Wiadomości z tagiem Sztuczna inteligencja  RSS
Sztuczna inteligencja zmieni rynek pracy

21.01.2019 6:00


​Rozwój sztucznej inteligencji doprowadzi do likwidacji niektórych zawodów. Już dziś algorytmy są w stanie zastępować pracowników działów HR i doradców finansowych. Roboty są też w stanie opiekować się pacjentami szpitali. Wraz z zastępowaniem coraz większej liczby profesji sztuczną inteligencją na rynku pojawi się jednak popyt na nowe zawody. Znaczna część pracodawców planuje zaproponować swoim podwładnym przekwalifikowanie.

Źródło: praca.interia.pl

Sztuczna inteligencja. Jedne zawody znikną, inne powstaną

18.01.2019 23:36

Rozwój sztucznej inteligencji doprowadzi do likwidacji niektórych zawodów. Wraz z zastępowaniem coraz większej liczby profesji sztuczną inteligencją na rynku pojawi się jednak popyt na nowe zawody. Znaczna część pracodawców planuje zaproponować swoim podwładnym przekwalifikowanie.

Źródło: di.com.pl

Sztuczna inteligencja: W 2018 r. doszło do wielu ciekawych zmian

16.01.2019 6:49

Według ekspertki w dziedzinie sztucznej inteligencji (AI) i wykładowczyni Akademii Leona Koźmińskiego dr Aleksandry Przegalińskiej zakres praktycznych zastosowań AI staje się coraz szerszy, a tylko w 2018 r. doszło w tej dziedzinie do wielu ciekawych zmian.

Źródło: nauka.wiara.pl

Dla wydawców Google ważniejszy od Facebooka, połowa widzi szansę w paywallu. „Nie ma gotowych rozwiązań”

15.01.2019 20:33

Dla 87 procent wydawców najważniejszą platformą internetową jest Google, który wygrywa z Facebookiem i Apple News - wynika z raportu Reuters Institute for the Study of Journalism. Ponad połowa mediów jako główne źródło swoich przychodów wymienia płatny dostęp do treści, a wśród najważniejszych trendów będą sztuczna inteligencja i coraz popularniejsze treści audio. - Rośnie znaczenie przychodów uzyskiwanych z paywalla, ale nie jest to prosta i raz zdefiniowana droga. Jesteśmy w środku ewolucji audioinformacyjnej, która dotrze także do Polski - ocenia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Paweł Nowacki, ekspert rynku mediów.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Polska firma może wesprzeć Facebooka w walce z cyberbullyingiem

10.01.2019 2:08

Szef Facebooka Mark Zuckerberg chce aktywnie walczyć z toksycznymi wypowiedziami rozpowszechnianymi na jego platformie i w tym celu wprowadza szereg zmian, które mają doprowadzić do eliminacji przypadków cyberbullyingu. Z pomocą może przyjść sztuczna inteligencja z Polski, nad którą pracują inżynierowie z gdyńskiego laboratorium.

Źródło: di.com.pl

Systemy operacyjne IoT usprawniają obsługę budynków oraz metra

09.01.2019 23:59

Internet rzeczy i sztuczna inteligencja pozwalają przewidzieć usterki w budynkach, umożliwiają ich szybszą naprawę, zwiększają produktywność i obniżają koszty. Powstają całe systemy, które analizują dane gromadzone w chmurze i na tej podstawie pomagają optymalizować te i inne działania.

Źródło: di.com.pl

dziś, 8 sty 21:00 (Planete+) - Sztuczna inteligencja - twój nowy mózg

08.01.2019 5:28


Dokumentaliści opowiadają o najnowszych badaniach nad sztuczną inteligencją oraz o zastosowaniach, które właśnie wchodzą do użytku lub niebawem.

Źródło: teletydzien.interia.pl

jutro, 8 sty 21:00 (Planete+) - Sztuczna inteligencja - twój nowy mózg

08.01.2019 2:05


Dokumentaliści opowiadają o najnowszych badaniach nad sztuczną inteligencją oraz o zastosowaniach, które właśnie wchodzą do użytku lub niebawem.

Źródło: teletydzien.interia.pl

Czy tak naprawdę wiemy, jak działa sztuczna inteligencja?

03.01.2019 18:42

Prawie każdy ma już wyrobione zdanie na temat tego czym jest sztuczna inteligencja i jak może zrewolucjonizować codzienne życie lub usprawnić działanie biznesu. Jednak ostatnie badania wykazały, że prawie połowa z nas nie wie tak naprawdę, jak działa SI.

Źródło: di.com.pl

Sztuczna inteligencja pomoże zarządzać energią odnawialną

28.12.2018 15:14

Na świecie stopniowo odchodzi się od paliw kopalnych na rzecz odnawialnych źródeł energii. Już w 2017 roku na rynku przybyło więcej gigawatów energii ze źródeł odnawialnych niż pochodzących z kopalnych surowców energetycznych. Zmiany są konieczne, problemem jednak jest ich tempo. Pomóc mogą najnowsze technologie i sztuczna inteligencja.

Źródło: di.com.pl

reklama
Kontakt z nami