Wiadomości z tagiem Konstytucja  RSS
Bieżąca opieka nad wnukami daje prawo do wsparcia

14.11.2018 7:51

Wprawdzie przepisy ustawy nie przewidują możliwości uzyskania zasiłku na dziecko przez osobę, która sprawuje nad nim bieżącą pieczę, ale takie prawo można wywodzić wprost z konstytucji oraz Konwencji o Prawach Dziecka.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Kasjer - Sprzedawca

13.11.2018 9:22

Pepco Poland Spółka z o. o.
Polubisz swoją pracę w PEPCO, ponieważ gwarantujemy Ci: umowę o pracę korzystne wynagrodzenie na
Lokalizacja: mazowieckie, Piaseczno CH Karuzela, Ciechanów, Brwinów, Ząbki, Pułtusk, Ożarów Mazowiecki, Wołomin Geodetów, Babice, Radzymin Konstytucji 3 Maja, Nowy Dwór Mazowiecki, Piastów, Płock Mosty, Pruszków Nowa Stacja
Obszar zawodowy: Sprzedaż / Obsługa klienta

Źródło: www.praca.pl

„Dom nie jest filią szkoły”

13.11.2018 6:02

KRAJ, PODKARPACIE. Coraz więcej dzieci przemęczonych lekcjami? Rodzice mówią: „Koniec z nadmiarem prac domowych” i drukują oświadczenia, w których deklarują, że nie życzą sobie zadawania ich dzieciom zadań do domu. Twierdzą, że z tego powodu nie mają czasu wolnego, bo spędzają godziny nad książkami. Jako argumentów przeciw pracy domowej, używają nawet Konstytucji. Jak jest na […]

Źródło: supernowosci24.pl

Zniknięcie baneru z napisem "Konstytucja". Prezydent Poznania wyzywa od "łotrów", wojewoda uspokaja: "Napis wróci na swoje miejsce"

12.11.2018 16:31

Transparent zawieszony podczas kampanii wyborczej na ścianie Arkadii przy pl. Wolności stał się powodem sporego zamieszania.

Źródło: epoznan.pl

Z placu Wolności zniknął baner "Konstytucja". Nie wiadomo kto go ściągnął

12.11.2018 9:10

Z budynku Arkadii zniknął baner z napisem \"Konstytucja\".

Źródło: epoznan.pl

Przepis nakazujący odrzucenie pozwu ws. zbrodni wojennych - niekonstytucyjny

12.11.2018 8:15


Przepis kodeksu postępowania cywilnego, dotyczący immunitetu obcych państw, na podstawie którego polski sąd bezwarunkowo musi odrzucić pozew w sprawach dotyczących zbrodni wojennych jest niezgodny z konstytucją - głosi stanowisko prokuratora generalnego przesłane do Trybunału Konstytucyjnego po wniosku posłów PiS o jego zbadanie.

Źródło: fakty.interia.pl

Żołnierze odśpiewali hymn i złożyli kwiaty pod Dębem Wolności w SuwałkachŻołnierze odśpiewali hymn i złożyli kwiaty pod Dębem Wolności w Suwałkach

10.11.2018 9:42


Żołnierze odśpiewali hymn, odbył się capstrzyk niepodległościowy, salwa honorowa oraz złożenie kwiatów. Na uroczystości pod Dębem Wolności w Parku Konstytucji 3 maja zgromadziło się wielu suwalczan.
W sobotę od 13:00 do 16:00 na terenie suwalskiego klubu...

Źródło: www.radio.bialystok.pl

Dzieci śpiewały hymn narodowy. Akcja "Rekord dla Niepodległej"

09.11.2018 14:53

Kilkuset uczniów Prywatnych Żeńskich i Męskich Szkół im. Cecylii Plater-Zybertówny, wraz z nauczycielami, odśpiewało dziś hymn narodowy na placu Konstytucji w Warszawie. W ten sposób, podobnie jak 24 tysiące innych placówek edukacyjnych w naszym kraju, dzieci uczciły 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Źródło: warszawa.onet.pl

List Lecha Wałęsy z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

09.11.2018 14:23

Prestiżowe europejskie gazety „Le Monde”, „La Repubblica” i „La Vanguardia” drukują słowa legendarnego przywódcy Solidarności. Były prezydent, Lech Wałęsa, w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę napisał list, który opublikowało kilka czołowych gazet europejskich. Pisze w nim m.in. o metodycznym łamaniu konstytucji i demontowaniu państwa. „Dewastacja, zwana „dobrą zmianą”, niszczy państwo, jego instytucje i procedury. […]

Źródło: supernowosci24.pl

reklama
Kontakt z nami