Wiadomości z tagiem Straż Pożarna  RSS
Strażacy z OSP jadą wesprzeć WOŚP i Jurka Owsiaka

19.01.2019 16:57

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Łódzkim organizują w środę wspólny wyjazd druhów z całej Polski pod siedzibę Wielkiej...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Ćwiczenia strażaków na lodzie. Uratowali dwa psy

19.01.2019 16:00

Państwowa Straż Pożarna w Sandomierzu zakończyła cykl szkoleń na zbiornikach wodnych pokrytych lodem. Ćwiczenia dla jednostki ratowniczo-gaśniczej przeprowadzono z użyciem specjalnych sań przydatnych w przypadku ratowania ludzi tonących w przeręblach lub pod załamanym lodem.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Pożar w internacie

18.01.2019 12:06

TRZCIANA. Tuż po godzinie 1.30 rzeszowscy strażacy zostali wezwani do pożaru w internacie w Trzcianie. Płonęło wyposażenie jednego z pokoi na piętrze budynku. Opiekunowie ewakuowali młodzież z internatu przed przybyciem straży pożarnej. Strażacy błyskawicznie ugasili ogień, oddymili i przewietrzyli budynek. Zadymienie było bardzo duże, strażacy przez cały czas pracowali w aparatach powietrznych. Z budynku ewakuowane […]

Źródło: supernowosci24.pl

Wypadek na Prószkowskiej w Opolu

17.01.2019 17:54


Dwa auta osobowe zderzyły się na ul. Prószkowskiej w Opolu. Do wypadku doszło około godz. 17:00.Na miejscu dwie jednostki straży pożarnej oraz zespół ratownictwa medycznego, który udzielił jednej osobie pomocy.

Źródło: radio.opole.pl

Tajemnicza akcja ratunkowa na Zatorzu. Doszło do próby samobójczej? [ZDJĘCIA]

17.01.2019 13:12


Na olsztyńskim Zatorzu przy ul. Puszkina pojawiły służby ratunkowe - straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mogło tam dojść do próby samobójczej. Co się wydarzyło?

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Bus przygniótł mężczyznę. Do zdarzenia doszło podczas wymiany kół

16.01.2019 17:11


Cztery zastępy straży pożarnej pomagały w wyciągnięciu mężczyzny, który został przygnieciony przez busa. Do zdarzenia doszło na ulicy Szczęśliwej w Opolu tuż po godzinie 16:00.Właściciel pojazdu w garażu wymieniał koła samochodu. Pojazd spadł z podnośnika i przygniótł go na wysokości klatki piersiowej. Poszkodowany został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Nie mamy informacji w jakim jest stanie.

Źródło: radio.opole.pl

Pożar domu w Niestachowie

15.01.2019 6:27

W Niestachowie strażacy gaszą pożar budynku mieszkalnego. Ogień pojawił się po 5 rano. Jak nas poinformował oficer dyżurny właściciele sami zauważyli pożar opuścili dom i powiadomili straż pożarną. W akcji uczestniczy 6 zastępów, które gaszą palący się dach.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Pożar w Skarżysku-Kamiennej. Ewakuowano 57 osób

14.01.2019 21:28

57 osób ewakuowano z budynku mieszkalnego w Skarżysku- Kamiennej, w wyniku pożaru na poddaszu. Noc będą musiały spędzić poza domem. Jak informuje brygadier Andrzej Pyzik z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej - zgłoszenie o pożarze poddasza budynku przy ulicy Partyzantów ratownicy otrzymali po godzinie 19.00. Prawdopodobną przyczyną było rozszczelnienie przewodu kominowego.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Silny wiatr utrudnia ruch na drogach. Jest bardzo ślisko

14.01.2019 17:28


Silny wiatr w regionie utrudnia ruch na opolskich drogach. Straż pożarna wielokrotnie interweniowała w związku z powalonymi na jezdnię drzewami. Utrudnienia w ruchu mogą wystąpić w kilku miejscach w województwie.Na drodze krajowej nr 46, na odcinku Nysa - Opole w miejscowości Malerzowice Wielkie samochód ciężarowy wpadł w poślizg i zablokował drogę. Utrudnienie może potrwać do dwóch godzin. Zablokowana jest także DK 94 w Błotnicy Strzeleckiej w kierunku granicy z woj śląskim. Trasę blokują samochody ciężarowe, które ślizgają się po zamarzniętej jezdni. W Biskupicach, w powiecie kluczborskim, samochód wpadł do rowu. Trwa wyciąganie pojazdu, policja wprowadziła tam ruch wahadłowy. - W żadnym przypadku nie ma osób poszkodowanych - informuje młodszy aspirant Paweł Tomas z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

Źródło: radio.opole.pl

Francja: co najmniej 36 rannych po wybuchu, w tym 12 ciężko

13.01.2019 1:42

Co najmniej 36 osób zostało rannych w sobotę, w tym 12 ciężko, na skutek spowodowanej zapewne wyciekiem gazu eksplozji i pożaru w centrum Paryża - podała straż pożarna. Pięć ciężko rannych osób, w tym dwóch strażaków, jest w stanie krytycznym.

Źródło: www.deon.pl

reklama
Kontakt z nami