Raporty  RSS
Syn Mariusza Kamińskiego z intratną posadą w Banku Światowym


Kacper Kamiński, syn ministra koordynatora ds. służb specjalnych i wiceprezesa PiS Mariusza Kamińskiego, dzięki NBP dostał posadę w Banku Światowym - pisze "Gazeta Wyborcza". 29-latek ma zarabiać ok. pół miliona złotych rocznie.

Źródło: www.bankier.pl

Kolejny miesiąc słabego zatrudnienia


Od lipca w danych o zatrudnieniu widać stagnację – zatrudnienie praktycznie nie rośnie, a nawet lekko się obniżyło. Jego dynamika jest słabsza niż w poprzednich latach. Rynek pracy dotarł do ściany. Pozytywne jest to, że na razie trendy się nie odwracają.

Tagi: Praca
Źródło: www.bankier.pl

20 listopada 2018 r. - to warto wiedzieć dziś rano

#zrodlo

Prezentujemy najważniejsze informacje dla inwestorów oraz przegląd wydarzeń dnia. Giełda, gospodarka, polityka i wiele więcej.

Źródło: www.bankier.pl

Andrzej Kopyrski i Roksana Ciurysek-Gedir zrezygnowali z funkcji wiceprezesów Pekao SA

#zrodlo

Andrzej Kopyrski i Roksana Ciurysek-Gedir zrezygnowali z funkcji wiceprezesów zarządu Banku Pekao SA ze skutkiem na dzień 30 listopada 2018 roku - poinformował bank w komunikacie.

Źródło: www.bankier.pl

Evercore ISI: Wall Street będzie „słaba i podatna”


Giełda nowojorska pozostanie „słaba i podatna”, zapowiadają Dennis Debusschere oraz Richard Ross z firmy doradczej Evercore ISI, którzy w poniedziałek byli gośćmi telewizji Bloomberg.

Źródło: www.bankier.pl

Następne „odfrankowienie” – klient nie musi już spłacać rat


Warszawski sąd unieważnił umowę kredytu mieszkaniowego indeksowanego do franka szwajcarskiego. Ponieważ kredytobiorca spłacił w międzyczasie kwotę przekraczającą pierwotną wartość długu w złotych, został zwolniony z obowiązku opłacania kolejnych rat.

Tagi: Kredyty
Źródło: www.bankier.pl

Leszek Czarnecki złożył zeznania w prokuraturze; przekazał nagrania audio i wideo


Właściciel Getin Nobel Banku Leszek Czarnecki, który w poniedziałek przez blisko 12 godzin zeznawał w katowickiej prokuraturze, dołączył nośniki, na których są najważniejsze informacje, które mogą przyczynić się do...

Tagi: Audi
Źródło: www.bankier.pl

Pekao chce, by za '18 na dywidendę trafiło co najmniej 90 proc. zysku


Bank Pekao planuje, że na dywidendę trafi co najmniej 90 proc. zysku banku za rok 2018, za 2019 rok będzie na nią przeznaczone 60-80 proc. zysku, a za 2020 rok 50-75 zysku - poinformował bank w kierunkowych propozycjach podziału zysku za lata 2018-2020.

Tagi: Banki, Pekin
Źródło: www.bankier.pl

Bankowe odbicie ciągnie WIG20 w górę


Choć na europejskich rynkach próżno było dziś szukać oznak większego optymizmu, WIG20 rozpoczął tydzień od wyraźnych wzrostów.

Tagi: Optymizm
Źródło: www.bankier.pl

Polskie firmy lecą po kosmiczne śmieci


Dziś na orbitę leci satelita skonstruowany przez studentów Politechniki Warszawskiej. Misja: test mechanizmu usuwającego tzw. kosmiczne śmieci, czyli elementy pozostawione przez człowieka.

Źródło: www.bankier.pl

Czerwińska: PPK będą sukcesem, jeśli 50 proc. uprawnionych pozostanie w programie


Pracownicze Plany Kapitałowe będą sukcesem, jeśli w ciągu najbliższych kilku lat 50 proc. tych osób, które mogą uczestniczyć w programie, w nim pozostanie – oceniła dla PAP Biznes minister finansów Teresa Czerwińska. Dodała, że program jest kluczowy zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i w wymiarze makrogospodarczym.

Źródło: www.bankier.pl

LC Corp podejmie działania zmierzające do zmiany nazwy spółki


LC Corp podejmie działania zmierzające do zmiany nazwy spółki - poinformował deweloper w komunikacie. Jak podano, uzasadnieniem zmiany nazwy jest ochrona wizerunku i interesu spółki poprzez "wyraźne" oddzielenie tożsamości korporacyjnej od jej byłego większościowego akcjonariusza.

Źródło: www.bankier.pl

Pruski: Działalność Idea Banku przebiega bez zakłóceń


Działalność operacyjna Idea Banku przebiega bez zakłóceń, bank realizuje wyznaczone wcześniej cele biznesowe - poinformował PAP Biznes Jerzy Pruski, p.o. prezesa Idea Banku. "Obecne dyskusje medialne...

Źródło: www.bankier.pl

Trump ocenia swoją prezydenturę na A z plusem

#zrodlo

Prezydent USA Donald Trump uważa, że jego prezydentura zasługuje na najwyższą możliwą ocenę A z plusem. Mówił o tym w programie telewizyjnym "Fox News Sunday", w którym zastanawiał się, czy możliwe są lepsze wyniki...

Źródło: www.bankier.pl

Wyższe mandaty dla właścicieli psów


15 listopada weszły w życie zmiany w Kodeksie wykroczeń, które między innymi dotkną właścicieli zwierząt. Wzrosły kary za niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności z 250 zł do 1000 zł. 

