Wiadomości z tagiem Reformy  RSS
Polska powinna uwzględnić zalecenia UE? Sondaż CBOS

19.11.2018 14:41


53 proc. badanych uważa, że Polska powinna uwzględniać zalecenia i postanowienia organów Unii Europejskiej dotyczące reformy sądownictwa; przeciwnego zdania jest 31 proc. badanych, a 16 proc. nie ma zdania na ten temat - wynika z sondażu CBOS.

Źródło: fakty.interia.pl

Macron swoje, inflacja swoje

19.11.2018 9:45


Dziś kilka słów o zagranicy. Przeczytałem słowa prezydenta Francji Emmanuela Macrona o tym, by przyspieszyć reformy Unii Europejskiej i strefy euro. Spojrzałem jednocześnie na dane o inflacji w strefie. I ten drugi zestaw informacji wydał mi się istotniejszy dla oceny przyszłości strefy.

Źródło: www.bankier.pl

Virtus.pro odświeżyło swój brand i logo

18.11.2018 9:29

Każda branża potrzebuje reform, udogodnień, dostosowania do rynku i pewnego rodzaju odświeżenia. Organizacja Virtus.pro zdecydowała się na uaktualnienie swojego logo i brandu, które powstały 15 lat temu, w 2003 roku.

Tagi: Reformy
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Polska w kolejce po kolejne miliony euro. Jarosław Gowin chce reformować instytuty badawcze

18.11.2018 8:41

- Nie wszyscy są entuzjastami pomysłu reformy instytutów badawczych - mówi w rozmowie z money.pl wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Jego resort przygotował projekt, który utknął w rządzie na ponad rok. Teraz Gowin ma nowy plan na przyśpieszenie reformy.

Źródło: www.money.pl

Morawiecki: Zaproponujemy KE "pewne zmiany" ws. reformy sprawiedliwości

17.11.2018 17:36


Polska jest jednocześnie bardzo proamerykańska i bardzo proeuropejska - oświadczył premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji FOTAR w Hamburgu, poświęconej relacjom transatlantyckim. Problemy widzimy raczej po stronie Chin i Rosji niż Stanów Zjednoczonych - dodał.

Źródło: www.rmf24.pl

Premier o propozycji dla KE. Mówi o "pewnych zmianach"

17.11.2018 17:08

​- Jestem przekonany, że na pewno dogadamy się z KE w sprawie reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce - zapowiada Mateusz Morawiecki w Hamburgu....

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Premier: Zaproponujemy KE "pewne zmiany" ws. reformy wymiaru sprawiedliwości

17.11.2018 15:47


​Jestem przekonany, że na pewno dogadamy się z KE w sprawie reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce; w ciągu kilku dni zaproponujemy KE "pewne zmiany"; mamy nadzieję, że będzie z tego zadowolona - oznajmił w sobotę premier Mateusz Morawiecki na konferencji FOTAR w Hamburgu.

Źródło: fakty.interia.pl

Szkolenie w Polsce wymaga drastycznych zmian? Boniek odpowiada Stolarczykowi

16.11.2018 12:32


- W szkoleniu potrzebujemy reformy, drastycznych rozwiązań, które należy wprowadzać z naciskiem. Idźmy śladem Niemców, którzy znaleźli pieniądze na akademie piłkarskie – zaapelował trener Wisły Maciej Stolarczyk. – Pieniędzy na szkolenie w Polsce nie brakuje. Są tylko źle wydawane. Nawet najsłabszemu obcokrajowcowi kluby płacą 10-12 tys. dolarów miesięcznie. Za te pieniądze można świetnie ułożyć szkolenie – odpowiada prezes PZPN-u Zbigniew Boniek.

Źródło: sport.interia.pl

Warchoł: szykujemy reformę postępowania karnego. Sądy mają przyspieszyć

16.11.2018 11:41

Koniec ze spaniem na sali sądowej - mówi o reformie kodeksu postępowania karnego Marcin Warchoł. Wiceminister sprawiedliwości w rozmowie z money.pl stwierdza, że sądy nie będą już musiały czytać setek tysięcy stron akt, wzywać setek świadków, którzy mówią to samo czy odwoływać procesów, gdy oskarżony nie pojawia się na sali sądowej.

Tagi: Reformy
Źródło: www.money.pl

reklama
Kontakt z nami