Wiadomości z tagiem Giewont  RSS
Wiatr halny i ciepło w Tatrach. W niedzielę ochłodzenie i śnieg

14.10.2023 9:46

Wiejący w Tatrach halny osiąga prędkość w porywach do 100 km na godzinę. W Zakopanem w sobotę termometry wskazują 20 st. C., ale już w niedzielę temperatura pod Giewontem spadnie do 3 st. C., a wieczorem ma być mróz; na szczytach gór zapowiadane są opady śniegu - informuje IMGW.

Tagi: Giewont
Źródło: podroze.onet.pl

Remont słynnego schroniska w Tatrach. Wiadomo, ile potrwa

09.09.2023 9:46

Z początkiem września rozpoczął się remont najmniejszego schroniska turystycznego w Tatrach, na Hali Kondratowej. Prace zaplanowano do wiosny 2025 r., a słynne schronisko położone tuż pod Giewontem będzie nieczynne.

Źródło: podroze.onet.pl

Arabowie w Zakopanem. Co najczęściej kupowali?

08.09.2023 15:03


Zakopane w minione wakacje przeżyło prawdziwy najazd turystów z krajów arabskich. Pod Giewontem mogło wypoczywać ich nawet kilkadziesiąt tysięcy. Okazuje się, że upodobali sobie nasze słodycze. Szczególnie miody i krówki, które kupowali kilogramami.

Źródło: www.rmf24.pl

"Byłem w Tatrach, gdy na Giewoncie rozgrywała się tragedia. To pomogło mi przetrwać"

22.08.2023 9:46

To miał być przyjemny, wakacyjny wypad w góry. Kilka godzin w Tatrach miało upłynąć na długich niespiesznych wędrówkach. Nie spodziewałem się jednak, że tego dnia, 22 sierpnia 2019 r., na szlaku dopadnie mnie jedna z najtragiczniejszych burz, jakie kiedykolwiek wystąpiły w Tatrach.

Źródło: podroze.onet.pl

Rodzina Adama Bachledy-Curusia inwestuje pod Giewontem

07.08.2023 15:46

Pod Tatrami powstaną nowe baseny termalne, które chce zbudować rodzina Adama Bachledy-Curusia – byłego burmistrza Zakopanego. Jak opisuje "Gazeta Krakowska", kompleks ma stanąć na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem.

Tagi: Giewont, Basen
Źródło: podroze.onet.pl

Tragedia w Tatrach. Znaleziono ciało turysty

27.07.2023 7:51

Tragicznie zakończyły się poszukiwania turysty, który nie wrócił z wyprawy na Giewont. Ciało mężczyzny znaleziono dzisiaj przed południem, w jednym ze żlebów opadających ze szlaku do Doliny Małej Łąki.

Tagi: Giewont
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Wspinał się na Giewont. Tragiczny finał poszukiwań w Tatrach

25.07.2023 15:45

TOPR od poniedziałku prowadził akcję poszukiwawczą zaginionego w Tatrach turysty, pisze "Tygodnik Podhalański". Finał akcji okazał się tragiczny.

Tagi: TOPR, Giewont
Źródło: podroze.onet.pl

Jaskinie w Tatrach dostępne dla każdego. Pomysł na każdą pogodę

24.07.2023 21:45

Mówiąc o Tatrach, na myśl przychodzi nam oczywiście Giewont, Rysy, Orla Perć czy też doliny, w sezonie bardzo zatłoczone, a pod szczytami tworzące się kolejki. Tymczasem w Tatrach mamy także inne ciekawe miejsca, do których warto się wybrać. Takie miejsca to tatrzańskie jaskinie, dostępne turystycznie a przez kilka z nich wytyczone są szlaki.

