Wiadomości z tagiem Wzrok  RSS
Budownictwu dokucza wzrost kosztów pracy i materiałów

21.01.2019 7:44


Aspekty formalno-prawne związane z urzędniczą biurokracją i zmianami w przepisach pozostają jedną z największych bolączek przy realizacji projektów drogowych. Kolejną są problemy typowe dla tzw....

Tagi: Praca, Wzrok
Źródło: www.bankier.pl

Wystawa i Aukcja Młoda Sztuka

21.01.2019 1:55

Rynek sztuki może wciągnąć. Tym bardziej, że ten rodzimy rozwija się w imponującym tempie. 250 mln zł przekroczyły w 2018 roku obroty całego rynku. To rekordowy wynik i blisko 18-procentowy wzrost w stosunku do roku 2017. O spektakularnych transakcjach na rynku sztuki coraz więcej mówi się w sferze publicznej. Pojawiają się nowi gracze, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z kolekcjonowaniem. Motywacje są różne. Dzięki temu, że aukcje Młodej Sztuki charakteryzują się przystępną ceną wywoławczą, cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem wśród osób, które na rynku sztuki stawiają pierwsze kroki. Kupowanie na aukcjach ma jedną podstawową zaletę - powoduje silne emocje. Od tych łatwo się uzależnić.

Tagi: Wzrok
Źródło: kulturalnie.waw.pl

Dla bezpieczeństwa, komfortu i rozrywki. Telefon komórkowy dla seniora

19.01.2019 2:07

Pytanie "Jakie telefon dla seniora?" ma sens tylko wtedy, gdy wiemy, dla jakiego seniora. Z punktu widzenia aktywnej sześćdziesięciolatki sprawdzi się rozwiązanie zupełnie inne niż to, które przekona do siebie dostojną seniorkę rodu nieco obawiającą się nowinek technicznych i mającą już kłopoty ze wzrokiem. Skupmy się na telefonach odpowiednich dla tak właśnie tradycyjnie pojmowanych seniorów.

Źródło: di.com.pl

Śr, 23 sty 20:00 (Planete+) - Węch - najdziwniejszy ze zmysłów

19.01.2019 2:03


Filozofowie zlekceważyli zmysł węchu, twierdząc, że jest gorszy od wzroku. W ciągu ostatnich 20 lat naukowcy odkryli, jak bardzo ten rodzaj zdolności...

Tagi: Ciąża, Wzrok
Źródło: teletydzien.interia.pl

Manufaktura Wzroku

18.01.2019 15:28

Manufaktura Wzroku to profesjonalny salon optyczny w Szczecinie, którego oferta obejmuje markowe oprawki do okularów. W salonie mogą Państwo znaleźć oprawki marek znanych na całym świecie, np. Calvin Klein, Swarovski czy Adidas. Oprócz tego, salon oferuje oprawki niezależnych producentów - Just Cavalli, Etnia Barcelona i Paul Vadim. Specjaliści z salonu pomogą Państwu dobrać odpowiedni typ okularów, kierując się Państwa gustem, kształtem twarzy oraz kolorem włosów i oczu. To, jaki typ okularów Państwo wybiorą, w dużej mierze zależy też od ulubionego stylu. W Szczecinie mieści się drugi salon, w którym mogą Państwo zbadać swój wzrok. Badanie przeprowadza doświadczony optometrysta, który określa wadę wzroku i jej stopień. Następnie, dobiera on typ szkieł korekcyjnych.

Źródło: rozne-ogloszenia.hiperogloszenia.pl

Ordynator Wojciech Walas z USK w Opolu wystosował list otwarty do Jurka Owsiaka

16.01.2019 18:23


Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dary na łączną sumę 3 mln złotych. W ciągu 27 lat placówka otrzymała respiratory, inkubatory, sprzęt do ratowania wzroku i słuchu - podkreśla doktor Wojciech Walas. Ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Noworodków USK wystosował dzisiaj list otwarty, w którym zwraca się do twórcy orkiestry, aby nie rezygnował z funkcji prezesa fundacji WOŚP.- Fundacja ma zapisane miejsce w historii cywilizowanego świata. To jest fenomen na skalę światową, ale też trzeba przyznać, że należy go identyfikować z twarzą twórcy i lidera w sposób szczególny - uzasadniał doktor Wojciech Walas, którego zdaniem orkiestra może grać, ale bez Jurka Owsiaka nie będzie tym samym. List został zaprezentowany podczas konferencji prasowej zorganizowanej w USK. Ordynator nawiązał w nim także do tragedii, do jakiej doszło w niedzielę w Gdańsku. - Naprzeciwko obłąkanych fanatyków stoją dzieci, które dzięki działalności WOŚP mogliśmy uratować. Z kolei naprzeciw garstki małych, niegodnych ludzi stoją miliony osób na całym świecie, które są z Jurkiem Owsiakiem i które są z fundacją.Dodajmy, że opolski lekarz jest także ekspertem w komisji ds. wyboru aparatów anestezjologicznych Fundacji WOŚP.

