Raporty  RSS
Fiskus ułatwia rozliczenie dostawczych samochodów


Resort finansów potwierdza, że nie trzeba dodatkowych badań auta, aby wrzucić całe paliwo w koszty - pisze środowa "Rzeczpospolita". Jak pisze gazeta, przedsiębiorcy wykorzystujący w działalności samochody...

Źródło: www.bankier.pl

Czerwińska: Uczestnictwo w PPK będzie opłacalne


Pracownicze Plany Kapitałowe są prywatnym, dobrowolnym i długoterminowym programem oszczędnościowym; mam pełne przekonanie, że uczestnictwo w PPK będzie opłacalne - powiedziała w wywiadzie dla środowego wydania "Naszego...

Źródło: www.bankier.pl

Kanada: Rząd zwrócił się do Chin o ułaskawienie skazanego na śmierć Kanadyjczyka


Szefowa kanadyjskiej dyplomacji Chrystia Freeland poinformowała we wtorek po południu czasu miejscowego, że rząd Kanady oficjalnie zwrócił się do władz w Pekinie o ułaskawienie Roberta Schellenberga, który został skazany...

Tagi: Pekin, Kanada
Źródło: www.bankier.pl

Ściągają do Polski na potęgę. Ukraińcy - gdzie pracują? Ile zarabiają?

#zrodlo

Nieustannie przyjeżdżają do Polski, chociaż większość nie planuje zostać tutaj na stałe. Gdyby nie oni, w Polsce mielibyśmy ponad 600 tys. nieobsadzonych miejsc pracy.

Tagi: Ukraina, Praca
Źródło: www.bankier.pl

Raz wygrać to mało. Liderzy rankingów 2018 - konta, lokaty, kredyty

#zrodlo

Przeanalizowaliśmy blisko 90 rankingów opublikowanych w 2018 roku, żeby sprawdzić które banki najczęściej wygrywały porównania kont osobistych, firmowych, oszczędnościowych, lokat czy kredytów hipotecznych. Zwycięzcy naszego "Rankingu Roku" mogą pochwalić się stabilnie konkurencyjną ofertą.

Tagi: Banki, Kredyty
Źródło: www.bankier.pl

Ceny ofertowe mieszkań – styczeń 2019 [Raport Bankier.pl]


Stało się – średnia cena ofertowa używanych mieszkań w Warszawie przekroczyła 10 000 zł/mkw. Powolne, ale systematyczne wzrosty w końcu przebiły stawki przez psychologiczną granicę.

Tagi: Banki, Psy
Źródło: www.bankier.pl

Ameryka niewzruszona problemami EUropy


Historyczna porażka brytyjskiego rządu w Izbie Gmin nie wstrząsnęła inwestorami z Wall Street. Ci zachwali iście angielską flegmę solidnie podnosząc giełdowe indeksy.

Źródło: www.bankier.pl

Izba Gmin nie poparła umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej


Brytyjska Izba Gmin zagłosowała we wtorek wieczorem przeciwko proponowanemu przez rząd Theresy May projektowi umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Przeciwko propozycji zagłosowało 432 posłów przy zaledwie...

Źródło: www.bankier.pl

Pogrzeb Pawła Adamowicza w sobotę


W środę przed południem na konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim w Gdańsku mają zostać podane szczegóły dotyczące uroczystości pogrzebowych zamordowanego prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Jego pogrzeb odbędzie się...

Tagi: Gdańsk
Źródło: www.bankier.pl

Zieleń na GPW. Liderami Eurocash i KGHM


Mimo oczekiwania na wieczorne rozstrzygnięcia w sprawie brexitu, polskie indeksy zdołały we wtorek wypracować dodatnią stopę zwrotu, a WIG20 znalazł się nawet w europejskiej czołówce.

Tagi: Brexit
Źródło: www.bankier.pl

KNF dopuściła przeznaczenie przez banki na dywidendę całego zysku za 2018


Banki chcące wypłacić do 75 proc. zysku na dywidendę muszą mieć wskaźnik Tier1 nie niższy niż wymagane minimum, podwyższone o 1,5 p.p. - poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego w kryteriach wypłaty dywidendy dla banków...

Źródło: www.bankier.pl

Banki przedłużyły na '19 wsparcie kredytobiorców walutowych tzw. sześciopakiem


Banki przedłużyły na 2019 rok wsparcie dla kredytobiorców walutowych kredytów mieszkaniowych tzw. sześciopakiem, co kosztuje sektor średniorocznie około 1 mld zł - poinformował we wtorek Związek Banków Polskich.

Źródło: www.bankier.pl

Netflix podniesie opłaty dla klientów z USA


Subskrybenci z USA zapłacą więcej za Netfliksa. Ceny mają pójść w górę o kilkanaście procent, co oznacza najwyższą podwyżkę w historii spółki.

Tagi: Netflix
Źródło: www.bankier.pl

GUS potwierdza: inflacji cenowej w Polsce prawie nie ma

#zrodlo

Koszty życia w Polsce drugi miesiąc z rzędu stały w miejscu – potwierdził wstępne dane Główny Urząd Statystyczny. „Oficjalna” inflacja CPI w grudniu spadła do najniższego poziomu od dwóch lat.

