Usługi  RSS
Eska TV przed TVN24 i TVN na Facebooku, TVP Sport angażuje mocniej niż Eurosport (TOP 20)

#zrodlo
Po ponad milion fanów mają na Facebooku trzy polskie stacje telewizyjne: Eska TV przed TVN24 i TVN. Ta druga we wrześniu najbardziej angażowała swoich użytkowników, a TVP Sport zanotował po tym względem wyższe wyniki od Eurosportu.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Akcja „100 lat Polsko" Onetu dotarła użytkowników z ponad 150 krajów


Spoty przygotowane w ramach kampanii „100 lat Polsko" Onetu dotarły do 70 mln potencjalnych użytkowników w ponad 150 krajach.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Amazon prowadzi tygodniowy Cyber Monday


19 listopada Amazon rozpoczyna Tydzień Promocji Świątecznych. W ofercie znajdzie się kilkadziesiąt tysięcy produktów w niższych cenach.

Tagi: Amazon
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Facebook oskarżony o manipulacje i czarny PR. "Agencja postępowała etycznie"


Tolerowanie manipulowania amerykańską opinią publiczną przed wyborami prezydenckimi, mała aktywność w walce z fake newsami i stosowanie czarnego PR do dyskredytowania krytyków – to niektóre z zarzutów skierowanych przez dziennik „The New York Times” przeciwko Facebookowi. Serwis odpiera oskarżenia twierdząc, że dokłada wszelkich starań by zwalczać dezinformację, a wynajęta przez niego agencja postępowała etycznie.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Rusza wspólny serwis sportowy TVN24 i Eurosportu, szefem Rafał Sak


Redakcje TVN24 i Eurosportu uruchomiły serwis sportowy Eurosport.pl, gdzie mają się znaleźć informacje, materiały wideo analizy i wywiady ze wszystkich dyscyplin. Na czele projektu stanął Rafał Sak - ambasadorem został skoczek narciarski Stefan Hula, który poprowadzi własny program „Niecodziennik”.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Dziennikarz Noizz.pl z zarzutem posiadania marihuany, RAS Polska nie komentuje


Przygotowujący artykuł dla portalu Noizz.pl (Ringier Axel Springer Polska) dziennikarz Daniel Arciszewski został w sobotę zatrzymany przez policję po rutynowej kontroli. Znaleziono u niego marihuanę, a policja postawiła mu zarzut posiadania narkotyków - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Messenger wprowadza w Polsce funkcję Unsend. 10 minut na usunięcie wysłanej wiadomości


Facebook poinformował o wprowadzeniu dla polskich użytkowników komunikatora Messenger funkcji Unsend pozwalającej na usuwanie wysłanych wiadomości po stronie nadawcy i odbiorcy. Opcja umożliwia cofnięcie korespondencji przez 10 minut od momentu jej wysłania.

Tagi: Facebook
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Dział sportowy Interii: współpraca z Eleven Sports zamiast z Eurosportem


Skróty z meczów transmitowanych w stacjach Eleven Sports Network będą publikowane w sekcji sportowej Interii. Właśnie dobiegła końca umowa rocznej współpracy w tym zakresie Interii z Eurosportem.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Hip-hop rozbujał YouTube'a w październiku

#zrodlo
Aż cztery na pięć z najpopularniejszych reklam na polskim YouTube w październiku tego roku to piosenki hip-hopowe powstałe w ramach projektu "Tymczasem" marki EB. To pierwsza tego typu sytuacja w rodzimym zestawieniu YouTube Ads Leaderboard.

Tagi: YouTube
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Twitter wprowadza podział tematyczny w sekcji Explore


Twitter w ramach testów wprowadził zmianę w sekcji Explore. Została ona podzielona na kilka zakładek tematycznych, które mają ułatwić użytkownikom odnalezienie najciekawszych wiadomości z interesujących ich dziedzin.

Tagi: Tesla
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Mikołaj Cieślak: wracamy do klimatu pierwszego sezonu "Ucha prezesa"


- Do wszystkich - niech nikt nie czuje się bezpiecznie! Uważnie śledzimy rozwój bieżących wydarzeń, ale na pewno będziemy pokazywać także nieco bardziej uniwersalne relacje, zjawiska i postaci - tak o najnowszym sezonie "Ucha prezesa" mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Mikołaj Cieślak, wcielający się w postać Mariusza, wiernego współpracownika prezesa Jarosława.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Ewa Budzynowska za Martę Zalewską szefową działu sprzedaży bezpośredniej w Gazeta.pl


Ewa Budzynowska objęła funkcję szefowej działu sprzedaży bezpośredniej portalu Gazeta.pl (należącego do Agory). Zastąpiła na tym stanowisku Martę Zalewską, które odeszła z firmy.

