Wiadomości z tagiem Ministerstwo Obrony Narodowej  RSS
Pińczów ma ławkę niepodległości. To drugi taki obiekt na Ponidziu

08.01.2019 6:52

W pińczowskim parku miejskim stanęła multimedialna ławka niepodległości. Samorząd otrzymał na ten cel 75-procentowe dofinansowanie z Ministerstwa Obrony Narodowej, które prowadzi projekt z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z całego kraju do resortu wpłynęły 262 wnioski, z czego 136, a wśród nich także pińczowski, uzyskało ministerialne wsparcie.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Ławki Niepodległości to "kultywowanie tradycji orężnych". Kuriozalne tłumaczenia MON

29.12.2018 20:55

Ministerstwo Obrony Narodowej uzasadnia stawianie w całej Polsce krytykowanych powszechnie za wygląd Ławek Niepodległości "kultywowaniem tradycji...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Podział w MON. Wiemy, który minister został przy Macierewiczu

15.12.2018 18:27

Jak ustaliła Wirtualna Polska, w gmachu ministerstwa obrony narodowej przy ul. Klonowej w Warszawie rezyduje tylko jeden wiceminister Wojciech...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Multimedialny pomnik-ławka stanie w Pawłowiczkach

13.12.2018 10:45


Pomnik w formie multimedialnej ławki stanie w Pawłowiczkach. Ma to być uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Projekt „Ławki Niepodległości” prowadzi Ministerstwo Obrony Narodowej. 100 takich urządzeń zostanie ustawionych w całym kraju.- Nasza ławka stanie w centrum Pawłowiczek, na wyremontowanym w tym roku placu Adama Mickiewicza - mówi Jerzy Treffon, wójt gminy Pawłowiczki. - Wzór jest wskazany przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Na niej będzie napis „Służymy Niepodległej” i „Niepodległa”. Jest to urządzenie, w którym będzie można wysłuchać pieśni niepodległościowych, historii zdobycia niepodległości przez naszą ojczyznę.Samorząd już podpisał umowę z MON-em, przygotowana jest lokalizacja - grunt pod ustawienie ławki, doprowadzono też instalację elektryczną i internet. Ławka Niepodległości ma zostać zamontowana do końca roku. Władze gminy chciałyby, żeby urządzenie było gotowe przed świętami.Na Opolszczyźnie w trzech miejscowościach zostaną ustawione Ławki Niepodległości. Poza Pawłowiczkami to Olesno i Nysa.

Źródło: radio.opole.pl

RMF FM: ​Cyberwojska już w 2019 roku? W MON trwają prace nad nową formacją

06.12.2018 18:11


Już w przyszłym roku polska armia ma zacząć tworzenie wojsk cybernetycznych - ustalił reporter RMF FM Paweł Balinowski. W Ministerstwie Obrony Narodowej trwają prace nad założeniami dla nowej formacji - wiadomo jednak, że nie będzie to kolejny rodzaj sił zbrojnych.

Źródło: fakty.interia.pl

Cyberwojska już w 2019 roku? W MON trwają prace

06.12.2018 18:00


Już w przyszłym roku polska armia ma zacząć tworzenie wojsk cybernetycznych - ustalił reporter RMF FM Paweł Balinowski. W Ministerstwie Obrony Narodowej trwają prace nad założeniami dla nowej formacji - wiadomo jednak, że nie będzie to kolejny rodzaj sił zbrojnych.

Instytut Jagielloński krytykuje decyzję szefa MON

29.11.2018 12:56


Niezależny ośrodek analityczny Instytut Jagielloński opublikował stanowisko, w którym komentuje decyzję Ministerstwa Obrony Narodowej o zakupie trzech fregat przeciwlotniczych. Zdaniem ekspertów, koszt zakupu takich okrętów szacować można, opierając się na danych z innych państw europejskich, na kwotę około 12 miliardów złotych. Instytut Jagielloński przypomina, że jest to kolejna próba zakupu fregat przez MON, po zamieszaniu z nieudanym zakupem używanych australijskich okrętów latem 2018 r.

Źródło: fakty.interia.pl

Mundurowi zachęcają. Trwa kampania 'Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej'

21.11.2018 18:43


W różnych częściach miasta zachęcają do wstąpienia w szeregi armii. W ramach ogólnopolskiej akcji 'Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej' mundurowi pojawili się dzisiaj na Poczcie Głównej w Opolu. Każdy zainteresowany może zapoznać się z ofertą wielu jednostek, jakie działają w kraju.- Służba w wojsku to gwarancja stabilnej pracy i stałego wynagrodzenia - mówi kpt. Wojciech Fałat, oficer wydziału rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień. - Mamy dużo kandydatów, ale chcemy wybrać najlepszych. Na uczelniach promujemy głównie pilotażowy program Legii Akademickiej, który jest skierowany głównie do studentów. Promocję, w naszym przypadku, organizujemy wspólnie z 10. Brygadą Logistyczną. Są z nami żołnierze, którzy pokazują sprzęt i wyposażenie jakie posiadają. Cały czas ktoś przychodzi i praktycznie dla każdego mamy jakąś ofertę. W ramach akcji żołnierze będą zachęcali do wstępowania do wojska jeszcze m.in. na Politechnice Opolskiej, w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji i w centrach handlowych w Opolu.Kampania 'Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej' jest prowadzona przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Źródło: radio.opole.pl

reklama
Kontakt z nami