Źródło: podroze.onet.pl

eSIM w Orange Flex to przyszłość. Przekonałem się o tym na własnej skórze

20.07.2023 16:34


Czy warto przejść na kartę eSIM? Dzięki Orange Flex przekonałem się, że tak.
Zawsze uważałem, że w samej koncepcji karty SIM jest coś poetyckiego. Niewielki element, który daje „życie” zbitkowi tranzystorów, zmieniając go w centrum komunikacji ze światem. Dusza, która nadaje smartfonowi tożsamość; sprawia, że to nasz smartfon, niezależnie od tego, ile razy zmienialiśmy go na nowszy model. Jest w tej myśli coś magicznego, prawda?
Tak magicznego, że skutecznie przyćmiewa fakt, jak niepraktyczna jest tradycyjna karta SIM.

eSIM w Orange Flex to przyszłość. Przekonałem się o tym na własnej skórze
Pomyślcie tylko: w czasach, kiedy wszystko możemy zapłacić telefonem, swoją tożsamość potwierdzimy odciskiem palca i nawet zakupy spożywcze zamówimy za pomocą aplikacji, nasz telefon do swojego działania nadal wymaga fizycznego kawałka plastiku. I to nawet nie dlatego, że jest on do czegoś niezbędny – po prostu tak było od zawsze i nikt się nie pokwapił tego zmienić.

eSIM – przyszłość, którą możesz mieć już dziś


W każdym razie tak było do niedawna, bo od jakiegoś czasu pojawiła się alternatywa – karta eSIM. Różnica względem tradycyjnych rozwiązań polega na tym, że zamiast wkładać do telefonu fizyczny kawałek plastiku, karta eSIM zapisywana jest w pamięci urządzenia i aktywowana za pośrednictwem sieci. Ot, tak jak powinno to wyglądać w XXI wieku.
Sam o korzyściach z posiadania eSIM przekonałem się dzięki Orange Flex. To oferta, która proces zarządzania kartami SIM upraszcza do minimum, a dzięki wyeliminowaniu tego nieszczęsnego kawałka plastiku naprawdę rozwija skrzydła.

eSIM w Orange Flex – jak to działa?


Jeśli do tej pory nie słyszeliście o Orange Flex, na początek wypada wspomnieć, dlaczego to jedna z najfajniejszych ofert telefonicznych w Polsce. Wszystko dlatego, że żeby z niej skorzystać wystarczy nam telefon i dedykowana aplikacja. Tyle. Całą resztę załatwimy przez Internet.
Po zainstalowaniu aplikacji wybieramy plan taryfowy najlepiej dopasowany do naszych potrzeb, zakładamy konto i przechodzimy przez maksymalnie uproszczony proces przenoszenia naszego dotychczasowego numeru telefonu (albo wybieramy nowy z kilku propozycji). A karta SIM? Karta SIM zostanie dostarczona prosto do naszych drzwi.
Albo, jeśli nie chcemy czekać, możemy aktywować kartę eSIM i natychmiast przypisać ją do naszego urządzenia. Wszystko bez wychodzenia z domu i na dobrą sprawę bez odrywania rąk od telefonu. To bardzo popularna opcja – korzysta z niej już co trzeci użytkownik. Oczywiście żeby z niej skorzystać potrzebujemy kompatybilnego urządzenia, ale z dnia na dzień telefonów z obsługą eSIM przybywa i to w naprawdę błyskawicznym tempie. 
Zresztą wygoda to nie wszystko. Równie dobrze mógłbym tu wspomnieć o tym, że nie jesteśmy uwiązani długoterminową umową i możemy raz w miesiącu zmienić nasz plan taryfowy. O, albo o atrakcyjnych cenach! Wiecie – jest sporo powodów, by dać Orange Flex szansę. 

