Wiadomości z tagiem Stopa bezrobocia  RSS
Cały czas spada bezrobocie w Świętokrzyskiem

13.11.2018 15:15

W województwie świętokrzyskim cały czas spada liczba osób pozostających bez pracy. Na koniec października stopa bezrobocia w naszym regionie wyniosła 8,1 procent i jest to najniższy wynik w historii województwa. Jak informuje Paweł Lulek z Wojewódzkiego Urzędu Pracy, bez zatrudnienia pozostaje prawie 42 tysiące osób.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Bezrobocie przestaje spadać

08.11.2018 8:46


Stopa bezrobocia zaczyna się powoli stabilizować po kilku latach spadków.

Źródło: www.bankier.pl

Rafalska: stopa bezrobocia w październiku wyniosła 5,7 proc.

07.11.2018 12:29

Stopa bezrobocia w październiku wyniosła 5,7 proc. i w porównaniu do września nie uległa zmianie – poinformowała w środę minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. W październiku ministerstwo poinformowało, że stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 5,8 proc. Jednak po podaniu danych przez GUS, resort skorygował swój wynik do 5,7 proc.

Źródło: prasowki.org

Rafalska: Stopa bezrobocia w październiku wyniosła 5,7 proc.

07.11.2018 9:47

Stopa bezrobocia w październiku wyniosła 5,7 proc. i w porównaniu do września nie uległa zmianie - poinformowała w środę minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Stopa bezrobocia w październiku wyniosła 5,7 proc.

07.11.2018 8:25


Stopa bezrobocia w październiku wyniosła 5,7 proc. i w porównaniu do września nie uległa zmianie - poinformowała w środę minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. W październiku...

Źródło: www.bankier.pl

Prof. Mączyńska: Działania rządowe na rynku pracy nie wystarczą. W temat powinien włączyć się biznes

24.10.2018 6:00


Stopa bezrobocia w Polsce jest na rekordowo niskim poziomie, a jednocześnie w gospodarce brakuje rąk do pracy. Potrzebujemy nie tylko specjalistów z dyplomami szkół wyższych, ale przede wszystkim – absolwentów techników. A ci ostatni mogą nawet liczyć na to, że ich początkowe wynagrodzenia będą wyższe, niż magistrów.

Źródło: praca.interia.pl

Kompetencje cyfrowe? ECDL! Kwalifikacje? ECDL!

23.10.2018 14:42

Dane opublikowane w „Manifeście w sprawie e-umiejętności”, przygotowanym przez European Schoolnet oraz DIGITALEUROPE w ramach kampanii e-Skills for Jobs pokazują trwały deficyt kompetencji cyfrowych (e-umiejętności) w Europie. Wysoka stopa bezrobocia, zwłaszcza wśród młodych, w połączeniu z dużą liczbą nieobsadzonych stanowisk pracy z obszaru kompetencji cyfrowych, pozostaje jedną z najbardziej charakterystycznych cech europejskiego rynku pracy. Cyfrowa gospodarka oferuje Europejczykom świetne miejsca pracy, ale tylko wtedy, gdy dysponują właściwymi kompetencjami cyfrowymi.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Stopa bezrobocia znów spadła. Najlepszy wynik od 1990 r.

23.10.2018 10:47


Stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce osiągnęła kolejne minimum. 5,7 proc. to najniższy wynik od blisko 28 lat.

Źródło: www.bankier.pl

Wynagrodzenia specjalistów rosną wolniej niż robotników

07.10.2018 6:00


Na świecie zwiększa się luka kompetencyjna – pracownicy nie posiadają umiejętności, których poszukują pracodawcy. Stopa bezrobocia w Polsce osiąga rekordowo niski poziom, jednak sytuacja na rynku pracy jest niejednoznaczna.

Źródło: praca.interia.pl

Paweł Kukiz wspiera startujących w wyborach samorządowych

06.10.2018 17:39


Paweł Kukiz przyjechał do Głubczyc, żeby wyrazić poparcie dla kandydatów do rady powiatu, którzy startują w barwach jego ruchu. Spotkał się z mieszkańcami powiatu głubczyckiego, m.in. żeby rozmawiać na temat zasadności działania powiatów.- Jestem przekonany, że ci kandydaci uzyskają spore poparcie - mówił Paweł Kukiz. - Liczę na to, że wejdziemy mocno do powiatów, ale przede wszystkim po to, by zrobić audyt tych powiatów i by swoimi działaniami spowodować prawdziwą gospodarność, redukcję miejsc urzędniczych, ewentualnie przerzucenia ich w inne obszary, w których mają coś do zrobienia.Paweł Kukiz podkreślał, że jednym z jego postulatów jest likwidacja powiatowych urzędów pracy. Zdaniem polityka, urzędy te są niepotrzebne w sytuacji, gdy stopa bezrobocia jest minimalna, pracodawcy mają problem ze znalezieniem pracowników a jak grzyby po deszczu rosną firmy, które sprowadzają siłę roboczą z Ukrainy czy Pakistanu.

reklama
Kontakt z nami