Wiadomości z tagiem Zaburzenia psychiczne  RSS
Środowiskowy Dom Samopomocy w Ganie chętnie przyjmie nowych uczestników zajęć

23.01.2019 7:00


Środowiskowy Dom Samopomocy w Ganie (gmina Praszka) ma wolne miejsca i zaprasza do zapoznania się z ofertą.Chodzi o osoby upośledzone umysłowo lub cierpiące na zaburzenia psychiczne, które mają problem z funkcjonowaniem w życiu zawodowym, rodzinnym i społecznym. Chętni nie muszą zapowiadać swojej wizyty - wystarczy przyjechać do ŚDS-u od poniedziałku do piątku między 7:00 a 15:00. - Zaproszenie jest kierowane zwłaszcza do mieszkańców gminy Praszka, Radłów, Rudniki i Gorzów Śląski - mówi Grzegorz Derengowski, dyrektor ŚDS-u w Ganie.- Obecnie możemy przyjmować osoby z tych gmin, które wymieniłem. Jeżeli jednak znajdą się osoby spoza naszego powiatu czy województwa, jesteśmy w stanie podpisać stosowne porozumienia między województwami. Zainteresowani z innego terenu mogą więc skorzystać z naszego wsparcia.Grzegorz Derengowski zaznacza, że pracownicy ŚDS-u pomagają chętnym w dopełnieniu wszelkich procedur i formalności.

Źródło: radio.opole.pl

Podpalacz z Zaspy ma zaburzenia psychiczne

04.12.2018 12:20

32-latek, który od ubiegłego poniedziałku do soboty podpalał altanki na działkach przy ul. Hynka na Zaspie usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany przez sąd. Bardzo prawdopodobne jednak, że zostanie uznany za niepoczytalnego. Na chorobę psychiczną wskazują jego zeznania. Wiadomo też, że mężczyzna wcześniej leczył się w związku z zaburzeniami psychicznymi.

Źródło: www.trojmiasto.pl

W Świętokrzyskiem coraz więcej osób ma zaburzenia psychiczne. Specjaliści chcą pomóc

29.11.2018 8:45

I Forum Zdrowia Psychicznego odbędzie się w Kielcach. Spotkanie ma na celu integrację środowiska specjalistów z zakresu ochrony zdrowia, lekarzy, terapeutów, nauczycieli akademickich oraz przedstawicieli pomocy społecznej i organizacji pozarządowych oraz osób chorujących psychicznie i ich rodzin.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Raport KE: Co szósta osoba w UE cierpi na zaburzenia psychiczne

27.11.2018 11:52

Jak wynika z raportu Komisji Europejskiej (KE), co szósty obywatel krajów zrzeszonych w Unii Europejskiej (UE) cierpi na zaburzenia psychiczne....

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Coraz więcej mieszkańców w regionie z problemami psychicznymi

19.11.2018 12:36

Co piąty mieszkaniec województwa świętokrzyskiego cierpiał lub cierpi na różnego rodzaju zaburzenia psychiczne - wynika z badań programu zatytułowanego „Polska Epidemiologia Zaburzeń Psychicznych i Dostęp do Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej".

Źródło: www.radio.kielce.pl

dziś, 15 lis 21:20 (TVP Historia) - Dyktator. Zajęcie dla wariatów

15.11.2018 5:41


Hitler czy Stalin to politycy, którzy sprawowali władzę w sposób autorytarny, pozbawiony kontroli. Wielu z nich cierpiało na zaburzenia psychiczne i...

Źródło: teletydzien.interia.pl

Cz, 15 lis 21:20 (TVP Historia) - Dyktator. Zajęcie dla wariatów

06.11.2018 0:45


Hitler czy Stalin to politycy, którzy sprawowali władzę w sposób autorytarny, pozbawiony kontroli. Wielu z nich cierpiało na zaburzenia psychiczne i...

Źródło: teletydzien.interia.pl

Wiele zaburzeń psychicznych ma związek z tymi samymi genami

28.10.2018 2:41

Trzy różne zaburzenia psychiczne: anoreksja, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne i schizofrenia związane są z tymi samymi genami - informuje "Science".

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Zamordował rodziców? Trafi do zakładu psychiatrycznego

09.10.2018 17:41


We wtorek Sąd Okręgowy Warszawa-Praga przychylił się do wniosku prokuratury o umieszczenie 26-letniego Mateusza G. w zakładzie psychiatrycznym. Mężczyzna był oskarżony o zamordowanie rodziców. Według biegłych nie wiedział, co robi, bo ma skomplikowane zaburzenia psychiczne.

Źródło: fakty.interia.pl

reklama
Kontakt z nami