Wiadomości z tagiem Konstytucja  RSS
Dlaczego emerytury i renty muszą być normalnie opodatkowane

19.01.2019 1:56

Biorąc pod uwagę orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego, preferencyjne opodatkowanie emerytur i rent (3% stawką podatku), bez względu na wysokość dochodów, stworzyłoby zamkniętą kategorię podatników cieszących się wyjątkowymi przywilejami. Takie rozwiązanie stałoby w sprzeczności z konstytucyjną zasadą sprawiedliwości - wyjaśniło MF w odpowiedzi na interpelację poselską.

Źródło: www.podatki.biz

Poroszenko dziękuje Dudzie

17.01.2019 20:29


Prezydent Ukrainy Perto Poroszenko, wicepremier Pawło Rozenko i szef ukraińskiego IPN Wołodymyr Wiatrowycz podziękowali polskiemu Trybunałowi Konstytucyjnemu za orzeczenie w sprawie ustawy o Instytucie pamięci Narodowej. Trybunał uznał za niezgodne z konstytucją przepisy nowelizacji tej ustawy, zawierające określenia “ukraińscy nacjonaliści” i “Małopolska Wschodnia”. Sędziowie przychylili się do stanowiska prezydenta Andrzeja Dudy, który zaskarżył nowelizację, uznając, […]

Źródło: wiadomosci.com

WOŚP i Adamovitz show

17.01.2019 8:57

W niedziele 13 stycznia Naród Polski (o ile jeszcze takowy istnieje) wpadł po raz kolejny w dziwny szał. Szał zbierania pieniędzy do puszek na cel, który jest konstytucyjnie zagwarantowany (odsyłam do 68 art. polskiej konstytucji). Można sobie w tym momencie zadać pytanie: jak to możliwe że jeden niezbyt rozgarnięty, jąkający się, podstarzał hipis mógł ogłupić...

Źródło: wolna-polska.pl

PiS zalicza „dzban” w Przemyślu

13.01.2019 21:50

PRZEMYŚL. Na Twitterze, na napis zareagował sam prezydent kraju, Andrzej Duda. Na zachodnim brzegu Sanu w Przemyślu ktoś wydeptał w śniegu „Konstytucja, dzbany”. Napis znalazł się w tym miejscu nieprzypadkowo, bowiem dokładnie naprzeciwko, po drugiej stronie rzeki, przy Piłsudskiego 9 swoje biuro ma PiS z marszałkiem Sejmu RP, Markiem Kuchcińskim na czele. Zdjęcie napisu udostępniło […]

Źródło: supernowosci24.pl

Europejskie państwo zmieniło nazwę pod wpływem Grecji. To szansa na wejście do Unii

12.01.2019 12:37

Macedoński parlament poparł poprawkę do konstytucji, zmieniającą nazwę państwa.

Źródło: epoznan.pl

Macedoński parlament przegłosował zmianę nazwy państwa

11.01.2019 19:35


Macedoński parlament przegłosował w piątek poprawkę do konstytucji, która zmienia nazwę państwa na Republikę Macedonii Północnej zgodnie z porozumieniem z sąsiednią Grecją.

Źródło: www.rmf24.pl

Przy PWSZ w Nysie powołano Radę Uczelni

11.01.2019 14:30


Senat Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie powołał dzisiaj (11.01) Radę Uczelni, wypełniając zapisy nowej ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce -  Konstytucji dla Nauki.Rada Uczelni to nowy organ doradczy, znany z najlepiej funkcjonujących uczelni w krajach zachodnich. Rada będzie trzecim obok rektora i senatu najważniejszym organem uczelni. Współtworzyć go będą m.in. osoby spoza wspólnoty akademickiej. Rada Uczelni składa się z 7 członków, a jej kadencja trwać będzie do 31 grudnia 2020 r. Senat PWSZ w Nysie wybrał 6 członków Rady - 3 spośród członków wspólnoty uczelni i 3 z instytucji, z którymi uczelnia współpracuje. W skład Rady Uczelni wchodzi również Przewodnicząca Samorządu Studenckiego. Do zadań Rady należeć będą między innymi: uchwalenie regulaminu określającego tryb funkcjonowania Rady, zaopiniowanie projektu nowego Statutu PWSZ w Nysie, wskazywanie kandydatów na Rektora - po zaopiniowaniu przez Senat.

Źródło: radio.opole.pl

Przewodniczący KEP: Dyskusja nt. rozdziału Kościoła od państwa jest nieporozumieniem

11.01.2019 6:09


- Tocząca się w ostatnim czasie dyskusja w mediach na temat konieczności wprowadzenia rozdziału Kościoła od państwa, wydaje się być wynikiem jakiegoś nieporozumienia, gdyż rozdział ten jest zagwarantowany w Konstytucji RP, jak również w Konkordacie - podkreślił przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki w komunikacie przesłanym PAP.

Źródło: fakty.interia.pl

„Konstytucja” Słowem Roku 2018

07.01.2019 20:34

Konstytucja, dane (RODO) i niepodległość - to trzy rzeczowniki, które zajęły odpowiednio pierwsze, drugie i trzecie miejsce w internetowym plebiscycie na „Słowo Roku 2018”. Za „konstytucją” głosowało aż 69 proc. internautów, a za najważniejszy rzeczownik uznała je także Kapituła językoznawców.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

reklama
Kontakt z nami