeśli rada pedagogiczna odmówi podjęcia uchwały o klasyfikacji maturzystów, decyzję podejmie dyrektor szkoły. Gdyby i on nie mógł, uprawnienie przejdzie na organ prowadzący szkołę.

Źródło: www.money.pl

PKP nie rezygnuje z dużych projektów deweloperskich w Gdyni, Krakowie i stolicy


PKP S.A. kontynuuje prace nad kilkoma dużymi projektami deweloperskimi, przewidzianymi do realizacji przez spółkę zależną Xcity Investment - m.in. w Gdyni, Krakowie i Warszawie, wynika z wypowiedzi prezesa Krzysztofa Mamińskiego.

Źródło: www.money.pl

MF: Oprocentowanie obligacji oszczędnościowych w maju na poziomie z IV br.


Warszawa, 24.04.2019 (ISBnews) - Oprocentowanie obligacji oszczędnościowych w maju 2019 r. zostało utrzymane na poziomie z kwietnia br., podało Ministerstwo Finansów (MF). Nową emisję obligacji skarbowych w drodze zamiany można nabywać od 25 kwietnia br.

Źródło: www.money.pl

Kredyt Inkaso przydzielił warunkowo obligacje o wartości nom. 210 mln zł 


Warszawa, 24.04.2019 (ISBnews) - Zarząd Kredyt Inkaso podjął uchwałę w sprawie warunkowego przydziału 210 000 obligacji serii F1 o łącznej wartości nominalnej 210 mln zł, podała spółka. 

Źródło: www.money.pl

Rząd szybko zmienia Prawo oświatowe. Umożliwi to przeprowadzenie matur


W środę po południu rząd zajął się projektem zmian w Prawie oświatowym, które mają umożliwić przeprowadzenie tegorocznych matur mimo strajku nauczycieli. Założenia projektu przedstawił premier Mateusz Morawiecki tuż przed rozpoczęciem posiedzenia.

Źródło: www.money.pl

Sejmowe komisje przyjęły projekt noweli dot. transportu drogowego


Sejmowa Komisja Infrastruktury i Komisja Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii przyjęły w pierwszym czytaniu rządowy projekt rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz niektórych innych ustaw z poprawkami legislacyjnymi.

Źródło: www.money.pl

Warimpex kupił hotel w Darmstadt, wraca do branży hotelarskiej w Niemczech


Warszawa, 24.04.2019 (ISBnews) - Warimpex kupił hotel w Darmstadt, podała spółka. Cena transakcji nie została podana do publicznej wiadomości. Spółka planuje ponowne otwarcie 3-gwiazdkowego hotelu w III kw. 2019 roku, pod nową marką.

Tagi: Warszawa
Źródło: www.money.pl

Fundusz strajkowy. Na koncie ponad 7 mln zł. Wiemy, kiedy ruszą wypłaty


- Pierwsze wypłaty dla nauczycieli w najtrudniejszej sytuacji finansowej ruszą w maju - informuje money.pl Magdalena Kaszulanis, rzeczniczka ZNP. Pieniędzy nie wystarczy jednak dla wszystkich.

Źródło: www.money.pl

PKP PLK wydały w ramach KPK ok. 9,1 mld zł w 2018 r.

#zrodlo
PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) wydały w ramach realizacji Krajowego Programu Kolejowego do 2023 r. (KPK) niecałe 9,1 mld zł w 2018 r. wobec planowanych ok. 10 mld zł, poinformował prezes Ireneusz Merchel. Według niego, przyczyną było przede wszystkim zejście Astaldi z placów budowy i przesunięcia w zawarciu niektórych kontraktów.

Tagi: PKP
Źródło: www.money.pl

Red Dev Studio chce zadebiutować na NewConnect do końca czerwca 2019 r.


Warszawa, 24.04.2019 (ISBnews) - Red Dev Studio planuje debiut na rynku NewConnect przed końcem czerwca 2019 roku, poinformował portal FindFunds.pl.  

Tagi: Warszawa
Źródło: www.money.pl

Donald Tusk stanie przed komisją do spraw VAT


Komisja śledcza ds. wyłudzeń VAT chce przesłuchać byłego premiera Donalda Tuska 29 maja. O terminie wezwania poinformował Marcin Horała, poseł PiS.

Źródło: www.money.pl

PGG pracuje nad efektywnością produkcji i zastosowaniami dla aktywów poprodukc.


Polska Grupa Górnicza (PGG) w podstawowej działalności skupia się na efektywności i obniżaniu kosztu produkcji, a jednocześnie pracuje nad nowym zastosowaniem aktywów w fotowoltaice, spawalnictwie i karbochemii, poinformował prezes Tomasz Rogala.

Źródło: www.money.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami