Ubezpieczenia  RSS
Ukraińców nie obsługujemy [Felietonik Anny Sitarek]


Ubezpieczyciele chyba trochę zaspali i starają się nie dostrzegać rosnącej w Polsce społeczności ukraińskiej. Nie oferują specjalnych produktów. Problemy są także z obsługą szkód. Tylko 5 ubezpieczycieli przygotowanych jest na obsługę poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, którzy mówią po ukraińsku.

Źródło: feedproxy.google.com

Rzecznik Finansowy zwraca się do Europy ws. UFK [Rynek]


Rzecznik Finansowy w lutym chciałby uzyskać stanowisko Europy w sprawie umów ubezpieczenia z UFK Debt & Equity sprzedawanych za (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Paweł Surówka: PZU na drodze do celów na 2020 r. [Rynek]

#zrodlo
Paweł Surówka, prezes PZU, podsumowuje, że w 2018 r. grupa rozwijała się w sposób spokojny i zespołowy, co zaowocowało w III kwartale (...)

Źródło: feedproxy.google.com

PZU: zagraniczne studia córki = brak świadczenia za śmierć ojca [Rynek]


Fakt opisuje swoją interwencję w sprawie wdowy po pracowniku oświaty, który posiadał grupowe ubezpieczenie na życie w PZU. Kobieta tłumaczy, (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Concordia: co warto wiedzieć o ubezpieczeniu budynków rolnych [Faramuszki]


Concordia przypomina, co warto wiedzieć o ubezpieczeniu budynków rolnych. Sergiusz Lenhardt, ekspert Concordii, tłumaczy, które ryzyka występują (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Ochrona zdrowia i prawna od Interu [Faramuszki]

#zrodlo
Ubezpieczenie jest ważnym benefitem pracowniczym - podkreśla Inter. Ubezpieczyciel poleca pakiet Inter Doktor Lex, który zapewnia ochronę zdrowia (...)

Źródło: feedproxy.google.com

24 osoby oskarżone o wyłudzenie kilkuset tys. zł za fikcyjne kolizje [Szkody]


Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim informuje, że po ponad 2 latach intensywnego śledztwa dotyczącego powodowania fikcyjnych kolizji w (...)

Źródło: feedproxy.google.com

15 tys. zł od ubezpieczyciela za sfałszowane leczenie [Szkody]

#zrodlo
Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 44-letniej mieszkance Lubina, która wyłudziła od ubezpieczyciela 15 tys. zł. To już kolejna zatrzymana osoba (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Nationale-Nederlanden z ofertą dla amatorów sportów zimowych [Produkty]


Nationale-Nederlanden, w związku z feriami zimowymi, wprowadziło do oferty pakiet "Zima", rozszerzenie do ubezpieczenia turystycznego o ryzyko (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Jak skutecznie rozwijać swój zespół sprzedażowy [Sprzedaż]

#zrodlo
70% twojego zaangażowania powinno być poświęcane na rozwój twoich ludzi. Dzięki temu przynajmniej część zespołu zamieni się w liderów, czyli takie osoby, przy których już nie musisz tyle pracować, ponieważ ich ambicja i wiedza oraz pewność siebie powodują, że są samodzielne i bardzo efektywne.

Tagi: Wiedeń
Źródło: feedproxy.google.com

Świat w skrócie [Świat]

#zrodlo
+ Vienna Insurance Group informuje, że z dniem 1 stycznia zakończyła łączenie czeskich podmiotów działających w segmencie bancassurance - (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Aon: 90 mld USD kosztów ubezpieczeniowych w 2018 r. [ Świat]


Aon w najnowszym raporcie [[https://s.dzub.pl/534bf82b Impact Forecasting's Weather, Climate & Catastrophe Insight: 2018 Annual Report]] (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Praktyczne klasyfikacje ubezpieczeń OC [Meandry ubezpieczeń OC]


Przy jednym z możliwych podziałów ubezpieczeń OC warto się na dłużej zatrzymać, a nawet rozwinąć ten wątek na przykładach. Jest to zasadniczy "dwupodział" ubezpieczeń OC na ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej ogólnej i zawodowej, stosowany przez reasekuratorów na całym świecie, ale zakorzeniony najbardziej na rynkach anglosaskich, na których zdecydowanie więcej składki zbiera się z ubezpieczeń drugiego typu, niż pierwszego.

Źródło: feedproxy.google.com

Klienci to my [Felietonik Marcina Z. Brody]


Każdy z nas ma tendencje do oceniania się przynajmniej powyżej średniej populacji, w której żyje. Niższa samoocena to bardzo często choroba, depresja. To w przypadkach, kiedy niższa samoocena nie jest uzasadniona. Jeśli jest, bo człowiek widzi przecież, że inni są mądrzejsi, bystrzejsi, bardziej zaradni, czy choćby bogatsi, prowadzić musi do potwornej wręcz życiowej frustracji. My ubezpieczamy wszystkich.

Źródło: feedproxy.google.com

Sporna likwidacja szkody po pożarze dwóch firm [Rynek]


Puls Biznesu opisuje historię sporu spółek z branży mięsnej - Mysław i Ajpi, które sądzą się z Ergo Hestią o wypłatę odszkodowania po (...)

