Wiadomości z tagiem Prokuratura  RSS
Bardo: 29-latek z zarzutem zabójstwa własnej babci

21.02.2019 2:10

Świdnicka prokuratura postawiła zarzut zabójstwa 29-letniemu Maciejowi S. Mężczyzna jest podejrzany o zabicie swojej 74-letniej babci, z którą mieszkał. Do tragedii doszło w poniedziałek w Bardzie na Dolnym Śląsku. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna w przeszłości leczył się psychiatrycznie. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Źródło: wroclaw.onet.pl

12 osób oskarżonych o wytwarzanie narkotyków i wprowadzanie ich do obrotu

21.02.2019 2:10

Akt oskarżenia skierowała do sądu Prokuratura Okręgowa w Legnicy. Chodzi o osobę kierującą zorganizowaną grupą przestępczą i jej członków, którzy zajmowali się wytwarzaniem i obrotem narkotykami.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Stefan W. na obserwację psychiatryczną

21.02.2019 2:08

Biegli psychiatrzy, którzy przebadali Stefana W., zabójcę Pawła Adamowicza, nie potrafią na razie jednoznacznie określić, czy mężczyzna był poczytalny w momencie ataku na prezydenta Gdańska. Prokuratura zawnioskuje do sądu o przeprowadzenie dodatkowej obserwacji 27-latka w zakładzie zamkniętym.

Źródło: www.trojmiasto.pl

Dariusz Ostafiński. Bez Hamulców 2.0: Emerytowani grubiorze wpędzili prezesa Mrozka w kłopoty (felieton)

21.02.2019 1:53

To nam się porobiło. Grigorij Łaguta uciekł z ROW-u do Motoru, ale to prezes Krzysztof Mrozek ma kłopoty. Zaraz, z jego powodu, rosyjskie czołgi staną na polskiej granicy. Prezesem zajmie się też prokuratura od mowy nienawiści.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Samobójstwo w gminie Popielów? Śledczy badają okoliczności śmierci mieszkańca powiatu nyskiego

20.02.2019 21:27


Zwłoki 34-letniego mężczyzny znaleziono w okolicach mostu nad Odrą w jednej z miejscowości w gminie Popielów. To mieszkaniec powiatu nyskiego.- Odkrycie miało miejsce wczoraj (19.02) około godziny 13:00 - poinformował Radio Opole Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu. - Zwłoki były częściowo zanurzone w wodzie. Znaleziono przy nich urządzenie do humanitarnego uśmiercania zwierząt tzw. radykał. Najprawdopodobniej, taka jest obecnie zakładana wersja wydarzeń, mężczyzna popełnił samobójstwo przy użyciu tego urządzenia raniąc się nim w głowę. Przy mężczyźnie znaleziono dokumenty, pieniądze, kluczyki do samochodu, który był zaparkowany nieopodal. To pozwala nam wnioskować, że mamy do czynienia z aktem samobójczym - wyjaśnia prokurator Bar. Prokuratura Rejonowa w Brzegu będzie prowadziła śledztwo w sprawie nakłaniania bądź udzielenia pomocy w samobójstwie.

Źródło: radio.opole.pl

Tłumaczka Birgfellnera zmieniona. Wystąpiły wątpliwości ws. jej bezstronności

20.02.2019 16:06


Prokuratura Okręgowa w Warszawie poinformowała w środę, że tłumaczka występująca jako biegła w postępowaniu sprawdzającym z zawiadomienia Geralda Birgfellnera, została zmieniona. Chodziło o wątpliwości co do jej bezstronności.

Źródło: fakty.interia.pl

Śląsk: Gwałt zbiorowy w Pewli Ślemieńskiej. Ruszył proces

20.02.2019 11:17


Przed bielskim Sądem Okręgowym rozpoczął się proces w głośnej sprawie dotyczącej gwałtu zbiorowego, do którego miało dojść w maju ubiegłego roku w jednym z pensjonatów w Pewli Ślemieńskiej. Oskarżone zostały trzy osoby – dwóch mężczyzn i jedna kobieta. Śledztwo w sprawie gwałtu prowadziła Prokuratura Rejonowa w Żywcu. – Zostało ono zainicjowane zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa […]

Źródło: wiadomosci.com

Sędzia splagiatował wyrok? Prokuratura włącza się do sprawy

20.02.2019 9:08

Prokuratura Krajowa objęła nadzorem postępowanie dotyczące sędziego-plagiatora, który miał skopiować wyrok z literówką i błędami interpunkcyjnymi –...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Opieka nad owczarkiem Dino była właściwa? Sąd w Kluczborku utrzymał w mocy decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa

19.02.2019 18:15


Sąd Rejonowy w Kluczborku utrzymał w mocy decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie owczarka Dino. Zażalenie złożyło Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Opolu, które nie zgadzało się z opinią prokuratury, z której wynikało, że właściciel psa opiekował się nim w sposób właściwy. Przypomnijmy, w marcu 2018 roku wolontariusze TOZ odebrali zwierzę z jednej z posesji we wsi Kały. Pies miał otwarte rany oczu oraz łap i trafił do domu tymczasowego.- Jesteśmy załamani, będziemy konsultować z prawnikami, co jeszcze można z tym zrobić dalej - mówi Aleksandra Czechowska, rzecznik opolskiego TOZ. - Dla Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami to oznacza, że wobec właściciela nie będzie toczone postępowanie karne. Zobaczymy, co będzie dalej, jeżeli chodzi o Dino. Natomiast w sądzie administracyjnym jest utrzymana decyzja Samorządowego Kolegium Odwoławczego, że pies był odebrany słusznie, więc tak naprawdę czekamy na rozwój dalszych wydarzeń.W październiku ubiegłego roku Prokuratura Rejonowa w Kluczborku uznała, że pies miał zapewnioną opiekę weterynarza. Stwierdzono, że niedoczynność tarczycy i alergie prowadziły do zewnętrznych ran wokół oczu i nosa.- Decyzja podważa sens pracy społeczników. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt nieleczenie choroby u zwierzęcia jest pewnego rodzaju znęcaniem się. Nie ma żadnego dokumentu stwierdzającego wizytę weterynaryjną - argumentował wówczas opolski TOZ.Dino na ...

Źródło: radio.opole.pl

Miał komentować na Facebooku działalność Róży Thun słowami „Szmatę na stos”. Może teraz słono zapłacić

19.02.2019 13:40


39-letni Tomasz B. miał komentować na Facebooku działalność Róży Thun słowami „Szmatę na stos”. Za ten komentarz może teraz słono zapłacić. Prokuratura Okręgowa Kraków–Krowodrza oskarża go o publiczne nawoływanie do przemocy wobec Róży Thun, europosłanki Platformy Obywatelskiej. Prokuratura Rejonowa Kraków – Krowodrza skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi B., lat 39, oskarżonemu o publiczne […]

Źródło: wiadomosci.com

reklama
Kontakt z nami