Wiadomości z tagiem Cyberataki  RSS
O podatności dronów na cyberataki

08.11.2018 20:23

Badacze firmy dostarczającej rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa wraz z producentem dronów cywilnych, podzielili się z opinią publiczną informacjami o podatnościach  urządzeń na cyberataki.

Źródło: di.com.pl

Sektor energetyczny a cyberataki

07.11.2018 16:01

Określenie krytycznych systemów oraz dokonanie analizy i testów w celu wykrycia ich podatności na potencjalne cyberataki, to kluczowy obszar nad jakim powinny pracować firmy z sektora energetycznego, w szczególności w branży naftowo-gazowej (Oil&Gas). Autorzy raportu „An integrated approach to combat cyber risk. Securing industrial operations in oil and gas” ostrzegają, że do ataku w niektórych przypadkach nie jest potrzebna zaawansowana technologia czy wiedza.

Źródło: di.com.pl

Stworzyć kulturę cyberbezpieczeństwa

30.10.2018 13:42

Piotr Ciski: Cyberataki i przestępstwa związane z danymi to poza katastrofami naturalnymi zjawiska klasyfikowane wśród pięciu zagrożeń dla biznesu o najwyższym prawdopodobieństwie wystąpienia

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Halloweenowe psikusy cyberprzestępców

29.10.2018 12:36

Ulubione terminy cyberataków przypadają często na czas uroczystości i imprez masowych. Zbliżające się święto to szczególny okres w roku - gorączka zakupów, liczne wyjazdy, refleksja przeplatana z Halloweenową zabawą to od jakiegoś czasu jego stałe elementy. Ogólna czujność na ataki spada, przy czym pomysłowość cyberprzestępców rośnie.

Źródło: di.com.pl

Powstaje system automatycznej wymiany informacji o zagrożeniach cybernetycznych

25.10.2018 21:15

Unia Europejska planuje przeznaczyć nawet 9,2 mld euro na program „Cyfrowa Europa”, który będzie realizowany w latach 2021–2027. Jednym z pięciu filarów tego projektu staną się rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa w internecie. W życie weszła także polska ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która ma uodpornić jednostki państwowe na wyciek poufnych informacji oraz cyberataki.

Źródło: di.com.pl

Cyberprzestępcy polują na uniwersytetach

25.10.2018 13:44

Badacze wykryli liczne cyberataki wymierzone w co najmniej 131 uniwersytetów w 16 krajach. Przestępcy polują głównie na dane uwierzytelniające pracowników i studentów, ich adresy IP oraz dane lokalizacyjne. W Polsce odnotowano jedną próbę ataku.

Źródło: di.com.pl

UE ma mieć system sankcji za cyberataki. Sprawą zajmą się unijni przywódcy

17.10.2018 15:41

Przywódcy unijni mają w czwartek na szczycie w Brukseli wezwać do utworzenia systemu sankcji, którymi mieliby być obejmowani odpowiedzialni za cyberataki. Według źródeł dyplomatycznych ruchowi takiemu niechętny był Rzym.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

KE wzywa do sfinalizowania inicjatyw ws. bezpieczeństwa

10.10.2018 17:20


Komisja Europejska wezwała w środę do zakończenia przed przyszłorocznymi wyborami do Parlamentu Europejskiego prac nad inicjatywami ws. zwiększenia bezpieczeństwa obywateli unijnych oraz odporności na cyberataki.

Źródło: fakty.interia.pl

Wykrycie operacji cyberprzestępczej ShadowPad docenione

09.10.2018 23:56

Globalny Zespół ds. Badań i Analiz (GReAT) Kaspersky Lab został uhonorowany wyróżnieniem Pétera Szőra przyznawanym przez Virus Bulletin za badania techniczne w dziedzinie bezpieczeństwa. Eksperci zdobyli uznanie za wkład w wykrycie i analizę operacji ShadowPad, jednego z najistotniejszych jak dotąd cyberataków na łańcuch dostaw.

Źródło: di.com.pl

Kolejne państwa oskarżają Rosjan o cyberataki

04.10.2018 19:41


Amerykański wymiar sprawiedliwości postawił zarzuty siedmiu agentom rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU z powodu serii cyberataków wymierzonych w instytucje sportowe, agencję międzynarodową i amerykańską spółkę zajmującą się energią jądrową. Cytowany przez AFP przedstawiciel amerykańskiego ministerstwa sprawiedliwości powiedział, że zarzuty te związane są m.in. z wydaleniem z Holandii czterech rosyjskich agentów, o czym holenderskie władze poinformowały wcześniej.

Źródło: www.rmf24.pl

reklama
Kontakt z nami