Usługi  RSS
Internautka z Gdańska zebrała dla WOŚP ponad 14 mln złotych. "Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta"


Patrycja Krzymińska zorganizowała na Facebooku zbiórkę dla WOŚP ku pamięci zamordowanego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. W kilka dni udało się zebrać ponad 14 mln zł, a kwota cały czas rośnie. - Ogromnie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Patrycja Krzymińska.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

WP wycofuje odcinek programu Bierzyńskiego z Biedroniem. „Rozmowa w tej formule niekomfortowa”

#zrodlo
We wtorek Wirtualna Polska miała wyemitować kolejny odcinek programu „Bierzyński na żywca”, w którym Jakub Bierzyński przepytuje Roberta Biedronia, czyli polityka, któremu doradza prowadzący. Wczoraj wieczorem WP zrezygnowała jednak z emisji wywiadu. - W tej formule rozmowa byłaby niekomfortowa - przekazuje Wirtualnemedia.pl Michał Siegieda, rzecznik prasowy Grupy Wirtualna Polska.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Allegro: wyższa stawka za licytację z ceną minimalną oraz sprzedaż smartfonów i narzędzi


Z początkiem lutego na Allegro.pl wzrosną niektóre opłaty, m.in. stawka za wystawianie niektórych używanych akcesoriów motoryzacyjnych o wartości ponad 1 tys. zł, prowizja od sprzedaży telefonów komórkowych oraz stawka za cenę minimalną w licytacjach.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Francja nakłada na Google 50 mln euro kary za łamanie przepisów RODO


Francuski urząd ochrony danych osobowych ukarał Google kwotą 50 mln euro za łamanie europejskich przepisów dotyczących prywatności użytkowników. Według regulatora amerykański koncern w niedostatecznie jasny sposób informował internautów o sposobach wykorzystywania ich danych.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Z JastrzabPost.pl znika możliwość komentowania artykułów, powodem hejt internautów


Serwis plotkarski JastrzabPost.pl (Jastrząb Media Press) wyłączył opcję dodawania komentarzy pod wszystkimi artykułami. Powodem są nienawistne wypowiedzi internautów wobec gwiazd. - Uważam, że trzeba działać. A zmiany zacząć od siebie - informuje Agnieszka Jastrzębska, prowadząca portal JastrzabPost.pl.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

WhatsApp ogranicza do pięciu odbiorców udostępnianie wiadomości, aby zapobiec szerzeniu dezinformacji


Należący do Facebooka komunikator WhatsApp wprowadził ograniczenia w przesyłaniu dalej wiadomości odebranych przez użytkowników. Obecnie jedna wiadomość może zostać udostępniona maksymalnie pięciu osobom. Restrykcje mają zapobiegać rozpowszechnianiu poprzez WhatsApp dezinformacji i plotek.

Tagi: Facebook
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Minister cyfryzacji i NASK przypominają o możliwości zgłaszania aktów mowy nienawiści w sieci


Nawoływanie do popełnienia przestępstwa, groźby karalne, cyberprzemoc, seksualne wykorzystywanie dzieci - NASK i Ministerstwo Cyfryzacji przypominają, że treści tego typu w internecie można zgłaszać za pośrednictwem Dyzurnet.pl.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Facebook wprowadza funkcję Community Actions do tworzenia petycji online


Facebook rozpoczął wprowadzanie dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych narzędzia o nazwie Community Actions. Funkcja pozwala na tworzenie petycji w ważnych kwestiach, pod którymi mogą się podpisać inni użytkownicy Facebooka.

Tagi: Facebook
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Oreo rozpoczyna europejską kampanię we współpracy ze Snapchatem


Marka Oreo (Mondelez) nawiązała współpracę ze Snapchatem przy startującej właśnie kampanii, która zasięgiem obejmuje 28 rynków i jest największą europejską aktywnością tego brandu. Przygotowała ją agencja Elvis.

Tagi: Snapchat
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Za 40 mln dolarów Google kupuje od Fossil technologie smartwatchy


Koncern Google kupił od Fossil technologie związane z rozwojem inteligentnych zegarków, przejął też część zespołu inżynierów tej firmy. Wartość transakcji wynosi 40 mln dolarów i ma pomóc Google w dalszym rozwoju platformy Wear OS oraz wprowadzeniu na rynek nowych własnych smartwatchy.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Gmail i Poczta Interii ze spadkami, Poczta Onetu przyciąga na najdłużej

#zrodlo
Wśród serwisów i aplikacji poczty mailowej najwięcej użytkowników ma niezmiennie Gmail, najwięcej odsłon generuje Poczta.wp.pl, a najwięcej czasu internauci spędzają przeciętnie na Poczta.onet.pl. Ten ostatni serwis, tak samo jak Gmail i Poczta.interia.pl, zanotował niewielki spadek zasięgu.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Netflix ma prawie 140 mln subskrybentów. „Jakość miliardowych produkcji przechodzi w ilość”


Netflix podał najnowsze wyniki, z których wynika że serwis wciąż przyciąga nowych subskrybentów, a wpływy firmy rosną choć zmienia się ich struktura. Firma ma też ambitne plany filmowe na 2019 rok, jednak zdaniem branży na horyzoncie rysują się poważne wyzwania. - Konkurencja na czele z Disney+ będzie coraz bardziej poważna, i pomimo rosnących wydatków na oryginalne produkcje Netflix może wymiernie odczuć rosnącą liczbę chętnych do udziału w streamingowym torcie. Czkawką może się też odbić polityka programowa, zgodnie z którą nowe tytuły tworzy się na podstawie algorytmu, a jakość przechodzi w ilość - oceniają dla Wirtualnemedia.pl eksperci segmentu VOD.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Programmatic: podsumowanie roku 2018. Prognozy na 2019


W kolejnej części naszego cyklu podsumowań branży mediów i marketingu, prezentujemy wybór najważniejszych wydarzeń roku 2018 z obszaru programmatic. Eksperci prognozują także dla Wirtualnemedia.pl najważniejsze trendy na rok 2019.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Ruszyła 300gospodarka.pl, redaktorem naczelnym Daniel Rząsa


W weekend wystartował serwis informacyjny 300gospodarka.pl, należący do spółki współzarządzanej przez Łukasza Mężyka, szefa 300polityka.pl. Dyrektorem zarządzającym nowej witryny jest Michał Łukasz Kamiński, a redaktorem naczelnym Daniel Rząsa.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Fałszywe oświadczenia straszą użytkowników Facebooka przejęciem ich danych. To internetowy łańcuszek stworzony przez oszustów

#zrodlo
Na polskim Facebooku pojawiła się fala ostrzeżeń przed możliwością przejęcia przez serwis prywatnych treści użytkowników, takich jak zdjęcia i dane. Internautę ma ochronić udostępnienie na jego profilu otrzymanego komunikatu. W rzeczywistości jest to budowany przez oszustów internetowy łańcuszek, który nie ma żadnego wpływu na kwestię ochrony praw autorskich na Facebooku.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Google pokazuje okrojone wyniki wyszukiwania w proteście przeciwko unijnemu prawu autorskiemu

#zrodlo
Google jest przeciwny wprowadzeniu przez Unię Europejską nowego prawa autorskiego przewidującego między innymi opłaty dla wydawców za zamieszczanie fragmentów tworzonych przez nich treści w internecie. Na wygenerowanych przez siebie grafikach koncern pokazał ograniczone wyniki wyszukiwania jakie mogą napotkać użytkownicy sieci po wprowadzeniu zapowiadanych przez Unię regulacji.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Facebook testuje platformę Lol z zabawnymi animacjami i prankami, chce zatrzymać w serwisie nastolatki


Facebook rozpoczął próby nowej platformy o roboczej nazwie Lol. Ma ona zaoferować treści o charakterze rozrywkowym, takie jak zabawne animacje i GIF-y, memy czy tak zwane pranki, czyli filmowe żarty przygotowywane przez twórców. Dzięki Lol Facebook chce przyciągnąć do swojego ekosystemu najmłodszych użytkowników, którzy coraz częściej z niego rezygnują.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Dominika Wielowieyska z nowym programem na Wyborcza.pl


Na portalu „Gazety Wyborczej” (Agora) zadebiutowało „Prasowanie Wielowieyskiej” - nowy program prowadzony przez Dominikę Wielowieyską.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

UPC Biznes wprowadza Internet Backup - dostęp do sieci w przypadku awarii


Sieć UPC Polska w ofercie dla klientów biznesowych uruchamia usługę Internet Backup, która zapewnia niezakłócony dostęp do sieci nawet w przypadku awarii.

