Wiadomości z tagiem Dżihad  RSS
ISIS tworzyło brygadę dżihadystek w Hiszpanii

08.01.2019 19:30


Państwo Islamskie próbowało stworzyć na terenie Hiszpanii dżihadystyczną brygadę kobiet. Werbowane do niej muzułmanki pochodziły z kilku państw - podał dziennik "ABC" powołując się na informacje z hiszpańskich służb specjalnych

Źródło: rmf24.pl

Hiszpańskie media ujawniają: IS rekrutowało tam "Lwice Allaha"

08.01.2019 19:17


Państwo Islamskie (IS) próbowało stworzyć na terenie Hiszpanii dżihadystyczną brygadę kobiet. Werbowane do niej muzułmanki pochodziły z kilku państw - podał we wtorek dziennik "ABC" powołując się na informacje z hiszpańskich służb specjalnych.

Źródło: fakty.interia.pl

Żołnierz przed sądem. Zabił rannego dżihadystę i strzelał do Irakijczyków

06.01.2019 7:41


Edward Gallagher, szef sztabu operacji specjalnych Navy Seals, jest oskarżony o zabójstwo rannego bojownika ISIS. Dżihadyście udzielano pomocy medycznej. Amerykański żołnierz się nie przyznaje do winy.

Źródło: rmf24.pl

Asad: Irak nie potrzebuje już zgody Damaszku na naloty na IS w Syrii

31.12.2018 1:42

Syryjski prezydent Baszar el-Asad zgodził się w niedzielę na przeprowadzanie przez irackie siły powietrzne nalotów na dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) w Syrii bez wcześniejszej zgody Damaszku - informuje agencja SANA. Do tej pory była ona wymagana przez rząd Syrii.

Źródło: www.deon.pl

Nigeria: Udany atak islamistów. Przejęli bazy wojskowe

28.12.2018 5:41


Oddziały bojowe dżihadystycznej organizacji Boko Haram przeprowadziły udany atak na 2 bazy wojskowe na północy kraju. Zdołały przejąć międzynarodową bazę w mieście Baga, gdzie stacjonowały grupy z Nigerii, Nigru, Czadu i Kamerunu oraz bazę-port Mille 3.

Źródło: rmf24.pl

Francja: Jeden z najbardziej poszukiwanych dżihadystów jest w więzieniu

28.12.2018 1:44

Jeden z najbardziej poszukiwanych na świecie francuskich dżihadystów Peter Cherif, skazany w 2011 r. na pięć lat pozbawienia wolności za walki w Iraku w 2004 r., trafił w czwartek do więzienia we Francji; postawiono mu również zarzuty w ramach nowego śledztwa.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

reklama
Kontakt z nami