Wiadomości z tagiem Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego  RSS
Kulturowe gry wideo z szansą na ulgę podatkową. Jeśli MKiDN zatwierdzi

08.11.2018 17:42

Powraca temat wspierania produkcji tzw. gier kulturowych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W październiku ukazał się projekt ustawy wyjaśniający, jakie kryteria musi spełnić przedsiębiorca, by otrzymać znaczną ulgę podatkową.

Ulga podatkowa na kulturową grę wideo - wsparcie firm czy zagrywka polityczna

08.11.2018 9:27

Powraca temat wspierania produkcji tzw. gier kulturowych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W październiku ukazał się projekt ustawy wyjaśniający, jakie kryteria musi spełnić przedsiębiorca, by otrzymać znaczną ulgę podatkową.

Posłanka PO Agnieszka Pomaska pyta ministra Piotra Glińskiego o zmniejszenie dotacji dla Europejskiego Centrum Solidarności

29.10.2018 14:31


Nie milkną echa ruchów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które poinformowało o zmniejszeniu dotacji dla Europejskiego Centrum Solidarności o ponad 3 mln zł. Specjalną konferencję w tej sprawie zwołała posłanka PO z Pomorza – Agnieszka Pomaska. Polityczka zapowiada złożenie interpelacji do ministra kultury, Piotra Glińskiego. Przypomnijmy, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało o zmniejszeniu dotacji […]

EkoMuzeum będzie można zwiedzić za darmo

28.10.2018 11:54

W starachowickim Muzeum Przyrody i Techniki zakończył się remont zabytkowego rurociągu. Prace zostały sfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Muzeum Wielkiego Pieca to w pełni zachowany ciąg technologiczny z XIX wieku. Na ośmiohektarowym terenie prezentowana jest także ekspozycja paleontologiczna i kolekcja STAR-ów. Placówka gromadzi wszystkie modele wyprodukowane w Starachowicach.

Poznański grafik na nowo zaprojektuje godło Polski

26.10.2018 19:24

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotowuje lifting polskiego orła białego. To zadanie powierzono poznańskiemu grafikowi.

Polska będzie miała nowe godło. Biały orzeł przejdzie metamorfozę

26.10.2018 14:40

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego planuje stworzyć nową ustawę odnośnie godła, barw i hymnu Polski. Powodem jest niedopasowanie...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Eksponaty ze słynnego studia Se-Ma-For zostaną odzyskane. Zadba o nie Ministerstwo Kultury

21.10.2018 15:40

- Spółka Se-Ma-For nie jest kontynuacją państwowej instytucji filmowej Studio Filmowe Semafor, nie jest też właścicielem jego dziedzictwa - właścicielem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pośrednictwem Filmoteki Instytutu Audiowizualnego - powiedział wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Paweł Lewandowski. W Łodzi przed siedzibą Muzeum Animacji Se-ma-for odbyła się konferencja prasowa poświęcona przyszłości dorobku upadłego Studia Filmowego Semafor.

Źródło: www.tulodz.com

Kościółek z Rogowa w skansenie w Tokarni odzyskał dawny blask

20.10.2018 11:18

Turyści odwiedzający Park Etnograficzny w Tokarni mogą już oglądać odrestaurowaną ambonę w siedemnastowiecznym kościółku z Rogowa. Renowację przeprowadzono dzięki dofinansowaniu, jakie Muzeum Wsi Kieleckiej uzyskało w ramach programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wkład własny zagwarantował Samorząd Województwa Świętokrzyskiego.

MKiDN kupi eksponaty z dawnego studia Se-Ma-For

18.10.2018 19:55


Eksponaty z dawnego studia Se-Ma-For, w którym powstało wiele znanych polskich animacji, zostaną odkupione przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i trafią do Narodowego Centrum Kultury Filmowej – poinformował w Łodzi wiceminister MKiDN Paweł Lewandowski. Informację o zajęciu przez komornika eksponatów pochodzących z dawnego studia filmowego Se-Ma-For podały kilka dni temu media.

Główny specjalista

17.10.2018 0:00

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie
Warunki pracy - budynek z podjazdem dla wózków inwalidzkich,- bardzo ograniczona możliwość poruszania się na wózkach inwalidzkich - konieczna
Lokalizacja: mazowieckie, Warszawa
Obszar zawodowy: Finanse / Bankowość

reklama
Kontakt z nami