Wiadomości z tagiem Iran  RSS
Lidzbark Warmiński: poszukiwany listem gończym schował się przed policjantami... za firanką

16.11.2018 15:51

Do abstrakcyjnej, mogłoby się wydawać, sytuacji doszło w województwie warmińsko-mazurskim. Poszukiwany listem gończym mieszkaniec Ornety (okolice...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Mundurowy ze Strzelec Opolskich wracając z grzybobrania zatrzymał pijanego kierowcę

14.11.2018 16:32


Do zdarzenia doszło pod jednym ze sklepów w mieście, gdzie aspirant sztabowy Mirosław Kulwicki, dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich zatrzymał się na zakupy. Do tego samego sklepu po alkohol podjechał autem 63-letni mężczyzna.- Zachowanie kierowcy wzbudziło zainteresowanie policjanta - mówi Paulina Porada ze strzeleckiej policji. - Zauważył, że mężczyzna ten wyszedł ze sklepu z zakupionym alkoholem, wsiadł do auta i odjechał. Funkcjonariusz natychmiast ruszył za osobowym renault. Jednocześnie o całym zdarzeniu poinformował oficera dyżurnego. W momencie, gdy samochód zatrzymał się kilka ulic dalej, policjant podbiegł do kierowcy i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Zatrzymany kierowca wydmuchał ponad 2 promile. Dodatkowo, w tym stanie przewoził również nietrzeźwą pasażerkę. 63-latek stracił już prawo jazdy. Jego sprawą zajmie się teraz sąd. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

Źródło: radio.opole.pl

Poszukiwany listem gończym wieszał firanki i został rozpoznany

13.11.2018 17:01

Policjant rozpoznał poszukiwanego listem gończym mężczyznę, gdy ten wieszał firanki. Teraz 22-latek odpowie za przestępstwo. Trafił już do aresztu śledczego. Dzielnicowy komisariatu I policji, mł. asp. Marek Skoczylas, zatrzymał mężczyznę, który był od kilku miesięcy poszukiwany listem gończym. Gdy policjant robił obchód i przechodził ulicą Strzelecką, mężczyzna wieszał akurat firanki. 22-latek chciał od razu wyjść

Źródło: katowice24.info

Iran może zostać współgospodarzem mundialu. Wszystko zależy od liczby drużyn na MŚ 2022

13.11.2018 7:49

FIFA cały czas rozważa powiększenie z 32 do 48 liczby drużyn, które wezmą udział w piłkarskich MŚ w 2022 roku. Jeśli rzeczywiście tak się stanie, to Iran może pomóc zorganizować ten mundial Katarowi.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

MAEA: Iran przestrzega ustaleń międzynarodowego paktu nuklearnego

12.11.2018 19:41

Iran przestrzega ustaleń międzynarodowego paktu nuklearnego - głosi raport kwartalny Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej; zastrzega jednak, że pewne kontrole zostały przeprowadzone w Iranie na krótko przed nałożeniem na Teheran pełnych sankcji USA.

Tagi: Energia, Iran
Źródło: http:

​Iran zapowiada, ze jest gotów bronić tankowców przed atakiem

12.11.2018 13:54


Siły zbrojne Iranu oświadczyły w poniedziałek, że będą chronić tankowce z tego kraju przed wszelkimi zagrożeniami, odpowiadając w ten sposób na ostrzeżenia USA skierowane do portów, by nie przyjmowały irańskich statków, gdyż są one "pływającym obciążeniem".

Źródło: fakty.interia.pl

Małpa utknęła na drzewie w opolskim ZOO. Zwierzęciu pomogli strażacy

12.11.2018 11:15


W opolskim ogrodzie zoologicznym jedna z małp utknęła na drzewie. Dyżurny OSP otrzymał zgłoszenie z prośbą o pomoc w uwolnieniu zwierzęcia, które zaklinowało się pomiędzy konarami. Na miejsce wysłano opolskich strażaków.- Na drzewie utknęła małpka wyjec - mówi młodszy aspirant Elżbieta Zalewska ze Stanowiska Kierowania Polskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. - Przed godziną 16.00 do stanowiska kierowania wpłynęło zgłoszenie z prośbą o pomoc. Strażacy podjęli interwencję, była tam również grupa wysokościowa, którzy wspólnie uwolnili zwierzątko - dodaje Zalewska.Akcja ratunkowa została zakończona, a wystraszone zwierzę wróciło do swojej klatki.

Źródło: radio.opole.pl

Marsz Polski Niepodległej we Wrocławiu rozwiązany przez prezydenta Dutkiewicza, trzy osoby poszkodowane

12.11.2018 8:09


Trzy osoby, w tym policjant, zostały niegroźnie ranne podczas marszu narodowców we Wrocławiu. „Rzucono w nich butelkami” – powiedział IAR aspirant sztabowy Paweł Petrykowski, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu. Obrażenia poszkodowanych nie są groźne, udzielono im pomocy medycznej. Prezydent miasta Rafał Dutkiewicz zdecydował o rozwiązaniu marszu. Paweł Petrykowski zastrzegł, że funkcjonariusze cały czas czuwali […]

Źródło: wiadomosci.com

Antyterrorystyczna akcja w Danii. Zatrzymani mieli pochwalać zamachy

07.11.2018 17:50


W Danii zatrzymano dziś trzech członków irańskiej organizacji opozycyjnej. Chodzi pochwalanie sprawców dokonanego we wrześniu w mieście Ahwaz w Iranie zamachu terrorystycznego, w którym zginęło co najmniej 25 osób. Jak oświadczył policyjny rzecznik Bjoerke Kierkegaard, chodzi o czyn zakazany przez duńskie prawo i zagrożony karą grzywny lub pozbawienia wolności na okres do dwóch lat.

Źródło: www.rmf24.pl

reklama
Kontakt z nami