Tagi: Agora
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

MCI łączy Morele.net i Pigu w holding, razem za 5 lat mają mieć miliard euro obrotów


Właściciel sklepów internetowych Grupa Morele.net i działająca w krajach bałtyckich Pigu łączą się, a ich dotychczasowy właściciel - fundusz MCI - będzie miła 50 proc. udziałów w nowym holdingu. Pozyskał on 56 mln zł na dalszy rozwój.

Tagi: Internet
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Twitter planuje opcję edycji wpisów, ale w ograniczonym czasie


Jack Dorsey, szef Twittera zapowiedział, że serwis rozważa wprowadzenie edycji  wpisów opublikowanych przez użytkowników. Zdaniem Dorseya taka funkcja może być przydatna dla autorów tweetów, jednak możliwość modyfikowania treści będzie ograniczona w czasie.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Wirtualna Polska pokaże program kryminalny „Akta zbrodni”, gospodarzem były profiler policyjny (wideo)


W czwartek na portalu WP.pl pojawi się pierwszy z sześciu odcinków programu kryminalnego „Akta zbrodni”. Jego gospodarzem jest Jan Gołębiowski, psycholog i profiler kryminalny.

Tagi: Policja, Psy
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Brand24: wpływy w górę o 56 proc., strata zmalała o 110 tys. zł, już 49 proc. klientów z zagranicy


W trzecim kwartale br. firma Brand24 zajmująca się monitoringiem internetu zanotowała 3,21 mln zł wpływów ze sprzedaży (56 proc. więcej niż rok wcześniej), 33 tys. zł zysku EBITDA (wobec 124 tys. zł straty EBITDA rok wcześniej) i 95 tys. zł straty netto (w trzecim kwartale ub.r. miała 205 tys. zł straty netto). Na koniec września miała 2 829 aktywnych klientów.

Tagi: Internet
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Dziennikarz Noizz.pl zatrzymany przez policję za „zielone zawiniątko". „Zapomniałem, że miałem przy sobie"


W zeszłą sobotę dziennikarz portalu Noizz.pl (Ringier Axel Springer Polska) Daniel Arciszewski został zatrzymany przez policję tuż przed uczestnictwem w evencie narodowców, który chciał zrelacjonować. Powodem zatrzymania był przedmiot znaleziony podczas rutynowej kontroli. - Zapomniałem o „zielonym zawiniątku”, które miałem przy sobie. Paczuszka sprawiła, że trafiłem na pobliski komisariat - opisuje Daniel Arciszewski.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Netflix obniża ceny abonamentu. Na początek w Malezji


Serwis Netflix obniżył znacząco wysokość abonamentu dla użytkowników w Malezji. Zniżki dotyczą jedynie aplikacji mobilnej Netflixa, a próby mają wykazać czy tańsze koszty dostępu do serwisu zwiększą liczbę jego użytkowników na rynkach, gdzie jest mniej popularny.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Google wprowadza w Polsce nowe Centrum Bezpieczeństwa ze wskazówkami dla użytkowników


Google udostępnił w Polsce nowe Centrum Bezpieczeństwa. Funkcja daje użytkownikom dostęp do większej liczby narzędzi umożliwiających zarządzanie ich danymi oraz łatwiejsze korzystanie z oferowanych przez Google ustawień kontroli prywatności. Internauci będę mogli również dobrać najodpowiedniejszy sposób korzystania z technologii dla swojej rodziny.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Wikimedia Polska apeluje o digitalizację zasobów i walkę z oszustwami prawnoautorskimi


Stowarzyszenie Wikimedia Polska odpowiedzialne za polską edycję Wikipedii oraz Fundacja Centrum Cyfrowe wystosowały list do ministra kultury i dziedzictwa narodowego w sprawie konieczności digitalizowania zasobów oraz zagrożeń wynikających z problemu oszustw prawnoautorskich. Według obu organizacji istnieje potrzeba harmonizacji prawa na poziomie Unii Europejskiej w zakresie prawa autorskiego dotyczącego domeny publicznej oraz zamiany na postać cyfrową jak największej ilości zasobów stanowiących dziedzictwo polskiej kultury.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Player udostępnia kolekcję materiałów w 360 stopni


Na platformę Player trafiła kolekcja materiałów wideo 360 stopni w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR). Są to produkcje własne TVN i Discovery, takie jak „Para nie do pary” czy wybrane odcinki „Kobiety na krańcu świata” i „36,6”. Oferta jest dostępna dla wszystkich użytkowników bez dodatkowych opłat.

