Wiadomości z tagiem Ratusz  RSS
Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu pełen atrakcji: Diabelski Młyn, Strefa Snow Parku i Marsz Mikołajów

16.11.2018 20:30


Na opolskim rynku trwa montaż pierwszych choinek i drewnianych stoisk. 1 grudnia w stolicy regionu ruszy Jarmark Bożonarodzeniowy, najdłuższy w historii, bo potrwa aż do 21 grudnia. Dekoracyjną bombkę zastąpi 6-metrowy świecący Mikołaj. Główną atrakcją będzie Akademia Snowboardu i Diabelski Młyn, który po raz pierwszy stanie przed ratuszem.- Już 1 grudnia na rynku stanie Strefa Snow Parku dla rodzin z dziećmi od 3 lat - mówi Alicja Sajewicz, menager opolskiego rynku. - Powstanie strefa Akademii Snowboardu dla dzieci, będzie nawierzchnia imitująca śnieg oraz instruktorzy. Pojawią się najazdy, wzniesienia, 'hopki' i będzie można popróbować jazdy na snowboardzie. Oprócz tego mamy bardzo ciekawych wystawców, także z Wrocławia. Codziennie od godziny 12:00 do godziny 20:00 na jarmarku będzie można kupić rękodzieło, wysokiej jakości ozdoby świąteczne i regionalne przysmaki takie jak sery czy wędliny oraz przyprawy świąteczne.Oficjalne otwarcie jarmarku odbędzie się 6 grudnia w Mikołajki. Wtedy też zostanie uruchomiony 15-metrowy Diabelski Młyn, który pomieści blisko 40 osób. Wstęp na atrakcję będzie bezpłatny.Podczas jarmarku nie zabraknie tradycyjnego Marszu Mikołajów (9 grudnia) oraz akcentów teatralnych, warsztatów pieczenia pierników i świątecznego poczęstunku dla wszystkich mieszka ...

Źródło: radio.opole.pl

Ratunek przed niespłacaniem długów?

16.11.2018 18:17

Witam, Nazywam się Ela, mam 22 lata. Mieszkam z partnerem(25l.) Przez...

Tagi: Ratusz
Źródło: www.forum-kredytowe.pl

Lou Williams znów ratuje, Clippers znów wygrywają

16.11.2018 10:05


Ostatnio stał się specjalistą od wielkich rzutów w końcówkach – Lou Williams pomógł Clippers…

Źródło: polskikosz.pl

TAK MINĄŁ DZIEŃ – CZWARTEK [15 LISTOPADA]

15.11.2018 19:45

Andrzej Bętkowski z rekomendacją na marszałka, w kieleckim ratuszu podziękowano Wojciechowi Lubawskiemu. To najważniejsze wydarzenia czwartku.

Tagi: Ratusz
Źródło: www.radio.kielce.pl

Kiedy na ulicach miasta pojawią się świąteczne iluminacje?

15.11.2018 19:29


Wzorem lat ubiegłych w przestrzeni miejskiej Lublina pojawią się świąteczne iluminacje. Ratusz na razie nie zdradza szczegółów, lecz wiadomo, że świąteczne iluminacje rozbłysną do 6 grudnia. – Jesteśmy w trakcie procedur. Szczegóły poznamy pod koniec listopada. Inaugurację świątecznej iluminacji planujemy na 6 grudnia – mówi Katarzyna Duma z lubelskiego ratusza.

