Wiadomości z tagiem Archeolodzy  RSS
Erotyczny fresk z Pompejów

20.11.2018 15:41

W Pompejach odkryto fresk przedstawiający Ledę, królową Sparty, z łabędziem. Archeolodzy uważają, że kiedyś zdobił on ścianę sypialni w willi zlokalizowanej blisko centrum przy Via del Vesuvio.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

W Pompejach odkryto doskonale zachowany fresk. "Zmysłowa scena"

20.11.2018 10:41


W ruinach Pompejów archeolodzy odkryli erotyczny fresk. Na doskonale zachowanym unikatowym malowidle widać mityczne postaci Ledę i łabędzia w miłosnym akcie - informuje włoska agencja ANSA.

Źródło: fakty.interia.pl

W ustach dziecka pochowanego w jaskini znaleziono czaszkę ptaka

20.11.2018 8:42

W ustach dziecka pochowanego ok. 200 lat temu w jaskini Tunel Wielki archeolodzy odkryli czaszkę zięby; kolejna znajdowała się przy policzku dziecka. To jedyny odkryty do tej pory nowożytny szkielet człowieka, znaleziony na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej - uważają odkrywcy.

Źródło: podroze.onet.pl

Dziecko pochowane z czaszką ptaka w ustach. Ustalenia archeologów

20.11.2018 7:58


W ustach dziecka pochowanego ok. 200 lat temu w jaskini Tunel Wielki archeolodzy odkryli czaszkę zięby. Kolejna znajdowała się przy policzku dziecka. To jedyny odkryty do tej pory nowożytny szkielet człowieka, znaleziony na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej - uważają odkrywcy.

Źródło: fakty.interia.pl

Małopolskie: Czaszkę ptaka znaleziono w ustach dziecka pochowanego w jaskini

20.11.2018 7:21


​W ustach dziecka pochowanego ok. 200 lat temu w jaskini Tunel Wielki archeolodzy odkryli czaszkę zięby. Kolejna znajdowała się przy policzku dziecka. To jedyny odkryty do tej pory nowożytny szkielet człowieka, znaleziony na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej - uważają odkrywcy. Znaleziska dokonano kilkadziesiąt lat temu, ale nigdy nie zostało opublikowane i przeanalizowane.

Źródło: www.rmf24.pl

Wyjątkowe znalezisko w Pompejach

19.11.2018 14:42

Archeolodzy odnaleźli w Pompejach kolejne ważne dzieło - fresk przedstawiający królową Ledę i łabędzia. Dyrektor Parku Archeologicznego Massimo Osanna określił znalezisko jako wybitne i niepowtarzalne.

Źródło: podroze.onet.pl

Sadząc oliwki, odkrył kurosy z okresu archaicznego

15.11.2018 6:26

Podczas październikowych wykopalisk archeolodzy z Agencji Starożytności Jednostek Regionalnych Ftiotyda i Eurytania odkryli starożytną nekropolię oraz fragmenty 4 kurosów, czyli rzeźb przedstawiających nagiego młodego mężczyznę. Kondycja wszystkich była ponoć bardzo dobra.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Choć uwarzono je 2 tys. lat temu, podczas przelewania nadal uwalnia bogaty aromat

14.11.2018 6:58

W Luoyangu (prowincja Henan) w grobowcu z okresu Zachodniej Dynastii Han archeolodzy odkryli dzban z brązu, w którym znajdowało się sporo alkoholu.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

Polscy archeolodzy odkryli najstarszą świątynię w rejonie Zatoki Perskiej

13.11.2018 10:13

Najstarsza świątynia w rejonie Zatoki Perskiej ma ponad 7 tys. lat. Odkrył ją właśnie polsko-kuwejcki zespół archeologów w Kuwejcie. Ta budowla to ewenement, bo kolejna świątynia na tym obszarze jest młodsza o kilka tysięcy lat – uważają odkrywcy.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

reklama
Kontakt z nami