Źródło: radio.opole.pl

Kości sprzed ok. 11,5 tys. lat wskazują na psią pomoc w czasie polowań

16.01.2019 12:37

Ok. 11,5 tys. lat temu na terenie dzisiejszej północno-wschodniej Jordanii ludzie nie tylko żyli u boku psów. Wykorzystywali je też prawdopodobnie do polowania, o czym może świadczyć duży wzrost liczby zajęcy i innych drobnych ofiar we wczesnoneolitycznych pozostałościach archeologicznych z natufijskiego stanowiska Shubayqa 6.

Tagi: Wzrok
Źródło: kopalniawiedzy.pl

Zielona szkoła, czyli z Internetu do lasu

16.01.2019 1:49

Las to najlepiej wyposażona sala lekcyjna - przekonuje Irka Jazukiewicz. Ekolożka zachęca do udziału w organizowanych przez WWF Polska zielonych szkołach, które są lekcją dla wszystkich zmysłów, dzięki czemu wzrok może odpocząć od komputera.

Źródło: podroze.onet.pl

Produkcja/Kontrola Jakości-Niemcy

15.01.2019 10:18

Exact Systems S.A. jest dynamicznie rozwijającą się firmą z branży Sorting & Rework. Od roku 2004 konsekwentnie budujemy swoją pozycję czołowego dostawcy rozwiązań jakościowych dla branży motoryzacyjnej, producentów sprzętu AGD i przemysłu elektronicznego. Swoje usługi świadczymy na terenie 13 krajów: Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Czech, Słowacji, Rumunii, Węgier, Turcji, Rosji, Portugalii oraz Chin. Naszymi Klientami są wiodące koncerny przemysłowe, dla których każdego dnia zlecenia realizuje ponad 5.000 Kontrolerów Jakości Exact Systems S.A. Już dziś zapraszamy do kontaktu poprzez Live Chat na www.exactsystems.de gdzie nasi konsultanci dostępni online odpowiedzą na państwa pytania! W związku z dynamicznym rozwojem obecnie poszukujemy osoby na stanowisko: Kontroler Jakości Nie wymagamy znajomości języka niemieckiego Lokalizacja: Soest, Glauchau, DóĽsseldorf, Sigmaringendorf, Solingen, Breidenbach, Saarlouis Obowiązki: •Selekcja, naprawa i sortowanie części i podzespołów z branży motoryzacyjnej, AGD i przemysłu elektronicznego zgodnie z przekazaną instrukcją •Przepakowywanie i oznaczanie komponentów •Raportowanie wyników kontroli Wymagania: •Udokumentowany 30 dniowy okres ubezpieczeniowy w Polsce (ZUS, KRUS, PUP lub inne) •Dodatkowym atutem będzie posiadanie prawa jazdy kat. B i możliwość wykorzystywania własnego samochodu do celów służbowych (za opłatą) •Dokładność i zaangażowanie w wykonywaną pracę •Dobry wzrok i zdolności manualne Oferujemy: •Długoterminową współpracę w oparciu o niemieckie warunki pracy •Wynagrodzenie podstawowe + dodatki + zwrot kosztów dojazdów do pracy •Wyższe stawki godzinowe co 3 miesiące •Zakwaterowanie •Wsparcie koordynatora/biura na projekcie •Opiekę medyczną na terenie Niemiec •Możliwość rozwoju w strukturach firmy Osoby zainteresowane współpracą z Exact Systems S.A. prosimy: - o aplikowanie poprzez stronę: https://de.exactsystems-elearning.com/?c=59676b71b3cb0 - o przesłanie sms-a na nr. telefonu +48 725 260 473, +48 725 257 983 lub +48725257909 o treści „PRACA” (koszt sms-a wg stawki operatora), - przesłanie imienia i nazwiska oraz nr telefonu na adres: [email protected]

Źródło: praca.hiperogloszenia.pl

Rośnie tempo utraty lodu w Antarktyce

15.01.2019 10:06

W latach 1979–2017 tempo rocznej utraty lodu w Antarktyce zwiększyło się 6-krotnie, stwierdzili glacjolodzy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Irvine, Jet Propulsion Laboratory i holenderskiego Uniwersytetu w Utrechcie. Uczeni twierdzą, że to przyspieszone topnienie przyczyniło się dodatkowo o wzrost poziomu oceanów o ponad centymetr.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

reklama
Kontakt z nami