Źródło: www.bankier.pl

Trump: współpraca m. USA a Turcją ma w sobie wielki potencjał rozwoju


Prezydent Trump ocenił, że "turecko-amerykańska współpraca gospodarcza kryje w sobie ogromny potencjał rozwojowy". Napisał o tym w poniedziałek na Twitterze. Jeszcze dzień wcześniej straszył, że USA "zdewastują Turcję...

Źródło: www.bankier.pl

USA: Główne indeksy na Wall Street zakończyły sesję małymi spadkami


Główne indeksy na nowojorskich giełdach rozpoczęły tydzień od niewielkich spadków. Rynki dyskontują perspektywy spowolnienia w światowej gospodarce. Sezon publikacji wyników amerykańskich spółek otworzył w poniedziałek...

Tagi: Ameryka
Źródło: www.bankier.pl

4 lata po „czarnym czwartku” – problem frankowców rozwiązuje się sam?

#zrodlo

Mija kolejny rok bez ustawowych rozstrzygnięć dotyczących kredytów opartych na walutach obcych. Mogłoby się wydawać, że o problemach frankowców robi się coraz ciszej. To jednak złudzenie.

Źródło: www.bankier.pl

Najlepsze lokaty bankowe na 6 miesięcy – styczeń 2019 [Ranking Bankier.pl]


Aby założyć najlepszą lokatę półroczną, konieczne będzie posiadanie statusu nowego klienta, założenie konta oraz jego zasilenie wynagrodzeniem.

Tagi: Banki
Źródło: www.bankier.pl

Co najmniej pięć scenariuszy brexitu


Poważnych scenariuszy dla Wielkiej Brytanii jest teraz co najmniej pięć, wynika z ankiety Bloomberga wśród ekonomistów, a to nie ułatwia inwestowania w brytyjskie aktywa.

Źródło: www.bankier.pl

Sprzedaż Biedronki wzrosła w 2018 r. do 11,69 mld euro


Sprzedaż w sklepach Biedronki wzrosła w 2018 roku do 11,69 mld euro, co oznacza wzrost rdr w walucie euro o 5,6 proc., a w walucie lokalnej o 5,8 proc. Sprzedaż porównywalna LFL zwiększyła się o 2,7 proc. - poinformowało Jeronimo Martins, właściciel Biedronki, we wstępnych danych.

Źródło: www.bankier.pl

Francja udzieli Irakowi 1 mld euro pożyczki


Francja udzieli Irakowi pożyczki w wys. 1 mld euro na odbudowę kraju po walce z Państwem Islamskim (IS) - pisze w poniedziałek agencja Reutera. Przebywający z wizytą w Iraku szef MSZ Francji Jean-Yves Le Drian podkreślił,...

Źródło: www.bankier.pl

WIG20 w dół. Korekta na CD Projekcie trwa


Spadkowy początek tygodnia na GPW główne indeksy warszawskiej giełdy zakończyły poniedziałkową sesję pod kreską. Wyjątkiem był sWIG, który zyskał 0,5 proc.

Tagi: Kreta, Kreml
Źródło: www.bankier.pl

Cała wstecz na funduszach inwestycyjnych


Grudzień był kolejnym fatalnym miesiącem dla Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych. Po raz pierwszy od kryzysu w 2008 roku wszystkie kategorie funduszy odnotowały odpływy netto - zauważyli analitycy Trigona.

Źródło: www.bankier.pl

Zagraniczne media i politycy o śmierci Pawła Adamowicza


Zagraniczne media i politycy o śmierci Pawła Adamowicza. Informację przekazał w poniedziałek po południu doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Tagi: Gdańsk
Źródło: www.bankier.pl

Amerykanie szykują się na kwartał gorszych wyników

#zrodlo

Na Wall Street rusza sezon publikacji raportów za czwarty kwartał. Analitycy spodziewają się, że spółki tworzące indeks S&P500 zarobią mniej niż kwartał wcześniej.

Tagi: Indie, Ameryka
Źródło: www.bankier.pl

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje

#zrodlo

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje. Poinformował o tym w poniedziałek po południu doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. W niedzielę wieczorem...

Tagi: Gdańsk
Źródło: www.bankier.pl

Długa lista zawodów, w których brakuje rąk do pracy


Płace w zawodach, w których dramatycznie brakuje pracowników, stoją w miejscu.

Źródło: www.bankier.pl

Wojna dotarła do Chin, pakiet stymulacyjny wciąż nie


W grudniu niespodziewanie spadły wartości chińskiego eksportu i importu. Wymianie handlowej w końcu zaczęła ciążyć wojna handlowa i pogorszenie koniunktury za Murem.

Źródło: www.bankier.pl

Rząd odłoży chińskie komórki?


Rząd rozważa rezygnację z urządzeń mobilnych chińskich marek; ABW wydaje zalecenia dla resortów, jak korzystać z produktów i usług chińskich firm telekomunikacyjnych - czytamy w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej. ...

Źródło: www.bankier.pl

14 stycznia 2019 r. - to warto wiedzieć dziś rano


Prezentujemy najważniejsze informacje dla inwestorów oraz przegląd wydarzeń dnia. Giełda, gospodarka, polityka i wiele więcej.

Źródło: www.bankier.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami