Wiadomości z tagiem Patriotyzm  RSS
Komplet widzów i łzy wzruszenia. W KCK zabrzmiała muzyka patriotyczna

17.11.2018 19:43

Znane pieśni patriotyczne zabrzmiały w Kieleckim Centrum Kultury. W sali kameralnej wystąpił warszawski zespół wokalno-aktorski „Sonanto”. Wydarzenie pod nazwą „Polskie drogi do Wolności - muzyczna opowieść z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości” przyciągnęło komplet publiczności.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Muzyka patriotyczna zabrzmi w KCK

17.11.2018 6:59

Koncert patriotycznych pieśni pod nazwą "Polskie drogi do Wolności - muzyczna opowieść z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości" odbędzie się dziś w sali kameralnej Kieleckiego Centrum Kultury.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Media ChRL: władze krzewią patriotyzm w obliczu trudności gospodarczych. Zauważalny wzrost tendencji nacjonalistycznych

15.11.2018 22:41

Media ChRL starają się krzewić patriotyzm w obliczu spowolnienia gospodarczego i wojny celnej z USA - ocenia w czwartek hongkoński "South China Morning Post", podając przykład pochwalnego tekstu agencji Xinhua na temat powstania bokserów z przełomu XIX i XX w.

Źródło: www.deon.pl

Patriotyczny mural powstał w Pińczowie

14.11.2018 13:47

W Pińczowie przy ulicy 7 Źródeł powstał biało-czerwony mural upamiętniający setną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. 25-metrowe, patriotyczne malowidło ozdobiło jeden z garaży na osiedlu Grodzisko. Obraz wypełnił napis „niepodległość” i biało-czerwone flagi z dwoma datami: 1918 i 2018.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Rotacja wsteczna: Para za parą

14.11.2018 8:52


Wyjątkowo udaną imprezą był odbywający się przez trzy dni w hali WKT Mera tenisowy turniej "O Puchar Niepodległości". Jak przystało na tak patriotyczną i do tego okrągłą okazję stu uczestników rozegrało na kortach ponad sto deblowych oraz mikstowych pojedynków.

Źródło: eurosport.interia.pl

Wojsko zachęca młodych nysan do podjęcia służby. 'Większość młodych ludzi nie wie, że może wstąpić w nasze szeregi'

13.11.2018 17:45


Armia zachęca młodych ludzi do wstępowania w swe szeregi. Po wizycie w Kluczborku, żołnierze z Brzegu zawitali do Nysy, gdzie przez cały tydzień prowadzić będą spotkania informacyjne dla zainteresowanych służbą wojskową.- Nie chodzi o to, że wojsko boryka się problemami kadrowymi. Chcemy wyjść naprzeciw młodym ludziom - wyjaśnia ppor. Mariusz Blicharz, oficer wydziału rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Brzegu. - W tej akcji chodzi głównie o to, żeby w ogóle pokazać, że jest taka możliwość służby i z czym się ona wiąże. Większość młodych ludzi nie jest świadoma tego, że mogłaby wstąpić w nasze szeregi - dodaje.Odwiedzający mogą dowiedzieć się, jakie wymogi musi spełniać przyszły żołnierz, a także jak wygląda codzienna służba w armii.Mimo, że zawód żołnierza wciąż kojarzy nam się głównie z męskim zajęciem, to wśród chętnych do założenia munduru nie brakuje płci pięknej.- W sumie bardzo dobrze, bo tak samo jak mężczyźni jesteśmy dość silne no i powinny być kobiety w armii. Służba mundurowa wiąże się głównie z tym, że ukazujemy swój patriotyzm, pracujemy dla państwa - mówiła jedna z przybyłych na dzisiejsze spotkanie.Dziś (13.11) przedstawiciele brzeskiej W ...

Źródło: radio.opole.pl

Humorystyczno-patriotyczny wpis Andrzeja Wrony. "Hold my piwo"

13.11.2018 17:02

Andrzej Wrona z dumą opowiada o swoim patriotyzmie. Umiłowanie do ojczyzny okazał też w najnowszym wpisie w mediach społecznościowych.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Sellin: w mediach lewicowo-liberalnych patriotyzm utożsamiany jest z nacjonalizmem, a nacjonalizm z faszyzmem

13.11.2018 16:41

Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dzisiaj na antenie Polskiego Radia 24, rozmawiał m.in. na temat sytuacji medialnej...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Marta Kaczyńska o patriotyzmie. "Wielu młodych go odrzuca"

13.11.2018 15:03

Marta Kaczyńska-Zielińska podzieliła swoimi refleksjami dotyczącymi patriotyzmu. Choć to głównie młodzi ludzie deklarują, że są patriotami, córka...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

reklama
Kontakt z nami