Wiadomości z tagiem PSL  RSS
Nowy zarząd województwa zmienia tegoroczny budżet

21.01.2019 7:33


Planowane przez Zjednoczoną Prawicę wydatki mają wynieść 872 miliony złotych. Koalicja PSL-PO zaplanowała je na poziomie 824 milionów.
Bez zmian w projekcie budżetu są wydatki na budowę głównych dróg, czyli np. Markowszczyzna - Łapy (72 mln zł), Dąbrowa...

Tagi: PSL
Źródło: www.radio.bialystok.pl

Ludowcy upamiętnili Witosa

20.01.2019 18:47

Świętokrzyscy ludowcy upamiętnili Wincentego Witosa. Spotkanie zorganizowano z okazji 145. rocznicy urodzin polityka, trzykrotnego premiera i pierwszego prezesa PSL. Działacze i sympatycy Polskiego Stronnictwa Ludowego spotkali się przy odsłoniętym w listopadzie pomniku Wincentego Witosa, u zbiegu ulic Bodzentyńskiej, Kościuszki i IX Wieków Kielc.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Sondaż: Poparcie dla Zjednoczonej Prawicy bez zmian

18.01.2019 18:53


W wyborach do Sejmu Zjednoczona Prawica uzyskałaby 34 proc. głosów, 26 proc. uzyskałaby Platforma Obywatelska, Kukiz'15 przypadłoby 7 proc., a SLD i PSL - po 5 proc. - wynika ze styczniowego sondażu Kantar Public.

Źródło: fakty.interia.pl

Apel do prezesa PiS ws. odwołania szefa TVP. Petycja lidera ludowców

15.01.2019 15:09

Petycję do Jarosława Kaczyńskiego ws. odwołania prezesa TVP Jacka Kurskiego napisał Władysław Kosiniak-Kamysz. Szef PSL zachęca internautów do...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Były marszałek skazany na 4 lata więzienia

14.01.2019 6:38

PRZEMYŚL. – Czuję się niewinny – podtrzymuje Mirosław Karapyta i zapowiada apelację od wyroku. W piątek (11 stycznia) zakończył się toczący się od kwietnia zeszłego roku przed Sądem Rejonowym w Przemyślu proces Mirosława Karapyty, byłego marszałka województwa i wojewody z ramienia PSL. Lubelska Prokuratura Regionalna zarzucała mu popełnienie aż 16 przestępstw, od płatnej protekcji, poprzez […]

Źródło: supernowosci24.pl

O podwyżkach dla nauczycieli i odstrzale dzików. Gorąca dyskusja polityków w Niedzielnej Loży Radiowej

13.01.2019 20:30


Opolscy politycy w programie „Niedzielna Loża Radiowa” spierali się na temat protestu nauczycieli i zapowiadanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego strajku.- Nauczyciele mają dość opowiastek o służbie i misji, powinniśmy im dać jak najwięcej środków finansowych, ale jak chodzi o pieniądze i politykę to pojawia się problem - ocenił Sławomir Kłosowski, europoseł PiS, były wiceminister edukacji. - To, co planuje pani minister Zalewska i rząd w tych 3 latach, te ponad 6 mld złotych, to jest bezprecedensowa skala podwyżek. Pan prezes Broniarz i ZNP siedzieli cicho przez cały okres sprawowania rządów PO-PSL, gdzie podwyżki albo były symboliczne albo nie było ich w ogóle - mówi Kłosowski. - Nauczyciele zostali zauważeni przez PiS dopiero w trzecim roku sprawowania władzy - mówi Ryszard Wilczyński, poseł Platformy Obywatelskiej, mąż nauczycielki. - W tej chwili różnica pomiędzy średnią płacą w gospodarce narodowej, a średnią płacą nauczyciela dyplomowanego to jest już 1,5 tys. złotych, a jeśli chodzi o stażystę to 2,5 tys. złotych, a więc nauczyciele są tą grupą, która nie korzysta ze wzrostu gospodarczeg ...

Każdy z każdym negocjacje

13.01.2019 17:32

Do porozumienia opozycji jeszcze daleko. PO naciska na PSL, SLD na nich czeka, Nowoczesna jest porażona, Biedroń się alienuje, a reszta stara się przeżyć.

Źródło: www.rp.pl

​Sawicki: Popieram pomysł odstrzału dzików

11.01.2019 18:43


Popieram plany rządu dot. odstrzału dzików, ponieważ jest ich w Polsce za dużo i przez wiele lat myśliwi nie radzili sobie z tym problemem - powiedział w piątek PAP b. minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki (PSL).

Źródło: fakty.interia.pl

Sawicki: Popieram odstrzał dzików. Jest ich w Polsce za dużo

11.01.2019 18:39


Popieram plany rządu dot. odstrzału dzików, ponieważ jest ich w Polsce za dużo i przez wiele lat myśliwi nie radzili sobie z tym problemem - powiedział były minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki (PSL).

Źródło: rmf24.pl

Kosiniak-Kamysz: Nie ma powrotu do wyższego wieku emerytalnego

10.01.2019 20:58


Reforma podwyższająca wiek emerytalny została zakwestionowana przez Polaków w wyborach. W związku z tym nie ma powrotu do tej propozycji - powiedział w czwartek prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Źródło: fakty.interia.pl

reklama
Kontakt z nami