Wiadomości z tagiem Bruksela  RSS
W Bałtyku zalegają setki tysięcy ton broni

20.02.2019 23:25


W Bałtyku zalegają setki tysięcy ton broni chemicznej i konwencjonalnej z czasów wojny, co stanowi zagrożenie dla tego akwenu. Kraje UE muszą podjąć kroki i rozwiązać ten problem - przekonywali w środę w Brukseli uczestnicy konferencji poświęconej temu problemowi.

Źródło: fakty.interia.pl

Kopcińska: Wybory do PE traktujemy tak samo poważnie, jak każde inne

20.02.2019 23:05


"Wybory do Europarlamentu traktujemy tak samo poważnie, jak każde inne wybory, dlatego na listach Zjednoczonej Prawicy znaleźli się doświadczeni politycy, którzy w pełni zaangażują się w obronę polskich interesów w Brukseli" - powiedziała PAP rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. W ten sposób odniosła się do ujawnionych we wtorek nazwisk polityków, którzy zajmą czołowe miejsca na listach Prawa I Sprawiedliwości w wyborach do PE.

Juncker i May omówili możliwości zastąpienia backstopu w przyszłości

20.02.2019 21:35


Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker i brytyjska premier Theresa May omówili w środę w Brukseli rolę, jaką mogłyby odgrywać alternatywne porozumienia, by w przyszłości zastąpić kontrowersyjny dla Brytyjczyków backstop w sprawie Irlandii Północnej.

Źródło: fakty.interia.pl

PiS: Znane nazwisko przyciągnie wyborców, co potem zobaczymy?

20.02.2019 16:58


Choć politycy partii rządzącej w oficjalnych rozmowach przyznają, że liderzy ich listy do europarlamentu mają za cel dostać się do Brukseli, to już w nieoficjalnych rozmowach nie zaprzeczają, że to zabieg mający pomóc zdobyć jak największą liczbę mandatów. A niektórzy liderzy zostaną jednak w Warszawie, torując drogę kolejnym kandydatom z listy.

Źródło: fakty.interia.pl

Polscy politycy lgną do europarlamentu. Drożyzna im nie straszna

20.02.2019 15:49

Droższe paliwo, droższe taksówki, droższe mieszkania. Tak wygląda koszt życia w Brukseli. Ale przy odrobinie kombinacji polscy europosłowie i tak wychodzą na duży plus. A perspektywa emerytury jest iście bajeczna.

Źródło: www.money.pl

Politycy w Brukseli dorobią się majątku. Migalski zdradził, jak zdobyć fortunę

20.02.2019 13:42

Ministrowie, wiceministrowie, rzeczniczka rządu, wicemarszałek Sejmu i rzecznik PiS - wszyscy oni mają pomóc zwyciężyć partii Jarosława...

Tagi: Bruksela, Sejm
Źródło: wiadomosci.wp.pl

Joachim Brudziński startuje do Brukseli. Tak tłumaczy swoją decyzję

20.02.2019 11:57

To chyba największa niespodzianka na listach wyborczych PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Szef MSWiA Joachim Brudziński, który jest...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

reklama
Kontakt z nami