Źródło: feedproxy.google.com

UKNF: zaktualizowany schemat pliku do rejestru pośredników [Rynek]


Urząd Komisji Nadzoru Finansowego opublikował komunikat ws. schematu pliku do importu danych do formularza elektronicznego do składania wniosków (...)

Źródło: feedproxy.google.com

PZU w Davos: dyskusja o dostępie do opieki medycznej [Rynek]

#zrodlo
PZU informuje, że dziś podczas Światowego Forum w Davos, uczestnicy "FT-PZU Spotlight on Global Access to Healthcare", organizowanego przez PZU i (...)

Tagi: Spotlight
Źródło: feedproxy.google.com

Wdrożyć RODO tak, żeby bolało [Prawo dla nieprawnika]


Walka PIU o zmianę projektu ustawy może przynieść zakładom ubezpieczeń oszczędności łącznie sięgające kilkudziesięciu milionów złotych. Gdyby planowana zmiana prawa była uzasadniona interesami ubezpieczających i ubezpieczonych, taki wydatek miałby sens. Ale w obecnej sytuacji - wydatki poniesione na dostosowanie się do nowego prawa byłyby pustym kosztem.

Źródło: feedproxy.google.com

ING Bank Śląski: turystyczne w "Pakiecie podróżnika" [Produkty]

#zrodlo
ING Bank Śląski przygotował "Pakiet podróżnika" dla klientów podróżujących za granicę w okresie ferii zimowych. Oferta obejmuje (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Potrzeba konsensusu ws. przetwarzania danych zdrowotnych [Flesz]


Decyzja w sprawie kształtu zmian zapisów w rządowym projekcie zostanie podjęta przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ministerstwo Finansów po analizie przedstawionych przez Izbę propozycji i analiz prawnych oraz naukowych. PIU jest zaangażowane w wypracowanie kompromisowych zapisów w ustawie o działalności ubezpieczeniowej i będzie kontynuować dialog na poziomie prac parlamentarnych.

Źródło: feedproxy.google.com

KUKE: prognoza upadłości i restrukturyzacji na 2019 rok [Faramuszki]


Według danych przedstawianych przez KUKE, w 2019 roku łączna liczba upadłości i restrukturyzacji powinna wynieść około 1200 podmiotów, co (...)

Tagi: UKE
Źródło: feedproxy.google.com

Compensa Życie oferentem PPK [Emerytury]


Compensa Życie informuje, że od 1 lipca 2019 roku będzie oferować Pracownicze Plany Kapitałowe. Ubezpieczyciel planuje oprzeć dystrybucję (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Bój o Europę. Brytania z Ameryką [Felietonik Marcina Masnego]


Ekonomiczne związanie Wielkiej Brytanii z USA zamiast z UE jest tematem od wielu lat. W 2017 roku Donald Trump mówił o tym z entuzjazmem, a potem zamilkł. Tydzień temu na stronie Fox News swoje uwagi zamieścił Nile Gardiner, brytyjsko-amerykański konserwatysta. Gardiner zachwyca się twardym Brexitem jako powrotem Brytanii do pełnej suwerenności i podkreśla, że będzie to szansa na swobodne zawieranie nowych umów o wolnym handlu, np. "wzmożenia specjalnych stosunków między pierwszą i piątą gospodarką świata".

Źródło: feedproxy.google.com

Katastrofy: wyższa ekspozycja, większe straty [#klimatryzyka]


Z roku na rok rośnie wartość majątku, który mogą zniszczyć katastrofy. Chodzi o majątek firm, sektora publicznego, ale i osób prywatnych. Im bogatsze społeczeństwo, tym większe koszty ponosi w obliczu potencjalnego zdarzenia katastroficznego. Dodatkowo intensywność i częstotliwość zdarzeń katastroficznych jest coraz większa...

Źródło: feedproxy.google.com

78% Polaków wykupi ubezpieczenie na zagraniczne ferie [Rynek]


2 mln Polaków wyjedzie na ferie za granicę, a 78% z nich wykupi ubezpieczenie turystyczne - wynika z badania Mondial Assistance. Tomasz Frączek, (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Adam Uszpolewicz o konsekwencjach Brexitu [Rynek]


Adam Uszpolewicz, prezes Avivy, wyjaśnia, jakie znaczenie gospodarcze będzie miało wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jak tłumaczy, (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Anomalie pogodowe a zabezpieczanie majątku [Faramuszki]


Gothaer wyjaśnia, jakie konsekwencje dla ochrony majątku niosą za sobą obserwowane w Polsce coraz częstsze anomalie pogodowe. Agnieszka Poloczek (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Zbiórka internautów na niepotrzebny transport medyczny [Rynek]


W serwisie [[https://s.dzub.pl/5b892e8b zrzutka.pl]] uruchomiono zbiórkę pieniędzy na transport medyczny do Polski turystki, której podczas (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Cyberprzestępczość i utrata danych najwyższym priorytetem zarządzających [Świat]


Ataki cybernetyczne oraz utrata lub naruszenie bezpieczeństwa danych znajdują się na szczycie listy ryzyk stanowiących największy problem dla (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Link4 podejmuje współpracę ze start-upami [Rynek]

#zrodlo
Link4 informuje o zakończonej 5. edycji MIT Enterprise Forum Poland. W tegorocznej edycji po raz pierwszy uruchomiono ścieżkę insurtech, z (...)

Źródło: feedproxy.google.com

reklama
reklama
Kontakt z nami