Wiadomości z tagiem Sztuczna inteligencja  RSS
Google zamieni na postać cyfrową 7 mln zdjęć „New York Timesa”

13.11.2018 20:32

Koncern Google w ramach umowy z „The New York Times” zdigitalizuje tradycyjne fotografie znajdujące się w archiwach dziennika. Sztuczna inteligencja wykorzystana przez Google ma nie tylko zamienić zdjęcia na postać cyfrową, ale także udostępnić rozwiązanie pozwalające dziennikarzom na łatwe przeszukiwanie zasobów i wykorzystywanie archiwalnych fotografii w tworzonych przez nich materiałach.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Sztuczna inteligencja w Polsce - diagnozy i plany ministerialne

11.11.2018 22:06

Polska przymierza się do zajęcia ważnego miejsca wśród światowych liderów sztucznej inteligencji - deklaruje Minister Cyfryzacji Marek Zagórski. Jakie działania podejmuje rząd?

Źródło: di.com.pl

Sztuczna inteligencja zmieni rynek pracy

09.11.2018 6:00


Sztuczna inteligencja może być jednym z motorów napędowych rozwoju polskiej gospodarki. Jednak, żeby zapewnić sobie trwały rozwój na kolejne dekady i zająć miejsce wśród światowych liderów, już teraz trzeba podjąć odpowiednie działania. Konieczne jest też zwiększenie nakładów na inwestycje w ten obszar, bo dotychczasowe mechanizmy zapewniają jedynie 1/5 potrzebnej kwoty.

Źródło: praca.interia.pl

Najlepsze chatboty "pracujące" w branży finansowej

06.11.2018 15:56

Wraz ze wzrostem oczekiwań konsumentów sztuczna inteligencja (AI) odgrywa coraz większą rolę w sektorze finansowym. Banki, fundusze inwestycyjne czy kasy oszczędnościowo-kredytowe na całym świecie testują chatboty. Jak wykorzystują ich potencjał?

Źródło: di.com.pl

Jak wizje Black Mirror mają się do biznesu?

05.11.2018 16:31

Czytanie emocji, długowieczność, sztuczne mięso, sztuczna inteligencja, robotyka, przyszłość mediów i medycyny. To świat jutra, o którym usłyszycie podczas 2. edycji wydarzenia "Masters & Robots".

Źródło: www.money.pl

Sztuczna inteligencja sprawdzi imigrantów, choć sami twórcy wiedzą, że bywa zawodna

01.11.2018 5:54

imageNiebawem strażnicy graniczni na Węgrzech i Łotwie, a także w Grecji, gdzie Unia Europejska graniczy z krajami spoza wspólnoty, otrzymają pomoc w postaci sztucznej inteligencji. Na okres sześciu miesięcy zostanie wdrożony tam system iBorderCtrl, który wykorzystując algorytm SI, będzie weryfikować przybyszy z obcych państw pod kątem prawdomówności. iBorderCtrl to sfinansowany ze środków UE...

Źródło: feedproxy.google.com

W Zalando sztuczna inteligencja doradzi klientom w co się ubrać

31.10.2018 20:47

Platforma Zalando planuje wprowadzenie Algorytmicznego Asystenta Mody. Rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji ma podpowiadać użytkownikom na podstawie ich wcześniejszych zakupów w jaki sposób mogą skompletować całość stroju zgodnego z obowiązującymi obecnie trendami. Asystent zostanie wprowadzony także w polskiej wersji Zalando.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Jak wizje Black Mirror mają się do biznesu?

30.10.2018 11:37

Czytanie emocji, długowieczność, sztuczne mięso, sztuczna inteligencja, robotyka, przyszłość mediów i medycyny. To świat jutra, o którym usłyszycie podczas 2. edycji wydarzenia "Masters & Robots".

Źródło: www.money.pl

Oracle chce więcej SI w chmurze

27.10.2018 9:46

Podczas konferencji Oracle OpenWorld 2018 firma pochwaliła się tym, jak chce usprawnić swoje usługi chmurowe. Podstawą w każdym przypadku będzie sztuczna inteligencja.

Źródło: www.benchmark.pl

Czy możliwe jest w pełni etyczne wykorzystanie SI oraz zapanowanie nad nią w przyszłości?

26.10.2018 20:23

Do 2050 roku świat ludzi i maszyn stanie się jednością – ocenia Gerd Leonhard, futurolog. W najbliższym dziesięcioleciu powstaną nowe superkomputery, a do głosu szerszej dojdzie sztuczna inteligencja. Zdaniem eksperta wyzwaniem dla nas i kolejnych pokoleń jest wykorzystywanie możliwości, jakie dają nowe technologie, przy jednoczesnym zachowaniu kontroli nad nimi. Konieczne jest skupienie się na trzech celach: ludziach, planecie i dobrobycie, a nie tylko na zyskach.

Źródło: di.com.pl

reklama
Kontakt z nami