Wiadomości z tagiem Stany Zjednoczone  RSS
Kongresmenka z USA pyta o zabójstwo Adamowicza

15.01.2019 18:43

Marcy Kaptur, demokratka z Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, wezwała we wtorek do dokładnego zbadania sprawy zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Parlamentarzystka uważa, że śledczy powinni upewnić się, że morderstwo nie ma szerszego kontekstu.

Źródło: www.rp.pl

Biała Gwiazda i Tristan stawiają na magazyny

15.01.2019 13:45

Inwestorzy ze Stanów Zjednoczonych ulokowali 86 mln euro w pięć magazynów w Polsce.

Źródło: www.rp.pl

Niemcy: Amerykański ambasador podtrzymuje groźbę sankcji wobec niemieckich firm

15.01.2019 12:49


Ambasador Stanów Zjednoczonych w Niemczech Richard Grenell podtrzymuje ostrzeżenia wobec spółek budujących gazociąg “Nord Stream 2” nałożenia na nich amerykańskich sankcji. Potwierdził to w dzisiejszym wywiadzie dla “Rheinische Post”, mówiąc, że główną rolą dyplomaty jest ochrona interesów własnej ojczyzny. Richard Grenell udzielając wywiadu powiedział, że jako ambasador Stanów Zjednoczonych ma za zadanie reprezentować interesy własnego […]

Źródło: wiadomosci.com

W chronionej populacji orek przyrost naturalny jest ujemny, ale ostatnio urodziło się młode

15.01.2019 6:19

W SRKW (od ang. southern resident killer whales), jedynej populacji orek, która jest uznawana przez Służbę Połowu i Dzikiej Przyrody Stanów Zjednoczonych za zagrożoną, urodziło się młode - poinformował dr Ken Balcomb z Centrum Badania Waleni (Center for Whale Research, CWR).

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Władze Poznania zachęcają miejscowe firmy do współpracy z amerykańską armią

14.01.2019 20:18

Liczebność wojsk Stanów Zjednoczonych w Polsce stale się zwiększa, a Poznań jest jednym z centrów ich działalności.

Źródło: epoznan.pl

Ekonomia. Serial produkcji amerykańskiej z trzema głównymi aktorami: inwestorami, gospodarką i Fed

14.01.2019 1:41

W tym serialu jest trzech głównych aktorów: inwestorzy, amerykańska gospodarka i Fed, czyli bank centralny Stanów Zjednoczonych. Czasami występuje również prezydent Donald Trump.

Loty do Nowego Jorku i San Francisco z Wilna od 979 PLN

13.01.2019 21:58

(Aktualizacja) Pojawiły się dobre ceny za przeloty ze stolicy Litwy do Stanów Zjednoczonych . Za bilety do Nowego Jorku zapłacicie 979 PLN, a za podróż do San Francisco 1033 PLN. Część dostępnych terminów znajdziecie poniżej w tekście.

Źródło: www.fly4free.pl

USA i Polska zorganizują konferencję nt. Bliskiego Wschodu

11.01.2019 12:54


​W lutym Stany Zjednoczone planują zorganizować w Polsce globalną konferencję na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie. W szczególności będzie dotyczyła sytuacji w Iranie - powiedział w stacji telewizyjnej Fox News amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo. Informacje w komunikacie potwierdził polski MSZ.

Źródło: rmf24.pl

Międzynarodowe spotkanie ws. Iranu odbędzie się w Polsce

11.01.2019 12:53

Jak ogłosił na antenie Fox News sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych Mike Pompeo, spotkanie ma odbyć się 13 i 14 lutego. Przywódcy poruszą na nim...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Specjalna aplikacja wykryje osoby pod wpływem narkotyków i powiadomi odpowiednie służby

11.01.2019 6:00

imageStany Zjednoczone mają kolejny problem. Jak wynika z przeprowadzonych przez rząd badań, średnio 115 Amerykanów umiera każdego dnia wskutek przedawkowania substancji opioidowych, takich jak heroina, kodeina czy morfina. Naukowcy z Uniwersytetu w Waszyngtonie proponują rozwiązanie: aplikację mobilną, która wykryje osoby pod wpływem narkotyków. – To ogromny problem zdrowia publicznego, ale...

Źródło: feedproxy.google.com

reklama
Kontakt z nami