Wiadomości z tagiem Iran  RSS
Zamiast na Śląsk trafił do… celi

15.01.2019 16:50

Policjanci jędrzejowskiej drogówki na trasie krajowej 78 w Jaronowicach zatrzymali do kontroli kierowcę kursowego busa. Jak poinformował aspirant sztabowy Michał Kowalczyk, oficer prasowy KPP w Jędrzejowie, uwagę funkcjonariuszy zwrócił rejsowy bus jadący na Śląsk.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Iran wystrzelił rakietę z satelitą. USA ostrzega

15.01.2019 7:36


Władze Iranu poinformowały we wtorek o wystrzeleniu satelity, który jednak nie zdołał osiągnąć zamierzonej orbity. USA ostrzegały Iran, by nie odpalał rakiet, gdyż ich zdaniem jest to naruszenie rezolucji RB ONZ dotyczącej irańskiego programu balistycznego.

Źródło: www.rmf24.pl

Iran: Samolot transportowy rozbił się na lotnisku koło Teheranu

15.01.2019 1:45

Samolot transportowy z dziewięcioma osobami na pokładzie rozbił się w poniedziałek na lotnisku Fath niedaleko irańskiej stolicy Teheranu - poinformowała miejscowa agencja prasowa Fars.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Silny wiatr utrudnia ruch na drogach. Jest bardzo ślisko

14.01.2019 17:28


Silny wiatr w regionie utrudnia ruch na opolskich drogach. Straż pożarna wielokrotnie interweniowała w związku z powalonymi na jezdnię drzewami. Utrudnienia w ruchu mogą wystąpić w kilku miejscach w województwie.Na drodze krajowej nr 46, na odcinku Nysa - Opole w miejscowości Malerzowice Wielkie samochód ciężarowy wpadł w poślizg i zablokował drogę. Utrudnienie może potrwać do dwóch godzin. Zablokowana jest także DK 94 w Błotnicy Strzeleckiej w kierunku granicy z woj śląskim. Trasę blokują samochody ciężarowe, które ślizgają się po zamarzniętej jezdni. W Biskupicach, w powiecie kluczborskim, samochód wpadł do rowu. Trwa wyciąganie pojazdu, policja wprowadziła tam ruch wahadłowy. - W żadnym przypadku nie ma osób poszkodowanych - informuje młodszy aspirant Paweł Tomas z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

Źródło: radio.opole.pl

Iran: 15 osób zginęło w katastrofie samolotu transportowego

14.01.2019 16:12

Co najmniej 15 osób zginęło w poniedziałek na północy Iranu w katastrofie samolotu transportowego należącego do irańskiej armii – podała agencja Fars. Na pokładzie było 16 osób. Katastrofę przeżył mechanik pokładowy, który o własnych siłach wydostał się z wraku. “Transportowy Boeing 707 lecący z Biszkeku w Kirgistanie miał awaryjne lądowanie na lotnisku Fath (…) mechanik […]

MSZ: polski dyplomata przedstawił w MSZ Iranu założenia konferencji dot. Bliskiego Wschodu

14.01.2019 1:42

W sobotę odbyło się spotkanie chargé d'affaires RP w Iranie z szefem Wydziału ds. Europy Wschodniej MSZ Iranu. Polski dyplomata przedstawił założenia organizowanej w Warszawie wspólnie z USA konferencji ministerialnej dot. Bliskiego Wschodu - poinformowały służby prasowe polskiego MSZ.

Tagi: MSZ, Iran
Źródło: www.deon.pl

MSZ Iranu wezwało polskiego dyplomatę, by zaprotestować ws. szczytu

14.01.2019 1:42

MSZ Iranu w niedzielę wezwało charge d'affaires ambasady Polski, by zaprotestować przeciw poświęconej głównie Iranowi konferencji bliskowschodniej w Warszawie. Irański resort kultury poinformował zaś o zawieszeniu polskiego festiwalu filmów w Teheranie.

Tagi: Filmy, MSZ, Iran
Źródło: www.deon.pl

MSZ: polski dyplomata przedstawił w MSZ Iranu założenia konferencji dot. Bliskiego Wschodu

14.01.2019 1:41

W sobotę odbyło się spotkanie chargé d';affaires RP w Iranie z szefem Wydziału ds. Europy Wschodniej MSZ Iranu. Polski dyplomata przedstawił założenia organizowanej w Warszawie wspólnie z USA konferencji ministerialnej dot. Bliskiego Wschodu - poinformowały służby prasowe polskiego MSZ.

Tagi: MSZ, Iran
Źródło: www.deon.pl

MSZ Iranu wezwało polskiego dyplomatę, by zaprotestować ws. szczytu

14.01.2019 1:41

MSZ Iranu w niedzielę wezwało charge d';affaires ambasady Polski, by zaprotestować przeciw poświęconej głównie Iranowi konferencji bliskowschodniej w Warszawie. Irański resort kultury poinformował zaś o zawieszeniu polskiego festiwalu filmów w Teheranie.

Tagi: Filmy, MSZ, Iran
Źródło: www.deon.pl

Polski dyplomata przedstawił Iranowi założenia konferencji dot. Bliskiego Wschodu

13.01.2019 18:29


W sobotę odbyło się spotkanie Wojciecha Unolta, chargé d'affaires RP w Iranie z szefem wydziału ds. Europy Wschodniej MSZ Iranu. Polski dyplomata przedstawił założenia organizowanej w Warszawie wspólnie z USA konferencji ministerialnej dot. Bliskiego Wschodu - poinformowały służby prasowe polskiego MSZ.

Tagi: MSZ, Iran
Źródło: www.rmf24.pl

reklama
Kontakt z nami