Wiadomości z tagiem Zmiana czasu  RSS
Ile kalorii spalamy? Zależy od pory dnia...

08.11.2018 18:00


Naukowcy z Brigham and Women's Hospital oraz Harvard Medical School w Bostonie dokonali zaskakującego odkrycia. Okazało się, że liczba spalanych przez nas kalorii, nawet w spoczynku, zależy od pory dnia. Na łamach czasopisma "Current Biology" piszą, że późnym popołudniem i wczesnym wieczorem spalamy kalorie przeciętnie 10 proc. szybciej niż rano. Odkrycie potwierdza istotną rolę zegara biologicznego dla naszej przemiany materii, wskazuje dlaczego zmiany czasu snu i posiłków dodają nam kilogramów.

Źródło: www.rmf24.pl

Zmiana czasu. Ile prądu oszczędzamy na przestawianiu wskazówek

29.10.2018 17:41

Większość mieszkańców Unii Europejskiej opowiedziała się w ankiecie za tym, by nie było wiosennej i jesiennej zmiany czasu. Jednym z mocniejszych argumentów, na jakie powoływano się w ankiecie, są oszczędności energii. Jak się okazuje zyski z dziennego światła są statystycznie niewielkie. Zyskują tylko niektóre kraje.

Źródło: www.money.pl

Strzelanina w synagodze, skandal wokół Kukiza, Kaczyński na Podkarpaciu i... zmiana czasu, która da nam w kość!

28.10.2018 20:57


[wyroznij-lewo]

Źródło: www.rmf24.pl

Strzelanina w synagodze, skandal wokół Kukiza, Kaczyński na Podkarpaciu [PODSUMOWANIE WEEKENDU]

28.10.2018 20:57


Krwawa strzelanina w synagodze w amerykańskim Pittsburghu, zawieszenie strajku pracowników LOT, skandal wokół wulgarnych tweetów Pawła Kukiza, Jarosław Kaczyński na Podkarpaciu, pogrom w El Clasico, start akcji Paczka na Gwiazdkę, dzięki której każdy z nas może wywołać uśmiech na twarzach małych pacjentów oddziałów onkologicznych... i zmiana czasu, która - choć zyskaliśmy godzinę snu - może dać się nam w najbliższych dniach we znaki... Taki był weekend - a my przygotowaliśmy dla Was podsumowanie najważniejszych wydarzeń i zestawienie...

Źródło: www.rmf24.pl

Hormonalna zmiana czasu. Dlaczego da nam w kość?

28.10.2018 10:41


Z punktu widzenia biologii człowieka nie ma większego znaczenia czy dodamy extra godzinę do nocy, czy dnia. Najważniejsza jest równowaga pomiędzy okresem wypoczynku, a okresem pracy. Jak podkreślają endokrynolodzy, człowiek jest skomplikowanym organizmem, w którym jednak wszystko gra jak w orkiestrze. A dyrygentem są hormony. Dlaczego teraz mogą "dać nam w kość"? Wyjaśnia lek. med. Sylwia Kuźniarz - Rymarz.

Źródło: www.rmf24.pl

Czas przestawić zegarki. Śpimy godzinę dłużej, przechodzimy na czas zimowy

27.10.2018 21:00


W nocy z sobotę na niedzielę (27/28.10) przestawiamy zegarki z czasu letniego na zimowy i śpimy godzinę dłużej. O godzinie 3.00 należy cofnąć wskazówki zegarów na godzinę 2.00.Zmianę czasu dotychczas tłumaczono efektywniejszym wykorzystaniem światła dziennego i oszczędności energii. Być może zegarki przestawiamy po raz ostatni. Przypomnijmy, według planów Unii Europejskiej w przyszłym roku może już nie być przejścia na czas zimowy. O zdanie zapytaliśmy mieszkańców stolicy regionu. - Wolałbym, żeby obowiązywał czas letni. Zimowy nie wpływa na mnie aż tak bardzo, ale człowiek się rozregulowuje no i jest dłużej ciemno niestety - mówi jeden z przechodniów. - Ja się bardzo cieszę, bo będę mogła spać dłużej - dodaje opolanka. - W dzisiejszym świecie mamy tyle rzeczy na prąd, że dla mnie zmiana czasu jest bezsensowna. Teraz fajnie, bo śpimy godzinę dłużej, ale na wiosnę znowu już krócej. Dla mnie to jest uciążliwe chociażby ze względu na to, że nawet jadąc pociągiem muszę stać godzinę na stacji - dodaje pan Filip. Czas zimowy obowiązuje w około 70 krajach na całym świecie. W Europie wskazówek zegara nie przesuwają jedynie m ...

Źródło: radio.opole.pl

Zmiana czasu. Dodatkowe kursy autobusów nocnych, pociągi Intercity staną na godzinę

27.10.2018 16:55

W nocy z soboty na niedzielę wskazówki zegara zostaną przesunięte z godziny 3 na 2. W Polsce oraz innych krajach Europy nastąpi bowiem w ten weekend zmiana czasu z letniego na zimowy. W związku z tym 15 pociągów PKP Intercity zatrzyma się na godzinę na......

Źródło: www.24kurier.pl

W niedzielę zmiana czasu

27.10.2018 12:00

W weekend nastąpi - być może ostatnia - zmiana czasu z letniego na zimowy. W niedzielę w nocy przesuwamy wskazówki zegarów do tyłu z godz. 3:00 na 2:00.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Ten kraj w ostatniej chwili rezygnuje ze zmiany czasu na zimowy

27.10.2018 10:09


W nocy z soboty na niedzielę w blisko 70 krajach świata wszyscy przestawią czas z letniego na zimowy i przez to zyskają dodatkową godzinę. W ostatniej chwili z takiego wariantu zrezygnowało Maroko. Władze zdecydowały, że ten kraj pozostanie przy czasie letnim.

Źródło: www.rmf24.pl

reklama
Kontakt z nami