Źródło: spottedlublin.pl

W ratuszu podziękowali Wojciechowi Lubawskiemu

15.11.2018 15:42

Pracownicy urzędu, dyrektorzy instytucji kultury, szefowie miejskich spółek żegnali ustępującego prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego. Spotkanie zorganizowano w sali sesyjnej kieleckiego ratusza. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Ślubowanie, a potem do roboty! Radny Binek o nowej kadencji w ratuszu

15.11.2018 11:33


We wtorek w Rektoracie Uniwersytetu Zielonogórskiego odbędzie się uroczysta sesja rady miasta, na której radni m.in. złożą ślubowanie. Zbigniew Binek kolejny raz będzie zasiadał w ratuszu. Radny przyznaje, że mieszkańcy już dopytują, kiedy zajmie się ich sprawami. Binek liczy, że w nowej kadencji wiele spraw będzie kontynuowanych, tym bardziej, że zmian w składzie samej rady … ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: www.wzielonej.pl

"Klimaty Częstochowy". Najlepsze fotografie zawisną w Ratuszu Miejskim

15.11.2018 11:19

W piątek, 16 listopada w Ratuszu Miejskim odbędzie się uroczystość ogłoszenia wyników połączona z otwarciem wystawy pokonkursowej 13. edycji konkursu fotograficznego "Klimaty Częstochowy".

Źródło: www.wczestochowie.pl

Opolanie aktywnie działają na rzecz diabetyków. Uhonorowano najbardziej zasłużonych

14.11.2018 19:15


Wymieniają się doświadczeniami, pogłębiają swoją wiedzę, a co najważniejsze wspólnie walczą z chorobą cywilizacyjną jaką jest cukrzyca. Członkowie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Oddziału Wojewódzkiego w Opolu spotkali się w ratuszu, by podsumować swoją roczną działalność i podziękować najbardziej zasłużonym działaczom.- Ludzie chorzy powinni być wyedukowani, szczególnie diabetycy - mówi Jan Wantuła, prezes honorowy stowarzyszenia, odznaczony medalem 'Razem w walce z cukrzycą'. - My w stowarzyszeniu mamy bezpłatne pomiary stężenia glukozy we krwi. Ludzie od czasu do czasu przychodzą do nas, żeby sobie ją zmierzyć. Co roku niestety wykrywamy kilkudziesięciu osobom cukrzycę. Osoby te muszą być poddane kolejnym badaniom - dodaje Wantuła.- Najważniejsza jest profilaktyka, czyli częste badanie krwi. Jak się już odkryje cukrzycę to niektórzy płaczą. Trzeba po prostu o siebie bardzo dbać. Podstawą jest odpowiednia dieta i ruch - dodaje Zenobia Pusz, wiceprezes opolskiego stowarzyszenia.Okazją do spotkania był Światowy Dzień Zwalczania Cukrzycy. Dodajmy, że na Opolszczyźnie działa 5 kół terenowych, które pomagają nie tylko diabetykom, ale także ich rodzinom.

Źródło: radio.opole.pl

Mundurowi oddali krew potrzebującym, aby uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę

14.11.2018 17:10


Ze sporym zainteresowaniem spotkała się akcja krwiodawstwa w Prudniku. W swoich pomieszczeniach biurowych zorganizował ją tamtejszy Areszt Śledczy. Zebrano blisko pięć i pół litra krwi. W akcji uczestniczyły wszystkie służby mundurowe powiatu a także mieszkańcy i młodzież szkolna.- Jestem honorowym dawcą krwi, bo wiem jakie to ma znaczenie dla ratowania ludzkiego życia - mówi Katarzyna Gaworek z prudnickiej policji. - Krew oddaję co najmniej od 10 lat. Uważam, że jest to bardzo szczytny cel, gdyż wielu ludzi w Polsce tę krew potrzebuje, a my jako zdrowi ludzie powinniśmy pomagać tym, którzy są w potrzebie. - Przez 21 lat oddaję krew - mówił Paweł Sieradzki, kierownik działu ochrony Aresztu Śledczego w Prudniku. - To jest już ponad 27 litrów oddanej krwi. Jest to szlachetny cel, który ratuje innym życie. Akcja zorganizowana przez prudnicką placówkę penitencjarną prowadzona też była w pięciu innych miejscach Opolszczyzny. Ma ona ogólnopolski zasięg i odbywa się pod hasłem „Nasza Krew - Nasza Ojczyzna”. W ten sposób służby mundurowe chcą uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Źródło: radio.opole.pl

reklama
Kontakt z nami