Źródło: www.bankier.pl

Krajowa SKOK składa pozew przeciwko "Gazecie Wyborczej"


Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa podjęła decyzję o złożeniu pozwu przeciwko wydawcy "Gazety Wyborczej" o pomawianie Kasy Krajowej i SKOK-ów - poinformowała Kasa Krajowa w poniedziałkowym komunikacie....

Źródło: www.bankier.pl

Empik blokuje książkę Międlara


Rzeczniczka Empiku, Monika Marianowicz, opublikowała wczoraj oświadczenie, że książka „Moja Walka o Prawdę” autorstwa Jacka Międlara, została wycofana ze sprzedaży. Zarówno drogą internetową jak i w sklepach stacjonarnych.

Tagi: Internet
Źródło: www.bankier.pl

#aferaKNF: „DGP” publikuje brakujące fragmenty rozmowy Chrzanowskiego z Czarneckim. Naciski na audytora, kredyty frankowe oraz fuzja Idei i Getinu


W ujawnionych w poniedziałek przez „Dziennik Gazetę Prawną” nieznanych dotąd fragmentach nagrania rozmowy Leszka Czarneckiego z Markiem Chrzanowskim pojawiają się tematy nacisków prezesa BFG na audytora Getin Noble Banku, a także ewentualnych kosztów przewalutowania kredytów frankowych oraz kwestie łączenia Getinu i Idea Banku.

Źródło: www.bankier.pl

Bitcoin poniżej 20 tys. zł

#zrodlo

Trwa przecena na rynku kryptowalut. W ciągu ostatniej doby bitcoin stracił ok. 4 proc., ethereum niemal 10 proc., a bitcoin cash ponad 22 proc.

Tagi: Bitcoin
Źródło: www.bankier.pl

PointPack.pl debiutuje na giełdzie


Od dużych wzrostów przy bardzo niskich obrotach rozpoczął się dziś giełdowy debiut PointPack.pl. Spółka działa w branży przesyłek kurierskich i świadczy usługi m.in. dla sklepów Żabka.

Tagi: Sklepy, Żabka
Źródło: www.bankier.pl

W końcu '17 na emigracji przebywało 2,5 mln osób, o 1 proc. więcej rdr

#zrodlo

W końcu 2017 roku na emigracji przebywało 2,5 mln osób, o 1 proc. więcej rdr - podał w poniedziałek GUS.

Tagi: GUS
Źródło: www.bankier.pl

Prezydent podpisał ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych


Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych, zakładającą utworzenie powszechnego, dobrowolnego i prywatnego systemu oszczędzania, współtworzonego przez pracowników, pracodawców i państwo.

Źródło: www.bankier.pl

Leszek Czarnecki stawił się w prokuraturze


Właściciel Getin Noble Banku Leszek Czarnecki stawił się w poniedziałek w katowickiej prokuraturze. Ma złożyć zeznania w związku z doniesieniem, według którego w marcu br. ówczesny przewodniczący KNF Marek Chrzanowski...

Źródło: www.bankier.pl

KSF uspokaja deponentów. "Pieniądze klientów są bezpieczne"


Napięta sytuacja wokół banków biznesmena Leszka Czarneckiego zaniepokoiła klientów deponujących tam oszczędności. NBP zadeklarował wsparcie dla Idea Banku i Getin Banku. Komitet Stabilności Finansowej podkreśla, że system finansowy jest stabilny i przypomina, że pieniądze klientów są bezpieczne.

Źródło: www.bankier.pl

Wartości DoDane: Jest stabilnie, można się rozejść


Nocne posiedzenie Komitetu Stabilności Finansowej miało uspokoić nastroje wobec ewentualnego problemu braku gotówki w bankach Getin i Idea oraz wpływu takiej ewentualności na system bankowy. Zadanie udało się połowicznie.

Źródło: www.bankier.pl

Wzrost wynagrodzeń przyspieszył w październiku


W październiku dynamika wynagrodzeń powróciła powyżej 7 proc. rocznie. Dane z polskiego rynku były lepsze od oczekiwań ekonomistów.

Tagi: Wzrok
Źródło: www.bankier.pl

Chiny wyprzedają dług USA


We wrześniu Chińczycy zredukowali swoje zaangażowanie w amerykański dług rządowy o niemal 14 mld dol., najmocniej od stycznia. W rękach największego zagranicznego wierzyciela Stanów Zjednoczonych znajdowały się papiery o wartości 1,15 bln dol.

Źródło: www.bankier.pl

Macron swoje, inflacja swoje


Dziś kilka słów o zagranicy. Przeczytałem słowa prezydenta Francji Emmanuela Macrona o tym, by przyspieszyć reformy Unii Europejskiej i strefy euro. Spojrzałem jednocześnie na dane o inflacji w strefie. I ten drugi zestaw informacji wydał mi się istotniejszy dla oceny przyszłości strefy.

Źródło: www.bankier.pl

Odbicie cen akcji banków omija Getin Noble Bank


Notowane na GPW w większości odrabiają w poniedziałek straty poniesione pod koniec ubiegłego tygodnia. Niżej pod kreskę schodzi natomiast Getin Noble Bank.

Tagi: NATO
Źródło: www.bankier.pl

Marna habilitacja Chrzanowskiego


Marek Chrzanowski, do ubiegłej środy szef KNF, uzyskał na SGH tytuł doktora habilitowanego nauk ekonomicznych mimo zarzutów o plagiat w pracy habilitacyjnej - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita". "37-letni...

Źródło: www.bankier.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami