Wiadomości z tagiem Arabia Saudyjska  RSS
Trump ma nadzieję, że OPEC zmieni plany ws. wydobycia ropy

12.11.2018 22:32


Prezydent USA Donald Trump napisał w poniedziałek na Twitterze, że ma nadzieję, iż Arabia Saudyjska i OPEC nie zmniejszą produkcji ropy. "Ceny ropy powinny być znacznie niższe, zważywszy na podaż" - napisał. Rijad planuje jednak redukcję wydobycia surowca.

Źródło: www.rmf24.pl

Cena ropy w USA odbija się po rekordowej serii spadków

12.11.2018 12:45


Ropa w USA drożeje po wcześniejszej rekordowej - 10-dniowej - serii spadków cen. Arabia Saudyjska zapowiedziała, że w grudniu obniży sprzedaż swojej ropy. Na rynku rosną spekulacje, że OPEC i jego sojusznicy obniżą dostawy ropy w 2019 r. - podają maklerzy.

Źródło: www.bankier.pl

Embargo na broń dla Arabii Saudyjskiej nie przejdzie

08.11.2018 7:50

Po zabójstwie Dżamala Chasodżdżiego Parlament Europejski domaga się zakazu sprzedaży broni Rijadowi . Ale dla wielu krajów jest to zbyt intratny biznes, by się na to zgodziły.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Intensywne walki w Jemenie mimo apeli o pokój ze strony ONZ i USA

06.11.2018 21:42

Jemeńskie ugrupowanie Hutich oświadczyło we wtorek, że powstrzymało natarcie koalicji pod wodzą Arabii Saudyjskiej na miasto Al-Hudajda. Intensywne walki trwają od piątku mimo apeli ONZ i USA o rozpoczęcie rozmów pokojowych.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Prezydent Turcji oskarża saudyjski rząd o zlecenie morderstwa

02.11.2018 22:28


Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział w piątek, że zabójstwo saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego zostało zlecone "na najwyższych szczeblach" rządu Arabii Saudyjskiej.

Amnesty International apeluje do Juventusu i Milanu. "Nie grajcie w Arabii Saudyjskiej"

30.10.2018 20:00

Amnesty International apeluje do dwóch włoskich klubów, by te zmieniły plany i nie rozgrywały meczu o Superpuchar Włoch w Arabii Saudyjskiej. Chodzi o notoryczne łamanie praw człowieka w tym kraju.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Król Arabii Saudyjskiej ufundował stypendium studentowi Politechniki Rzeszowskiej

29.10.2018 16:33


Maciej Noga, student trzeciego roku studiów inżynierskich kierunku biotechnologia otrzymał prestiżowe stypendium badawcze ufundowane przez Króla Arabii Saudyjskiej Stypendium przyznane zostało na realizację projektu naukowego zatytułowanego „Why it is so difficult to find potent drugs against cancer? – decoding the druggability of molecular target”. Będzie on realizowany pod kierunkiem wybitnego naukowca z zakresu biochemii białka […]

Źródło: wiadomosci.com

Arabia Saudyjska nie wyda aresztowanych w sprawie śmierci dziennikarza

27.10.2018 13:41


Arabia Saudyjska sama chce osądzić podejrzanych w sprawie śmierci dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego. Saudyjski szef dyplomacji zdecydowanie odpowiedział dzisiaj, że postępowanie w ich sprawie przeprowadzone zostanie w Królestwie.

Źródło: fakty.interia.pl

FIFA chce nowych turniejów. Duży spór o sponsora

26.10.2018 8:55

W stolicy Rwandy, Kigali, trwa zebranie rady FIFA. Gianni Infantino chce zorganizować dla klubów dwa nowe turnieje. Współfinansowałaby je firma, której udziałowcem jest Arabia Saudyjska. To największy problem dla szefa UEFA.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama
Kontakt z nami