Szybka przeprowadzka


A co z powodami, by przesiąść się na eSIM? Też znam ich co najmniej kilka. Zacznijmy od pierwszego, tego najbardziej oczywistego. Wyobraźcie sobie, że kupiliście nowy telefon. Zamiast szukać kluczyka do tacki SIM i męczyć się z przekładaniem karty z jednego urządzenia do drugiego, z eSIM czeka Was po prostu jeden dodatkowy krok na etapie wstępnej konfiguracji. Wystarczy aktywować kartę w aplikacji Orange Flex i – tadam – już możemy dzwonić i w pełni korzystać z możliwości naszego nowego smartfona.
Wiadomo, taka procedura nie jest czymś, co musimy robić każdego dnia (chyba że zajmujecie się testowaniem smartfonów – w takiej sytuacji miło mi przywitać kolegów po fachu!). Stoję jednak na stanowisku, że życie należy sobie ułatwiać, nawet jeśli chodzi o takie drobiazgi. 

eSIM w Orange Flex to przyszłość. Przekonałem się o tym na własnej skórze

Duplikat w kilka minut


Prawdziwa moc eSIM leży jednak zupełnie gdzie indziej. Wyobraźcie sobie, że jesteście na wakacjach. Właśnie zdobyliście Giewont, wychylacie się za krawędź tarasu widokowego, żeby zrobić spektakularne zdjęcie i…  nagle telefon spada w przepaść i tyle go widzieliście. Co teraz? 
Pomijając konieczność zorganizowania nowego smartfona, przydałby się duplikat karty SIM. Nie jest to większy problem – większość operatorów bez problemu nam go wyda. Tyle że musimy się pofatygować do salonu, tracąc przy tym masę czasu.
A w Orange Flex? Wystarczy kilka kliknięć w aplikacji i znowu mamy kontakt ze światem. Nieważne, czy siedzimy w domu przed telewizorem, smażymy się nad Bałtykiem czy jakieś malownicze ruiny na drugim końcu świata – wszystko załatwimy od ręki.
Nie mówię tu też o jakimś hipotetycznym scenariuszu, a sytuacji, którą znam z autopsji. No, prawie z autopsji. Jednemu z moich kolegów na zagranicznym wyjeździe służbowym skradziono telefon. Opcja szybkiej blokady starej karty i przepięcia numeru na nowy telefon była prawdopodobnie jedyną rzeczą, która pozwoliła mu zostać w kontakcie ze światem i uratowała przed dużymi kosztami. 

Od eSIM nie ma ucieczki… ale to dobrze


Prawda jest jednak taka, że ile bym tutaj nie wymyślił powodów za przesiadką na eSIM, nie mają one większego znaczenia. Od nowej technologii nie uciekniemy – niebawem stanie się ona po prostu standardem. Ba, już dzisiaj iPhone’y sprzedawane w USA nie mają miejsca na tradycyjnego SIMa i jest to chyba najlepszy zwiastun tego, co czeka nas w przyszłości.
Ale wiecie co? To dobrze. Popularyzacja standardu eSIM otwiera przed producentami sprzętu nowe możliwości. Przykładowo, wyobraźcie sobie smartwatche wyposażone w cyfrowy duplikat Waszej karty SIM. Żeby skorzystać z pełni ich możliwości nie trzeba już trzeba osobno taszczyć telefonu w kieszeni. Zamiast tego można zostawić go w domu i nadal mieć dostęp do Internetu, muzyki z serwisu streamingowych oraz komunikatorów. Ba, cały czas będzie się dało z Wami skontaktować pod tym samym numerem telefonu – jedynie mówienie do zegarka będzie wymagało trochę przyzwyczajenia. 

eSIM w Orange Flex to przyszłość. Przekonałem się o tym na własnej skórze
Fajna wizja, prawda? Najlepsze jest jednak to, że ta wizja jest bardziej realna, niż może się wam wydawać. W Orange Flex taki cyfrowy duplikat możecie mieć już dzisiaj i przypisać go do zegarka. Albo do tabletu. Albo do drugiego smartfona. Albo do wszystkich tych urządzeń, bo czemu nie? W zależności od wybranego planu komórkowego można aktywować od 1 do nawet 3 dodatkowych kart SIM lub eSIM z tym samym numerem. W końcu każdy z nas ma inne potrzeby, więc dobrze mieć na wyciągnięcie ręki tego typu elastyczne rozwiązanie. 

