Wiadomości z tagiem Europosłowie  RSS
Parlament Europejski poparł powiązanie budżetu unijnego ze stanem praworządności. Europosłowie PiS byli przeciw

17.01.2019 13:55


Parlament Europejski poparł zmiany prawne, które zakładają powiązanie budżetu unijnego ze stanem praworządności w kraju członkowskim. Głosowanie podzieliło polskich europosłów – deputowani PO głosowali “za”, europosłowie PiS byli przeciw. Zmiany dałyby instytucjom europejskim możliwość wstrzymania wypłat pieniędzy unijnych, bądź blokowania całych programów, jeśli w danym państwie łamane byłoby prawo. Europoseł Platformy Obywatelskiej, Jan Olbrycht, przekonuje, […]

Delegowanie w transporcie - PE proponuje kontrowersyjne modyfikacje

14.01.2019 11:58

W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski odrzucił niekorzystne dla polskich przewoźników zmiany w prawie dotyczącym delegowania kierowców. Europosłowie opowiedzieli się przeciwko przepisom o traktowaniu kierowców jako pracowników delegowanych i o zaostrzonych zasadach odpoczynku. Przyjęto jednak nowe zasady dostępu do zawodu przewoźnika i rynku przewozu rzeczy. Propozycje te krytycznie ocenia polski biznes.

Źródło: www.podatki.biz

Parlament Europejski: Niekorzystne dla Polski propozycje dot. transportu międzynarodowego

09.01.2019 14:49


Niekorzystne dla polskich firm przewozowych propozycje dotyczące transportu międzynarodowego w Parlamencie Europejskim. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka ustaliła, że pojawił się projekt zaostrzający przepisy dotyczące delegowania pracowników w transporcie międzynarodowym. Jutro zajmą się nim europosłowie z komisji transportu europarlamentu. I choć to nie zakończy prac nad przepisami, to będzie ważnym etapem. Dla Polski to […]

UE: Zieloni w PE domagają się debaty na temat sytuacji na Węgrzech

19.12.2018 15:41

Europosłowie Zielonych złożyli wniosek, by "w związku z pogarszającą się sytuacją na Węgrzech" Parlament Europejski przeprowadził na najbliższej sesji w styczniu debatę na temat tego kraju. Decyzja w tej sprawie należy do kierownictwa PE.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Unijna debata o sytuacji na Węgrzech? Jest wniosek

19.12.2018 15:41


Europosłowie Zielonych złożyli wniosek, by "w związku z pogarszającą się sytuacją na Węgrzech" Parlament Europejski przeprowadził na najbliższej sesji w styczniu debatę na temat tego kraju. Decyzja w tej sprawie należy do kierownictwa PE.

Źródło: fakty.interia.pl

Zgoda w UE na wycofanie jednorazowych plastikowych produktów

19.12.2018 13:48


Jest wstępna zgoda w Unii Europejskiej na przepisy dotyczące wycofania z rynku jednorazowych, plastikowych produktów. Porozumienie w tej sprawie osiągnęli negocjatorzy z Parlamentu Europejskiego i krajów członkowskich. Teraz muszą je oficjalnie zatwierdzić jeszcze europosłowie na sesji plenarnej i unijne rządy. Zakazanych będzie 10 produktów z tworzyw sztucznych jednorazowego użytku, między innymi patyczki kosmetyczne, słomki, mieszadełka, […]

Źródło: wiadomosci.com

Polscy europosłowie chcą pomóc rodzinie rannego Polaka

13.12.2018 15:59


Polscy europosłowie w wydanym w czwartek oświadczeniu wspólnie zadeklarowali pomoc materialną dla rodziny Polaka rannego we wtorkowym ataku w Strasburgu. Przekazali też wyrazy wsparcia bliskim ofiar i poszkodowanym w ataku.

Źródło: fakty.interia.pl

"Konflikt interesów". Premier Czech pod lupą PE

12.12.2018 23:41


Europosłowie podczas środkowej debaty w Strasburgu skrytykowali konflikt interesów, o jaki oskarżany jest premier Czech Andrej Babisz. Komisja Europejska zapowiada, że zbada sprawę i przedstawi wnioski w PE najpóźniej w kwietniu 2019 roku.

Źródło: fakty.interia.pl

Europosłowie PiS-u wchodzą w sport. Tomasz Poręba wiceprezesem Polskiego Związku Badmintona

03.12.2018 22:06

Tomasz Poręba został nowym wiceprezesem Polskiego Związku Badmintona. Jednym z jego zadań ma być pomoc w zdobyciu pieniędzy dla pogrążonej w długach federacji. To kolejny europoseł Prawa i Sprawiedliwości, który wchodzi do władz polskiego sportu.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Rezolucja w sprawie Jugendamtów. "Prawo rodzinne to kompetencje państw UE"

03.12.2018 16:41


KE oświadczyła, że nie ma kompetencji, by zajmować się kwestiami prawa rodzinnego w krajach UE. To odpowiedź na pytanie o przyjętą w ubiegłym tygodniu przez PE rezolucję, w której europosłowie wzywają KE do zajęcia się kontrowersyjnymi działaniami Jugendamtów.

Źródło: fakty.interia.pl

reklama
Kontakt z nami