Tagi: TVN24, TVN
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Wirtualna Polska z e-commerce ma już połowę wpływów. Chce przejmować firmy z 6-10 mln zł zysku EBITDA


W trzecim kwartale br. ponad 50 proc. przychodów Wirtualnej Polski w internecie wygenerowały jej serwisy sprzedażowe. Firma szykuje kolejne przejęcia w e-commerce. - Weszliśmy właśnie w segment budownictwa domów jednorodzinnych. Mamy jeszcze „na radarze” komplementarne kategorie - zapowiada prezes spółki Jacek Świderski.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

43% Polaków przynajmniej raz w miesiącu kupuje odzież, połowa przez internet


Wartość produkcji sprzedanej polskiego rynku odzieżowo-tekstylnego w 2016 r. wynosiła blisko 30 mld zł. Ponad 40% Polaków przyznaje, że kupuje odzież przynajmniej raz w miesiącu. Połowa respondentów dokonała zakupu odzieży lub obuwia przez internet w ciągu ostatniego półrocza, kierując się najczęściej oszczędnością oraz wygodą – wynika z raportu KPMG.    

Tagi: Internet
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Google Pay z pierwszą kampanią reklamową w Polsce i na Ukrainie


Pod hasłem "Płać za co chcesz, kiedy chcesz" rusza pierwsza zintegrowana kampania usługi Google Pay. Przygotowała ją agencja 180heartbeats + Jung v Matt.

Tagi: Google
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

PromoAgency przejęła Novem, odszedł Łukasz Pawlik


Na początku listopada firma PromoAgency kupiła 100 proc. udziałów w agencji performance marketingowej Novem. Strony nie ujawniają wartości transakcji.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Snapchat wprowadza Friendship Profiles do dzielenia się wspomnieniami z przyjaciółmi


Snapchat zapowiedział wprowadzenie nowej opcji o nazwie Friendship Profiles. Pozwala ona użytkownikom na przeglądanie treści stworzonych wspólnie ze znajomymi na Snapchacie i według serwisu ma tworzyć dodatkowe więzi pomiędzy osobami korzystającymi z aplikacji.

Tagi: Snapchat
Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Grupa K2 z 75,7 mln zł wpływów i 5,1 mln zł zysku EBITDA w trzech kwartałach br.


W minionych trzech kwartałach Grupa K2 zanotowała szacunkowo 75,7 mln zł wpływów ze sprzedaży (wobec 76 mln zł rok wcześniej) i 5,1 mln zł zysku EBITDA (w pierwszych trzech kwartałach ub.r. było to 6,4 mln zł).

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

"Zimna wojna" 19 listopada trafi na VOD


Polski kandydat do Oscara "Zimna wojna" 19 listopada  trafi na wybrane platformy VOD - VoD.pl, UPC, Vectra i Orange. W pozostałych będzie dostępna od 21 grudnia - poinformował dystrybutor filmu, Kino Świat.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

W grudniu 2018 roku Waymo wystartuje z usługą autonomicznych taksówek


Na grudzień 2018 roku należąca do holdingu Alphabet spółka Waymo planuje uruchomienie komercyjnej usługi wynajmowania autonomicznych taksówek - wynika z nieoficjalnych informacji. Wypożyczalnia wystartuje pod własną marką, początkowo w ramach pilotażu będzie dostępna dla wybranych użytkowników mieszkających w Phoenix w USA.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Francuscy eksperci w centrach Facebooka. Sprawdzą czy serwis walczy agresją w sieci


Rząd Francji oraz Facebook zawarli umowę, w ramach której przedstawiciele francuskich instytucji regulacyjnych sprawdzą czy serwis wywiązuje się ze swoich obietnic walki z negatywnymi zjawiskami, takimi jak mowa nienawiści. Eksperci będą nadzorować pracę Facebooka w jego centralach w Irlandii oraz w USA.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami