Wiadomości z tagiem Żużel  RSS
Tai Woffinden ciągnie brytyjski żużel za uszy. "To dobrze dla nas"

20.11.2018 13:49

Tai Woffinden ciągnie w ostatnich latach żużel na Wyspach za uszy. Brytyjczyk zdobył trzy tytuły mistrzowskie i zapowiada walkę o kolejne. - To dobrze dla nas - komentuje Daniel Bewley, zawodnik ROW-u Rybnik i jeden z następców Woffindena.

Tagi: Żużel
Źródło: sportowefakty.wp.pl

ŻUŻEL: Rafał Okoniewski z Orła Łódź: „To, co jest w dowodzie, o niczym jeszcze nie świadczy”

20.11.2018 10:00

Rafał Okoniewski to najbardziej doświadczony zawodnik w kadrze Orła Łódź na sezon 2019. - Te moje 38 lat to tak naprawdę niewiele. Bardzo o siebie dbam i czuję się cały czas młodo - mówi żużlowiec w wywiadzie dla oficjalnej strony klubu.

Źródło: www.tulodz.com.pl

Pierwszy raz przeszli 'Obuwniczym Szlakiem' w gminie Krapkowice. Wzorem były wrocławskie krasnale

18.11.2018 20:30


Pierwszą wycieczkę 'Obuwniczym Szlakiem' zorganizowano dziś (18.11) w Krapkowicach. Na razie w mieście oraz Żużeli i Rogowie Opolskim jest łącznie osiem rzeźb butów z brązu, gdzie każdy został wyposażony w kod QR.W Krapkowicach przed drugą wojną światową działały zakłady obuwnicze Bata, a po wojnie Śląskie Zakłady Przemysłu Skórzanego 'Otmęt'. - Nie ukrywamy, że pierwszą inspiracją były dla nas wrocławskie krasnale - mówi Andrzej Kasiura, burmistrz Krapkowic. - To jest pierwsza akcja tego typu i chcemy zobaczyć, jakie będzie mieć wzięcie u mieszkańców oraz turystów. Sama idea powstała kilkanaście miesięcy temu, kiedy dyskutowaliśmy, co w Krapkowicach jest historycznym symbolem. Okazało się, że nasze miasto jest najbardziej znane z butów. W dzisiejszej wycieczce z przewodnikiem wzięło udział blisko sto osób. Zapytaliśmy o motywację do udziału w tym przedsięwzięciu.Byłe pracownice Śląskich Zakładów Przemysłu Skórzanego 'Otmęt' uważają, że w niedzielę nie ma co robić, więc cieszą się z możliwości zobaczenia ciekawych miejsc. Przyznają, że skoro pracowały w tych zakładach, chciały bardziej poznać historię swojego byłego miejsca pracy. Choć pracowały w „Otmę ...

Źródło: radio.opole.pl

Brytyjczycy nakreślili plan. W cztery lata chcą dogonić PGE Ekstraligę

18.11.2018 20:23

Żużel w Wielkiej Brytanii przechodzi kryzys. Zaplanowane przez Brytyjczyków zmiany mają sprawić, że za cztery lata Premiership dogoni poziomem PGE Ekstraligę.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Kodeks etyczny dotknie prezesa Falubazu. Ściągnął dwie firmy do żużla, z jednej będzie musiał odejść

18.11.2018 12:30

Kodeks etyczny będzie zabraniał łączenia funkcji w klubie z pracą dla spółek konkurencyjnych w stosunku do Ekstraligi Żużlowej. Będzie też zakazywał świadczenia usług dla dwóch podmiotów spółki równocześnie. Kłopot będzie miał prezes Falubazu.

Tagi: Żużel, Praca
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Quiz. Sprawdź swoją wiedzę o żużlu!

18.11.2018 7:30

Zapraszamy do zabawy i wzięcia udziału w quizie, w którym można sprawdzić swoją wiedzę na temat czarnego sportu! Test żużlowy na WP SportoweFakty pojawia się przynajmniej raz w tygodniu.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Jacek Gajewski. Żużel według Jacka: Wychodzi na to, że GKM szkoli lepiej niż Unia. To absurd! (felieton)

17.11.2018 20:00

- PZM musi zmienić ideologię. Kary za szkolenie to zły pomysł. Teraz mamy absurd, bo wychodzi na to, że najlepiej w Polsce młodzież szkoli GKM Grudziądz - pisze w swoim felietonie Jacek Gajewski.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Przegląd tygodnia oczami kibiców. Nawrocki powinien zniknąć z polskiego żużla

17.11.2018 11:15

Deklaracja wpłaty pieniędzy na konto rodziny Tomasza Jędrzejaka i spokój Speed Car Motoru - te tematy rozgrzewały najbardziej. - Pan Nawrocki powinien szybko zniknąć z polskiego żużla dla dobra tej dyscypliny - napisał szprycer.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Mają dwóch niezłych zawodników, ale na rozwój nie ma szans. Żużel w Norwegii się nie przebije

16.11.2018 15:00

- Nie wydaje mi się, by była jakakolwiek możliwość rozwoju tej dyscypliny w naszym kraju - bez ogródek mówi Glenn Moi. Zawodnik ten jako jeden z dwóch Norwegów zdradza talent do czarnego sportu.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

ŻUŻEL: Orzeł ogłosił nowy skład na sezon 2019. „Idziemy na maksa”

16.11.2018 11:35

Podczas specjalnej konferencji prasowej prezes Witold Skrzydlewski przedstawił zebranym dziennikarzom skład na zbliżający się sezon oraz zaprezentował nowego szkoleniowca, który będzie odpowiedzialny za przygotowanie drużyny do walki w Nice 1. Lidze.

Źródło: www.tulodz.com.pl

reklama
Kontakt z nami