Fundusze  RSS
Kwieciński: Ten rok może być decydujący dla unijnych finansów po 2020 r.


- Komisja Europejska często jest przedstawiana jako świat ekspertów, technokratów twardo stąpających po ziemi. Niestety, w ostatnich latach obserwujemy wyraźne jej upolitycznienie - mówi Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Unia sporo daje. I sporo kosztuje


Utrzymanie dużych inwestycji powstałych dzięki dotacjom z UE kosztuje samorządy 8–10 mld zł rocznie. Rząd chce, by jednym z kryteriów udzielenia dofinansowania była ocena, czy gminę będzie stać na to w przyszłości.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Świętokrzyskie: Śledztwo w sprawie możliwych nieprawidłowości w wykorzystaniu funduszy UE

#zrodlo
Kielecka prokuratura prowadzi śledztwo dot. podejrzenia nieprawidłowości w wydatkowaniu funduszy Unii Europejskiej, przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego – poinformował we wtorek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, Daniel Prokopowicz.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Miliard unijnego bonusu dla regionów


Osiem regionów już zagwarantowało sobie możliwość uruchomienia pieniędzy, które Bruksela trzymała dotąd w zamrażarce . To ponad 900 mln euro. W sumie do wzięcia jest prawie 1,9 mld euro.

Tagi: Bruksela
Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

PO: Spotkanie między Kaczyńskim a Salvinim będzie dotyczyło kwestii rozbijania UE


Spotkanie między prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim a szefem MSW Włoch Matteo Salvinim będzie dotyczyło kwestii rozbijania Unii Europejskiej - uważa poseł PO Mariusz Witczak. Z kolei Sławomir Nitras zaapelował o to, by przekazać do wiadomość publicznej ustalenia, które na nim zapadną.

"GW": Czyste powietrze tylko na papierze


Miały być 103 miliardy na walkę ze smogiem, ale Komisja Europejska już zapowiedziała: Nie będziemy finansować pieców na węgiel, nawet tych nowoczesnych. Program "Czyste powietrze" pójdzie z dymem? - pisze w poniedziałek "Gazeta Wyborcza".

Źródło: www.gazetaprawna.pl

MIiR: Fundusze UE wspierają ważne inwestycje w Polsce


Fundusze UE wspierają ważne inwestycje w Polsce a Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju o tym informuje - pisze MIiR w czwartkowym komunikacie odnosząc się do tekstu opublikowanego Rzeczpospolitej. Ministerstwo prowadzi różne działania informacyjne, edukacyjne oraz promocyjne poświęcone funduszom europejskim w Polsce, zawsze zaznaczając obecność wkładu unijnego w finansowaniu inwestycji.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

PiS zgarnął unijną pulę w sejmikach. 29 mld zł do zagospodarowania w regionach


Niemal 29 mld zł – tyle eurofunduszy jest jeszcze do zagospodarowania w regionach, w których władzę właśnie przejął PiS, samodzielnie lub w koalicjach. O 9 mld zł więcej niż to, czym do końca tej perspektywy unijnej będą zarządzać regionalni politycy Platformy Obywatelskiej i jej sojuszników. Sprawdziliśmy, jak po ostatnich wyborach – a także powyborczych rozgrywkach koalicyjnych, które trwały kilka tygodni – realnie wygląda układ sił w województwach.

Tagi: Sejm
Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

Fetysz ilości i zapomniana skuteczność. Od samego wydawania pieniędzy nikt się nie wzbogacił [OPINIA]


Niemal 15 lat po wstąpieniu do Unii Europejskiej nadal panuje przekonanie, że dzięki środkom europejskim polska gospodarka rozwija się szybciej. I być może ta teza ma uzasadnienie, ale niesie ze sobą również wątpliwości. Problem w tym, że od samego wydawania pieniędzy jeszcze nikt się nie wzbogacił, bo kluczowe jest ich inwestowanie. Według różnych szacunków w poprzedniej perspektywie finansowej pieniądze rozdysponowywane przez Polskę zwiększały wzrost PKB o 0,5–1 pkt proc. rocznie.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

UE podzielona ws. funduszy spójności. Polska na razie z małą szansą na zmiany


Małe są szanse na szybkie porozumienie UE ws. kształtu polityki spójności w kolejnym wieloletnim budżecie. Państwa członkowskie są mocno podzielone w tej sprawie. Polska przekonuje do zmian, by otrzymać więcej środków i móc wydawać je np. na projekty gazowe.

