Wiadomości z tagiem Ambasador RP  RSS
Ambasada RP w Paryżu ostrzega przed protestem. "Żółte kamizelki" znów wyjdą na ulice

04.01.2019 15:52

To nie koniec burzliwych protestów we Francji. Ambasada RP w Paryżu wydała ostrzeżenie przed wydarzeniami, do których może dojść w sobotę. Na ten...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Księgi kondolencyjne wz. tragedią w Karwinie wyłożono w placówkach w Pradze i Ostrawie

24.12.2018 1:42

W ambasadzie RP w Pradze i konsulacie generalnym w Ostrawie wyłożono w niedzielę księgi kondolencyjne w związku z czwartkową tragedią w kopalni w Karwinie w Czechach, w której zginęło 12 polskich górników. Do ksiąg będzie można wpisywać się jeszcze 27 i 28 grudnia.

Źródło: m.deon.pl

Tragedia w Karwinie. Trwają próby ugaszenia pożaru w kopalni

23.12.2018 7:41


W kopalni CSM w Karwinie w Czechach trwają prace przy likwidacji pożaru 800 m pod ziemią. Ratownicy chcą zakończyć w niedzielę budowę tam odcinających obszar objęty pożarem od pozostałych wyrobisk. W niedzielę, która jest dniem żałoby narodowej w Polsce, w ambasadzie RP w Pradze i w konsulacie generalnym w Ostrawie zostaną wystawione księgi kondolencyjne.

Źródło: fakty.interia.pl

Ambasada RP we Francji ostrzega przed protestami "żółtych kamizelek"

21.12.2018 23:36


Ambasada Polski we Francji ostrzega przed spodziewanymi w ten weekend protestami "żółtych kamizelek". Podczas protestów w całym kraju może dochodzić do blokad granic i dróg. Ambasada zaleca odpowiednie planowanie podróży, unikanie miejsc protestów i stosowanie się do poleceń miejscowych władz.

Źródło: rmf24.pl

Ambasador Piekło odwołany. "Był za miękki wobec Kijowa"

20.12.2018 14:28

Ambasador w Kijowie Jan Piekło został odwołany z funkcji ambasadora RP w Kijowie. Według rozmówców WP z kręgów rządowych, Piekło był "zbyt miękki"...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Szwajcarski dziennik zamieścił kontrowersyjny tekst. Odmówił publikacji polemiki polskiej ambasadzie

19.12.2018 21:27

Szwajcarski dziennik "Neue Zuercher Zeitung” odmówił publikacji polemiki ambasadora RP ze swoim tekstem o Holokauście. Został on zamieszczony na...

Źródło: wiadomosci.wp.pl

USA: Ambasada RP przeciw określeniu „polskie obozy śmierci" w "USA Today"

07.12.2018 22:41

Ambasada RP w Waszyngtonie zaprotestowała w piątek na Twitterze przeciwko użyciu przez amerykański dziennik "USA Today" wprowadzającego w błąd określenia „polskie obozy śmierci”. Gazeta szybko usunęła błędne sformułowanie.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Ambasada RP przeciw określeniu "polskie obozy śmierci" w "USA Today"

07.12.2018 22:41


Ambasada RP w Waszyngtonie zaprotestowała w piątek na Twitterze przeciwko użyciu przez amerykański dziennik "USA Today" wprowadzającego w błąd określenia "polskie obozy śmierci". Gazeta szybko usunęła błędne sformułowanie.

Źródło: fakty.interia.pl

reklama
Kontakt z nami