Wiadomości z tagiem Globalne ocieplenie  RSS
Dlaczego ludzie negują ocieplenie klimatu i wpływ człowieka na te zmiany?

29.12.2018 19:13

Fot. .Martin./Flickr Kim są „denialiści klimatyczni”, czyli ludzie negujący globalne ocieplenie i naszą rolę w tym procesie? I dlaczego tak głośno wykrzykują w internecie swoje poglądy? Na pytania Krystyny Romanowskiej odpowiada dr Magdalena Budziszewska, psycholożka z Uniwersytetu Warszawskiego. Krystyna Romanowska: Podobno pijesz wino z denialistami. I co im mówisz? DR MAGDALENA BUDZISZEWSKA: – Że postępują [...]

Źródło: www.crazynauka.pl

Czy dane z kosmosu pomogą rozwiązać problemy klimatyczne?

19.12.2018 22:31

Efektem wzrostu emisji gazów cieplarnianych jest zanieczyszczenie atmosfery i powiązany z tym wzrost temperatury na Ziemi. Globalne ocieplenie powoduje m.in. topnienie lodowców i podnoszenie się poziomu oceanów i mórz. Nic więc dziwnego, że jednym z tematów poruszanych podczas szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach, było wykorzystanie nowych technologii, w tym geoobrazowania satelitarnego, do prognozowania zmian środowiska.

Źródło: di.com.pl

Noblista: Ludzie mogą wygrać z globalnym ociepleniem

16.12.2018 9:41


"Skuteczność walki z emisjami niszczącymi warstwę ozonową w atmosferze to dowód, że ludzie mogą wygrać także z globalnym ociepleniem. To jednak wymaga międzynarodowej współpracy" - powiedział w rozmowie z PAP noblista, chemik atmosfery, prof. Mario Molina.

Źródło: fakty.interia.pl

Coraz więcej opadów, coraz mniej wody

14.12.2018 13:09

Autorzy globalnego studium zauważyli niezwykły paradoks – w miarę postępów globalnego ocieplenia zwiększa się ilość opadów, a jednocześnie zmniejszają się zasoby wody pitnej.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Mario Molina: Świadomość, że zrobiło się coś dobrego dla społeczeństwa daje wielką satysfakcję

13.12.2018 13:36


"W przypadku globalnego ocieplenia sytuacja jest trudniejsza, niż w przypadku dziury ozonowej" – mówi RMF FM Mario Molina, który za odkrycie szkodliwego działania freonów na ozon został w 1995 roku wyróżniony nagrodą Nobla w dziedzinie chemii. Molina przebywający w Polsce z okazji szczytu COP24 w Katowicach podkreśla, że problem zmian klimatycznych jest znacznie bardziej upolityczniony, niż kiedyś sprawa emisji freonów, ale ma nadzieję, że rosnąca świadomość społeczeństw zmusi rządy do działania i w tej sprawie.

Źródło: www.rmf24.pl

WYKORZYSTAJMYŻ TO OCIEPLENIE...

12.12.2018 21:41


Nie jestem wyznawcą kościoła globalnego ocieplenia. Nigdy nie byłem i nigdy tego nie ukrywałem. Nie zachwycałem się nagrodą Nobla i Oscarem dla Ala Gora. Nie chwytam w lot każdej możliwej historii o tym, jak blisko jesteśmy klimatycznej zagłady, wręcz przeciwnie, wolę dobre wiadomości o tym, że natura jednak sobie z obecnymi zmianami klimatycznymi poradzi. Nie jestem jednak typem sceptyka, który zamyka oczy i uszy na wszystko, co się o tej sprawie mówi i nie wierzy niczemu, co od naukowców, którzy się sprawami klimatu zajmują, pochodzi....

Źródło: fakty.interia.pl

Blackout, czyli jak zmiana klimatu może pozbawić nas prądu

12.12.2018 20:21

Opowiem Wam o scenariuszu jednego z moich koszmarów: wielogodzinnej awarii prądu zimą. I, paradoksalnie, to właśnie globalne ocieplenie sprawia, że zimy, mimo iż coraz cieplejsze i bezśnieżne, mogą dostarczać szalonych zjawisk pogodowych – tym groźniejszych, im mniej ich się spodziewamy. Polska leży w strefie klimatu umiarkowanego o nieumiarkowanych zmianach pogody – powiedział mi prof. Szymon [...]

Źródło: www.crazynauka.pl

Ziemia coraz szybciej się ogrzewa?

12.12.2018 12:48

Globalne ocieplenie przyspiesza i jest to bardzo zła wiadomość dla ludzkości. Mamy znacznie mniej czasu, by powstrzymać wzrost globalnych temperatur na poziomie 1,5 stopnia Celsjusza powyżej średniej z epoki sprzed rewolucji przemysłowej.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Morze pingwinów na Antarktydzie

12.12.2018 10:10


David Merron z Toronto w Kanadzie zawodowo zajmuje się fotografią. Miejscem jego pracy najczęściej jest Antarktyda, a bohaterami jego zdjęć sympatyczne pingwiny. Efektami swojej pracy Kanadyjczyk chętnie chwali się w sieci. - Mam nadzieję, że im więcej ludzi zobaczy te zdjęcia, tym więcej z nich będzie chciało uratować te niesamowite miejsca przed problemami takimi jak połowy czy globalne ocieplenie - mówił, pytany o bohaterów swoich fotografii.

Źródło: fakty.interia.pl

Marsz dla Klimatu w Katowicach. "Nie gotujcie nam Ziemi"

08.12.2018 12:18


W Katowicach odbywa się dziś Marsz dla Klimatu. Jego uczestnicy chcą wymusić na uczestnikach szczytu klimatycznego szybkie działania na rzecz walki z globalnym ociepleniem.

Źródło: www.rmf24.pl

reklama
Kontakt z nami