Tagi: Polityka
Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

W Bratysławie trwa szczyt grupy przyjaciół polityki spójności


W Bratysławie rozpoczął się w czwartek szczyt grupy przyjaciół polityki spójności, na którym 16 państw UE przyjmie deklarację ws. budżetu UE. Gospodarz szczytu, premier Słowacji Peter Pellegrini, podkreślił, że UE potrzebuje ambitnego i zrównoważonego budżetu.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

PiS szuka sojuszników w walce o unijne pieniądze

#zrodlo
Istnieje duża szansa, że maksymalny poziom unijnego dofinansowania przy realizowanych inwestycjach nie spadnie po 2020 r. do poziomu 70 proc.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Premier dostanie do dyspozycji miliardy na nacjonalizację


Rząd chce stworzenia nowego funduszu, który będzie miał możliwość kupowania udziałów w prywatnych firmach. Jakich? Nie wiadomo

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

KE chce obciąć fundusze dla Polski. Ale Rada UE na to nie pozwala


Instytucja sprzeciwia się powiązaniu wypłaty unijnych środków z praworządnością. W batalii o pieniądze z nowego budżetu UE, w której kluczową rolę odegrają premier Mateusz Morawiecki i przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, Warszawa nieoczekiwanie zyskała ważnego sojusznika.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Włochy: Premier wyklucza zmiany w budżecie odrzuconym przez KE


Premier Włoch Giuseppe Conte oświadczył w czwartek, że jego rząd nie zamierza zmienić projektu budżetu na przyszły rok, negatywnie ocenionego przez Komisję Europejską. W gabinecie pojawiły się różnice zdań co do tego, jak zareagować na decyzję KE.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Kwieciński: Negocjacje nad nowym budżetem UE najtrudniejsze w historii


Zdaniem ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego negocjacje nowej perspektywy finansowej UE na lata 2021-2027 będą jednymi z najtrudniejszych w historii Unii. Dodał, że nowy budżet prawdopodobnie uda się uzgodnić dopiero pod koniec 2020 r.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Kuźmiuk: Cięcia wydatków na politykę spójności i na WPR są nie do przyjęcia


Propozycja cięć wydatków na politykę spójności czy na Wspólną Politykę Rolną, a w szczególności jej drugi filar są nie do przyjęcia - powiedział w Strasburgu europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

W PE europosłowie krytykują propozycję KE ws. budżetu na lata 2021-2027

#zrodlo
Podczas wtorkowej debaty w PE wielu europosłów różnych ugrupowań krytykowało proponowany przez KE projekt budżetu na lata 2021-2027, sprzeciwiając się m.in cięciom w polityce spójności i rolnictwie. Apelowali o przyjęcie propozycji PE.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Kwieciński: Kwota zagrożona utratą funduszy UE w programach regionalnych zmalała


Kwota zagrożona utratą funduszy UE w programach regionalnych zmalała z 700 do 460 mln euro - powiedział w piątek minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Jego zdaniem mobilizacja w wykorzystaniu funduszy UE w regionach przynosiła efekty.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Szef MSZ: neutralność polityczna powinna pozostać podstawą funkcjonowania instytucji UE


Neutralność polityczna powinna pozostać podstawą funkcjonowania instytucji UE - powiedział w środę w Sejmie szef MSZ Jacek Czaputowicz odnosząc się m.in. do działań komisarzy unijnych ws. prowadzonej wobec Polski procedury z art. 7 oraz wypowiedzi prezesa Trybunału Sprawiedliwości UE Koena Lenaertsa.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Pod okiem unijnych audytorów. Bruksela sprawdza, jak nasz kraj wydatkuje eurofundusze


Polski rząd uważa, że Bruksela nadmiernie interesuje się tym, jak nasz kraj wydatkuje eurofundusze . Z tego powodu pisemnie interweniuje w Komisji Europejskiej

Tagi: Bruksela
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Czerwińska: Trwają analizy możliwości zastąpienia WIBOR-u stawką referencyjną


Trwają analizy możliwości zastąpienia WIBOR-u do wyliczeń związanych z kredytami stawką referencyjną Narodowego Banku Polskiego (NBP), ale żadne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły, wynika z wypowiedzi minister finansów Teresy Czerwińskiej.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Hello world!


Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!

Źródło: funduszeue.info

reklama
reklama
Kontakt z nami