Orange Flex – przyszłość na wyciągnięcie ręki


Sam potrzebowałem dużo czasu, żeby przekonać się do technologii eSIM. Stanowczo zbyt dużo. Macie więc wyjątkową okazję uczyć się na moich błędach i dać jej szansę już teraz. Jeśli już z żadnego innego powodu, to choćby dlatego, że Wasze życie stanie się dzięki temu wygodniejsze. A kto wie? Może cyfrowa karta SIM uratuje Wam kiedyś skórę?
Zresztą elastyczność oferowana przez kartę eSIM to tylko jeden z wielu powodów, by skorzystać z oferty Orange Flex. Jeśli lubicie mieć pełną kontrolę nad tym, ile i za co płacicie oraz w jaki sposób korzystacie ze swojego numeru, według mnie nie ma obecnie na polskim rynku lepszej propozycji. Przekonałem się o tym na własnej skórze – myślę, że też powinniście.

Artykuł sponsorowany przygotowany na zlecenie Orange Polska.

Źródło: www.telepolis.pl

T-Mobile przegrał z góralami. Masztu nie będzie

17.07.2023 8:53


T-Mobile przegrał z góralami. Masztu nie będzie
Mieszkańcy Zakopanego protestowali i dopięli swego. T-Mobile nie zbuduje masztu telekomunikacyjnego w dzielnicy Krzeptówki.

T-Mobile chciał polepszyć zasięg


Magentowy operator postanowił, że polepszy zasięg swojej sieci w Zakopanem i zbuduje w tym mieście nowy maszt telekomunikacyjny. Miał ona powstać w dzielnicy Krzeptówki, co – jak nietrudno odgadnąć – nie spodobało się okolicznym mieszkańcom. Górale zablokowali dostęp do działki, na której miała stanąć inwestycja T-Mobile. Przeciwko niej występował również miejscowy urząd miasta oraz starostwo powiatowe.
Stacja T-Mobile o wysokości 27 m miała stanąć na prywatnej działce, z którego rozpościera się widok na Giewont. Oprócz tego, że konstrukcja mogłaby oszpecić widok na góry, mieszkańcy wyrazili obawy o swoje zdrowie, nie wiedząc, jaki wpływ na zdrowie ludzi i zwierząt będzie miało pole elektromagnetyczne emitowanie przez nowe urządzenie.
 

Masztu nie będzie


Jak poinformowała , protest mieszkańców zakopiańskich Krzeptówek dał oczekiwany przez nich rezultat. Konstrukcja, której T-Mobile nie zdołał ukończyć, została wywieziona.
Po trzech tygodniach walki w końcu udało się, że maszt, który miał stanąć w sąsiedztwie naszych domów, wyjechał z Zakopanego. Cieszymy się, że to się stało. Mamy nadzieję, że firma komórkowa nie będzie już podejmowała prób postawienia go w tym miejscu.

– powiedziała jedna z protestujących Gazecie Krakowskiej
T-Mobile Polska potwierdził, że wycofał się z inwestycji pod Giewontem.
Potwierdzamy, iż usunęliśmy elementy infrastruktury z miejsca jej składowania. Chcemy przy tym podkreślić, że zapewnienie mieszkańcom Zakopanego i setkom tysięcy turystów najwyższej jakości usług oraz możliwości wezwania pomocy w sytuacji zagrożenia, jest dla nas kluczowe i nie przestajemy szukać sposobów na rozbudowę naszej sieci w tym regionie. Podkreślamy także, że wszystkie inwestycje prowadzimy zgodnie z prawem. W najbliższym czasie skupimy się na analizie różnych scenariuszy i rozwiązań, które będą satysfakcjonujące dla wszystkich zainteresowanych stron.

– poinformowało Biuro Prasowe T-Mobile
 
 

Źródło: www.telepolis.pl

reklama
Kontakt z nami