Wiadomości z tagiem Prezydent Wrocławia  RSS
Wrocław: Rafał Dutkiewicz jest w szpitalu

15.01.2019 13:06


Były prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz jest w szpitalu. Sam poinformował o tym na Twitterze. – To absolutnie nic poważnego – uspokajają współpracownicy byłego prezydenta. – Chciałbym być z wami. Pobyt w szpitalu nie pozwala mi uczestniczyć we wrocławskim pożegnaniu pana prezydenta Pawła Adamowicza – napisał w poniedziałek wieczorem Dutkiewicz. Jak ustaliliśmy, Rafał Dutkiewicz jest pacjentem […]

Źródło: wiadomosci.com

Atak na prezydenta Gdańska podczas WOŚP. Jacek Sutryk: Pawle, trzymamy mocno kciuki

14.01.2019 8:58

– Jestem głęboko wstrząśnięty wiadomościami z Gdańska. Moje myśli są teraz z Pawłem Adamowiczem i jego bliskimi – mówi o ataku na prezydenta Gdańska prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Wrocław będzie uczył „tolerancji” i wielokulturowości

11.01.2019 16:14

„Nowe” władze Wrocławia zamierzają wprowadzić do szkół program antydyskryminacyjny, którego celem ma być „zapobieganie szerzeniu się w mieście rasizmu, szowinizmu i ksenofobii”. Nauczanie o wielokulturowości związane jest z faktem, iż stolica województwa dolnośląskiego należy do miast najchętniej przyjmujących obcokrajowców, których a być w mieście już ponad 160 tysięcy. Prezydent Wrocławia Jacek Surtyk zapowiadał już wcześniej,...

Źródło: wolna-polska.pl

Prezydent Wrocławia powołał ostatniego już zastępcę. Spore zaskoczenie

21.12.2018 10:05

Jakub Mazur został nowym wiceprezydentem Wrocławia. W urzędzie będzie odpowiadać za nowo powstały Departament Strategii i Rozwoju Miasta. Wcześniej zastępcami Jacka Sutryka zostali już Renata Granowska, Sebastian Lorenc i Adama Zawada.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Wrocław: radni PiS chcą utrzymania 90-procentowej bonifikaty przy wykupie gruntów

19.12.2018 7:00

We Wrocławiu radni PiS proponują pozostawienie dotychczasowej 90-procentowej bonifikaty z tytułu przekształcenia prawa wieczystego użytkowania gruntów zabudowanych w prawo własności. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk chce tę ulgę zmniejszyć do 60 procent.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Budżet Wrocławia na 2019 rok. Jacek Sutryk uwzględnił poprawki PiS

18.12.2018 14:22

Prezydent Wrocławia przedstawił własne autopoprawki do budżetu na 2019 rok, ale też poprawki wspierających go klubów koalicyjnych oraz radnych PiS. Głosowanie budżetu odbędzie się na czwartkowej sesji.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Prezydent Wrocławia: w miejscu, gdzie wybuchł pożar, odpady były składowe nielegalnie

17.12.2018 13:41

W miejscu, gdzie w niedzielę wieczorem wybuchł pożar, były nielegalnie składowane odpady. Informowaliśmy o tym prokuraturę, która umorzyła śledztwo w tej sprawie - powiedział w poniedziałek prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Straż od kilkunastu godzin walczy z pożarem hali magazynowej przy ul. Szczecińskiej we Wrocławiu.

Źródło: www.deon.pl

Pożar hali we Wrocławiu. Sutryk złoży zawiadomienie do prokuratury

17.12.2018 11:24

170 strażaków uczestniczy w gaszeniu pożaru nielegalnego składowiska śmieci przy ul. Szczecińskiej we Wrocławiu. W czasie akcji ranne zostały dwie osoby. Dogaszanie może potrwać nawet kilka dni. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zapowiedział już kontrolę wszystkich składowisk w mieście i zgłoszenie sprawy do prokuratury.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Prezydent Wrocławia zaapelował do rządu ws. protestu nauczycieli

16.12.2018 12:10

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego o podjęcie działań systemowych, które poprawią warunki pracy i płacy nauczycieli. Niewykluczone, że jutro, m.in. we Wrocławiu – nauczyciele masowo pójdą na zwolnienia lekarskie, a lekcje zostaną odwołane.

Źródło: wroclaw.onet.pl

reklama
Kontakt z nami