Wiadomości z tagiem Jerzy Buzek  RSS
11 listopada: Polacy świętowali 100-lecie niepodległości!

11.11.2018 23:41


To był dzień, który zapamiętamy na długo! Oficjalne obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęły się już z samego rano. Przed godziną 9 szef Rady Europejskiej i były premier Donald Tusk, oraz byli premierzy Ewa Kopacz i Jerzy Buzek, lider PO Grzegorz Schetyna, wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, prezydent-elekt Warszawy Rafał Trzaskowski złożyli wspólnie kwiaty przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. W Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie przed południem odprawiono mszę z okazji 100. rocznicy...

Gdzie politycy opozycji spędzą Święto Niepodległości?

09.11.2018 16:16

Donald Tusk, Ewa Kopacz, Jerzy Buzek i Grzegorz Schetyna w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości złożą wspólnie kwiaty przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. Przedstawicieli PO zabraknie na uroczystości odsłonięcia pomnika Lecha Kaczyńskiego.

Źródło: warszawa.onet.pl

​Tusk, Schetyna i byli premierzy uczczą wspólnie setną rocznicę odzyskania niepodległości

09.11.2018 15:47


Szef Rady Europejskiej Donald Tusk, byli premierzy: Ewa Kopacz i Jerzy Buzek, lider PO Grzegorz Schetyna złożą w niedzielę rano, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości wspólnie kwiaty przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze.

Źródło: fakty.interia.pl

Jerzy Buzek w Opolu: cała Europa nie jest wolna od smogu

27.10.2018 9:00


Nowy budżet unijny w większym stopniu niż obecnie będzie przeznaczony na ochronę środowiska. Według europosła Jerzego Buzka możliwość finansowania programów dotyczących walki ze smogiem wzrośnie o 50 procent. Były przewodniczący Parlamentu Europejskiego, który gościł w Opolu zwrócił uwagę, że w Polsce zanieczyszczenia powietrza generuje głównie ciepłownictwo. Dlatego tzw. kopciuchy należy zamienić na wysokowydajne piece, poprawić energooszczędność domów i wdrożyć przepisy, ...- Nikt nie powinien się dziwić biednym ludziom, że palą w piecach byle czym. Musimy stworzyć strukturę pomocy, która będzie polegała na przyłączaniu mieszkań do systemu ciepłownictwa czy dofinansowaniu osób, które nie mają pieniędzy na ogrzewanie - mówił Jerzy Buzek, gość konferencji 'Czy Polska musi być krajem smogu', która odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.Na pytanie, czy w Europie również pogarsza się stan powietrza, były premier Polski powołał się na raport Instytutu Innowacji i Technologii, który wskazuje, że w żadnej części 'starego kontynentu' nie jesteśmy wolni od smogu. Jerzy Buzek dodał, że walka z zanieczyszczeniami powietrza w Polsce pochłonie kilkadziesiąt miliardów złotych. - Na samą przebudowę sieci ciepłowniczej potrzebujemy 14 mld złotych - zaznaczył europoseł.

Źródło: radio.opole.pl

Jerzy Buzek: Gaz nie może być bronią polityczną [WYWIAD]

27.09.2018 7:51

Jeśli ktoś ma problem z Unią Energetyczną, to źle to świadczy o nim i jego intencjach – mówi Jerzy Buzek

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

reklama
Kontakt z nami