Wiadomości z tagiem Demokracja  RSS
Wiceszef KE Szefczovicz będzie kandydował na prezydenta Słowacji

19.01.2019 1:45

Wiceszef Komisji Europejskiej i komisarz UE ds. unii energetycznej Marosz Szefczovicz oświadczył w piątek, że przyjął ofertę najsilniejszej partii koalicji rządzącej na Słowacji, Kierunek Socjaldemokracja (Smer-SD), by zostać jej kandydatem na prezydenta kraju.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Demokracja po rosyjsku. Naczelny rosyjskiej rozgłośni niezależnej Echo Moskwy od 4 lat ma osobistą ochronę. Jest na „liście śmierci”

17.01.2019 14:01


Redaktor Naczelny rosyjskiej rozgłośni niezależnej Echo Moskwy, od 4 lat ma osobistą ochronę. W wywiadzie opublikowanym na stronach internetowych Echa Moskwy, Aleksiej Wieniediktow potwierdził, że jego nazwisko figurowało na tak zwanej „liście śmierci”, która pojawiła się w Rosji po zamordowaniu lidera opozycji Borysa Niemcowa. Redaktor naczelny Echa Moskwy potwierdził, że na „liście śmierci”, oprócz niego […]

Źródło: wiadomosci.com

Lech Wałęsa w emocjach: "Z tymi ludźmi się nie da, muszą wymrzeć"

15.01.2019 12:28

- Musimy przeżyć takich ludzi jak Rydzyk, Kaczyński, Macierewicz, Ziobro. Demokracja ich przeżyje. Wyciągniemy wnioski, ale trochę to będzie trwało...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Mija 80 lat od śmierci Romana Dmowskiego. Członkowie Forum Młodych PiS uczcili jego pamięć w Opolu

02.01.2019 19:00


Przedstawiciele Forum Młodych PiS w regionie uczcili 80. rocznicę śmierci Romana Dmowskiego, jednego z ojców niepodległości. Spotkali się pod muralem, który zdobi jedną ze ścian urzędu wojewódzkiego. Zapalili symboliczny znicz oraz złożyli kwiaty.- Chcemy upamiętnić wielkiego człowieka i Polaka w dniu okrągłej rocznicy śmierci - mówi Marko Markowski, przewodniczący Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości w województwie opolskim. - Postać wybitna, nietuzinkowa, polityk, który przecież był i ministrem spraw zagranicznych, był delegatem Polski na konferencji paryskiej w 1919 roku, jak również sygnatariuszem traktatu wersalskiego z ramienia Polski.- Młodzi ludzie przyszli i powiedzieli, że w taki szczególny sposób chcą uczcić tę ważną datę dla Polaków, dla Romana Dmowskiego, jednego z architektów polskiej niepodległości. Bez jego poświęcenia, bez jego wiary w to, że trzeba, że się da, nie mielibyśmy dzisiaj pięknej, suwerennej, niepodległej, mocnej i silnej Polski - dodaje Violetta Porowska, wicewojewoda opolski. Roman Dmowski był założycielem Narodowej Demokracji, zagorzałym przeciwnikiem politycznym Józefa Piłsudskiego. Zmarł 2 stycznia 1939 w Drozdowie (woj. podlaskie).

Nanz: Politykę klimatyczną trzeba prowadzić demokratycznie. Nie można jej narzucać

18.12.2018 19:44


„Po to, by zmierzyć się z ociepleniem klimatu powinniśmy wzmacniać demokrację. Dlatego, że nie możemy zrobić tego bez obywateli, wbrew obywatelom” - mówi RMF FM Patrizia Nanz, szefowa Institute for Advanced Sustainability Studies na Uniwersytecie w Poczdamie. Gość sympozjum „Safeguarding Our Climate, Advancing Our Society” zorganizowanego w Katowicach przy okazji szczytu COP24 podkreśla, że globalne, ramowe porozumienie jest bardzo istotne, ale kluczowe znaczenie ma wprowadzanie go w życie w konkretnym miejscu i okolicznościach. Bez tego...

Źródło: www.rmf24.pl

"Tagesspiegel" ostrzega: Prawicowi ekstremiści w służbach

18.12.2018 13:41


Berliński dziennik "Tagesspiegel" ostrzega przed rosnącą liczbą przypadków prawicowego ekstremizmu w niemieckiej policji i Bundeswehrze. To najwyższy czas, żeby się ocknąć, zanim demokracja zostanie zagrożona - pisze we wtorek liberalna gazeta.

Źródło: fakty.interia.pl

Szokujące doniesienia niemieckiego "Tagesspiegel". Neonaziści w policji i w wojsku

18.12.2018 13:16


Berliński dziennik "Tagesspiegel" ostrzega przed rosnącą liczbą przypadków prawicowego ekstremizmu w niemieckiej policji i Bundeswehrze. To najwyższy czas, żeby się ocknąć, zanim demokracja zostanie zagrożona – pisze gazeta.

Źródło: www.rmf24.pl

Siemoniak: To Schetyna powinien być premierem po wyborach

17.12.2018 15:55

Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący PO, powiedział, że w razie wygranej w wyborach parlamentarnych Grzegorz Schetyna powinien zostać premierem. - Tak jak w innych demokracjach, fotel premiera powinien obejmować lider największej partii opozycyjnej - dodał.

reklama
Kontakt z nami