Wiadomości z tagiem Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego  RSS
Ministerstwo Kultury uzasadnia połączenie państwowych studiów filmowych: to minifirmy zarabiające na obrocie prawami autorskimi

07.01.2019 20:50

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego odniosło się do najczęściej powtarzanych krytycznych opinii o połączeniu państwowych studiów filmowych. - Studia nie są prywatnymi podmiotami, ale państwowymi instytucjami kultury. Zarabiają na obrocie prawami autorskimi do filmów wyprodukowanych za publiczne pieniądze, w tym do filmów stanowiących część polskiego dziedzictwa narodowego - uzasadnił resort.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Resort kultury łączy państwowe studia filmowe. Gliński: rozproszone zasoby nie mogą konkurować z zagranicą

31.12.2018 20:44

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zamierza połączyć Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Studio Miniatur Filmowych oraz studia filmowe Kadr, Tor, Zebra i Kronika. Dzięki temu ma powstać profesjonalny publiczny ośrodek produkcji filmowej.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Nie żyje Jacek Miler. Zajmował się odzyskiwaniem dzieł sztuki

21.12.2018 11:31


Zmarł wieloletni pracownik Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jacek Miler - poinformował resort. Miler zajmował się odzyskiwaniem utraconych dzieł sztuki.

Zmiany w finansowaniu sandomierskiego muzeum są konieczne

19.12.2018 9:48

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego może dołączyć do instytucji finansujących Muzeum Okręgowe w Sandomierzu. Zmiany w finansowaniu placówki są konieczne, ponieważ od wielu lat już w listopadzie kasa muzeum jest pusta, a dyrekcja zastanawia się skąd wziąć pieniądze na pensje i opłaty.

Ministerstwo wstydzi się własnego konkursu. "Niewybredny żart jury"

13.12.2018 18:41


Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na swoim profilu na Twitterze ogłosiło wyniki konkursu na bożonarodzeniową kartkę pocztową. Zwycięskie projekty wzbudziły dużo kontrowersji i spowodowały, że ministerstwo musiało się tłumaczyć. Po kilku godzinach resort usunął post z kartkami i określił jego wyniki jako "niewybredny żart jury".

Kontrowersyjne wyniki konkursu ministerstwa na kartkę świąteczną

13.12.2018 17:41


Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na swoim profilu na Twitterze ogłosiło wyniki konkursu na bożonarodzeniową kartkę pocztową. Zwycięskie projekty wzbudziły dużo kontrowersji i spowodowały, że ministerstwo musiało się tłumaczyć.

To już pewne! Drewniany kościół św. Anny w Oleśnie Pomnikiem Historii

30.11.2018 13:45


Decyzją prezydenta Andrzeja Dudy odpustowy kościół św. Anny w Oleśnie został wpisany na listę 100 Pomników Historii. 10 grudnia na uroczystej gali w Teatrze Narodowym prezydent przekaże oficjalne zaświadczenie proboszczowi parafii i burmistrzowi Olesna. Przypomnijmy, uznanie za Pomnik Historii oznacza nadanie zabytkowi lub parkowi kulturowemu szczególnej rangi ze względu na jego wartość dla kultury narodowej.W ocenie Narodowego Instytutu Dziedzictwa, drewniany kościół pw. św. Anny w Oleśnie, to zabytek o ponadregionalnym znaczeniu. Jego najstarsza część pochodzi z 1444 roku. Kościół został rozbudowany w 1518 roku. Swoim kształtem nawiązuje do pięciopłatkowej róży, związany jest z symboliką chrześcijańską i dawną nazwą Olesna - Rosenberg. W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego powiększa listę Pomników Historii w Polsce do 100 obiektów. Kilka dni temu do grona czterech takich pomników w regionie dołączył już Zamek Piastów Śląskich w Brzegu.Dodajmy, że do 31 grudnia trwają obchody 500-lecia konsekracji sanktuarium w Oleśnie.

Główny specjalista

20.11.2018 0:00

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w WarszawieDyrektor Generalny poszukuje
Lokalizacja: mazowieckie, Warszawa
Obszar zawodowy: Administracja publiczna / Służba cywilna

Kulturowe gry wideo z szansą na ulgę podatkową. Jeśli MKiDN zatwierdzi

08.11.2018 17:42

Powraca temat wspierania produkcji tzw. gier kulturowych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W październiku ukazał się projekt ustawy wyjaśniający, jakie kryteria musi spełnić przedsiębiorca, by otrzymać znaczną ulgę podatkową.

reklama
Kontakt z nami