Tagi: Internet
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Google wprowadza polską wersję językową inteligentnego Asystenta


Google udostępnił polską wersję Asystenta, z którym użytkownicy mogą porozumiewać się w naszym języku. Platforma pozwala na swobodne wydawanie komend i uruchamianie różnych usług bez znajomości angielskiego. Polska wersja Asystenta będzie dostępna dla użytkowników urządzeń przenośnych z systemami Android i iOS, a także w dedykowanych słuchawkach.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Mowa nienawiści w internecie. Czy przekroczyliśmy granicę?

#zrodlo
Po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - choć rodzina apelowała o spokój i rozwagę w politycznych komentarzach - spierają się wszyscy: politycy, dziennikarze i osoby publiczne. Swoją aktywność zwiększyły także internetowe trolle. Czy mowa nienawiści osiągnęła apogeum? Czy jest szansa odwrotu i zlikwidowania tego zjawiska? O to zapytaliśmy dziennikarzy.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Kraje Unii Europejskiej nadal bez porozumienia ws. dyrektywy o prawach autorskich, Polska przeciw

#zrodlo
Państwa członkowskie Unii Europejskiej kolejny raz nie osiągnęły na forum Rady UE porozumienia co do projektu dyrektywy ws. praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym. Przeciw zagłosowało 11 państw członkowskich, m.in. Polska. - Nie ma mandatu do trilogu. Czekamy na kolejną propozycję prezydencji - skomentował Paweł Lewandowski, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Anja Rubik promuje z Netflixem edukację seksualną w ramach "sexedPL Room"


Modelka Anja Rubik rusza z kolejną odsłoną swojego projektu edukacji seksualnej #sexedPL. W sieci pojawił się właśnie pierwszy odcinek sześcioczęściowego cyklu rozmów "sexedPL Room", w którego produkcję zaangażował się Netflix. Gośćmi programu będą m.in. blogerka modowa Julia Kuczyńska - Maffashion czy model Jakub Kosel.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Netflix ma 139 mln subskrybentów. Wpływy z innych rynków wyższe niż z USA


Na koniec ub.r. Netflix miał 139,26 mln płacących użytkowników, po wzroście o 8,84 mln w ciągu kwartału. Pierwszy raz roczne wpływy z USA były niższe od tych na pozostałych obszarach, przy czym rynek amerykański jest dużo bardziej rentowny.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Netflix wyprzedził Premium CDA.pl i Playera, a HBO GO Iplę. W dół Showmax (top platform VoD)


Dzięki dużym wzrostom w skali roku Netflix pod względem zasięgu w polskim internecie wyprzedził sekcję Premium CDA.pl, Player.pl oraz serwis VoD Telewizji Polskiej, a HBO GO - witrynę Ipla.tv. Ta ostatnia, podobnie jak Showmax i NC+ GO, zanotowała spore spadki. Liderem zasięgowym jest niezmiennie VoD.pl.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Esport: przegląd wydarzeń z 2018, prognozy na rok 2019


Po raz pierwszy na łamach portalu Wirtualnemedia.pl prezentujemy podsumowanie roku 2018 oraz trendy na 2019  w branży esportu. Komentują: Piotr Bombol, Szymon Kubiak, Maciej "Sawik" Sawicki, Olek Wandzel i Aleksander Szlachetko.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Grzegorz Długosz zrezygnował z funkcji prezesa Comperii


Grzegorz Długosz ze skutkiem natychmiastowym zrezygnował ze stanowiska prezesa firmy Comperia (wydawcy m.in. grupy porównywarek finansowych i serwisu Telepolis.pl). Kierował spółką od sierpnia 2017 roku.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Reklama Alexy Amazona najchętniej oglądana na YouTube w 2018 roku


Spot asystenta głosowego Amazona Alexa był w ubiegłym roku najchętniej oglądaną na YouTube reklamą na świecie. Film z udziałem szefa koncernu Jeffa Bezosa ma ponad 50,8 mln wyświetleń.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

#JedenDzieńDłużej - Gazeta.pl zachęca do dodatkowej zbiórki pieniędzy dla WOŚP


Redakcja Gazeta.pl w najbliższą niedzielę 20 stycznia br. zorganizuje akcję zbiórki pieniędzy "o jeden dzień dłużej" dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tagi: WOŚP
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Aleksandra Żuraw ponownie reprezentowana przez LifeTube


Youtuberka lifestylowa Aleksandra Żuraw po rocznej przerwie wróciła do grona twórców reprezentowanych przez sieć partnerską LifeTube. Poprzednio jej kanał był reprezentowany przez Grupę Abstra.

Tagi: YouTube, Uber
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami