Pieniądze  RSS
Banki zapowiadają przerwy na weekend. Niedostępne m.in. płatności kartą i bankomaty


Brak dostępu do bankowości internetowej, niedziałające karty, niedostępne bankomaty - to cześć problemów, z jakimi spotkają się klienci banków w weekend.

Źródło: www.bankier.pl

Ranking kont osobistych - styczeń 2019 - najtańsze konta bankowe (ROR)


Jedno bezwzględnie darmowe konto – taki smutny bilans czeka w nowym roku tych, których noworocznym postanowieniem była zamiana rachunku bieżącego na tańszy. Od tego roku będziemy surowiej analizować bankowe oferty ROR-ów.

Źródło: www.bankier.pl

Raz wygrać to mało. Liderzy rankingów 2018 - konta, lokaty, kredyty

#zrodlo

Przeanalizowaliśmy blisko 90 rankingów opublikowanych w 2018 roku, żeby sprawdzić które banki najczęściej wygrywały porównania kont osobistych, firmowych, oszczędnościowych, lokat czy kredytów hipotecznych. Zwycięzcy naszego "Rankingu Roku" mogą pochwalić się stabilnie konkurencyjną ofertą.

Tagi: Banki, Kredyty
Źródło: www.bankier.pl

Chińczycy przechytrzyli Visę i Mastercarda


Wygląda na to, że kartowy monopol za Wielkim Murem wcale się nie kruszy. Chociaż formalnie nie ma przeszkód, by globalni potentaci weszli na rynek lokalnych płatności, to chiński bank centralny nie potwierdził przyjęcia wniosków złożonych przez Visę i Mastercarda

Źródło: www.bankier.pl

Weekend na mieście? Zaopatrz się w gotówkę


W weekend klienci kilku banków muszą liczyć się z utrudnieniami spowodowanymi pracami serwisowymi. Problem z dostępem do bankowości internetowej, aplikacji mobilnej czy brak możliwości wykonania przelewu BLIK – to tylko niektóre z nich.

Źródło: www.bankier.pl

Bankier.pl szuka testerów


Startujemy z największym badaniem rynku bankowego w Polsce! Chcesz być jego cz ęścią? Zgłoś się i weź udział w teście ergonomii serwisów bankowych i aplikacji mobilnych.

Tagi: Banki
Źródło: www.bankier.pl

Awaria w Banku Pekao


Klienci Banku Pekao nie mogą zalogować się do systemu bankowości internetowej oraz aplikacji PeoPay. 

Tagi: Internet
Źródło: www.bankier.pl

Bankowy rozkład jazdy na styczeń 2019 r.


Na jakie zmiany muszą się przygotować klienci banków w styczniu?

Tagi: Banki
Źródło: www.bankier.pl

BIK: W listopadzie wzrosła wartość udzielonych kredytów konsumpcyjnych i mieszkaniowych


Wartość udzielonych kredytów konsumpcyjnych w listopadzie wzrosła o 6,1 proc. rdr i wyniosła 7,145 mld zł - podało Biuro Informacji Kredytowej (BIK).

Tagi: Kredyty
Źródło: www.bankier.pl

A jak afera, Z jak zwolnienia. Alfabet polskiej bankowości 2018


Rok 2018 był burzliwy. Afera goniła aferę, banki się dzieliły i łączyły, weszły w życie nowe przepisy, a instytucje finansowe nie ustawały w technologicznym wyścigu zbrojeń. Do tego pracę w sektorze straciło kilka tysięcy osób. Podsumujmy minione 12 miesięcy od A do Z. Dosłownie.

Tagi: Banki
Źródło: www.bankier.pl

Spóźnione przelewy, zamknięte oddziały. Utrudnienia w bankach na święta i Nowy Rok


Klientów większości banków w końcówce grudnia czeka sporo utrudnień. Nie dość, że przelewy będą dochodziły z opóźnieniem, a odziały pracują w skróconych godzinach, to kilka instytucji zapowiedziało przerwy techniczne. Sprawdziliśmy, jak w Wigilię, święta i Nowy Rok pracują banki.

Źródło: www.bankier.pl

Bankierzy na wagę złota poszukiwani


Rusza dziesiąta edycja projektu, w którym redakcje Bankier.pl, PRNews.pl i "Pulsu Biznesu" razem z partnerami merytorycznymi wskażą firmy proponujące najlepsze produkty i najwyższej jakości usługi finansowe.

Tagi: Banki
Źródło: www.bankier.pl

Konta osobiste: promocje – grudzień 2018 r.


Banki nie rozpieszczają w sposób szczególny nowych klientów, którzy zdecydują się na otwarcie konta osobistego w grudniu – miesiącu okazji oraz prezentów.

Tagi: Banki
Źródło: www.bankier.pl

Płatności będą bezpieczniejsze – wchodzą nowe przepisy


Limit odpowiedzialności posiadacza za transakcje dokonane skradzioną kartą spadnie do równowartości 50 euro – to jedna z nowości wprowadzonych przez znowelizowaną ustawę o usługach płatniczych

Tagi: Europa
Źródło: www.bankier.pl

Polska bankowość w liczbach – III kw. 2018 [Raport]


Dobra passa w bankach trwa. Mimo okresu wakacyjnego, trzeci kwartał był udany: sprzedaż hipotek nie zwalniała tempa, przybyło klientów i aktywnych użytkowników kanałów elektronicznych - wynika z najnowszego raportu PRNews.pl "Polska bankowość w liczbach". W tym okresie nie obyło się niestety bez redukcji etatów i placówek.

Tagi: Kanada
Źródło: www.bankier.pl

KIR przypomina: świąteczne przelewy warto zaplanować wcześniej


W nadchodzącym okresie świąteczno-sylwestrowym banki będą pracowały w innym trybie niż standardowy, dlatego świąteczne przelewy warto zaplanować wcześniej - przypomina w poniedziałkowym komunikacie Krajowa Izba Rozliczeniowa...

Tagi: Banki
Źródło: www.bankier.pl

Najtańsze konta osobiste – grudzień 2018 [Ranking Bankier.pl]


Z końcem roku klienci będą mieli do dyspozycji mniej całkowicie darmowych rachunków bankowych do wyboru. Na rynku wciąż pozostaną jednak trzy z nich.

Tagi: Banki
Źródło: www.bankier.pl

Coraz bliżej święta, a w weekend przerwy techniczne w bankach

#zrodlo

Na przedostatni weekend przed świętami kilka banków zaplanowało przerwy techniczne. Zmiany dotyczą m.in. Getin Banku, Idea Banku, mBanku czy PKO Banku Polskiego i powinny zainteresować m.in. inwestorów.

Źródło: www.bankier.pl

Przełom w płatnościach. Blikiem także zbliżeniowo


Przełomowy moment dla rozwoju płatności mobilnych Blik. Polski Standard Płatności, operator systemu, i firma Mastercard nawiązały współpracę. Oznacza to, że klienci będą mogli płacić zbliżeniowo Blikiem i dokonywać płatności w zagranicznych sklepach. Blik może też zostać eksportowany do zagranicznych aplikacji.

Źródło: www.bankier.pl

Francja: banki rezygnują z podwyżek opłat w 2019 roku na prośbę Macrona


Francuskie banki zobowiązały się do wstrzymania podwyżek opłat i prowizji. Zapewniły na spotkaniu z prezydentem Emanuelem Macronem, że nie podniosą stawek przez cały 2019 rok – pisze „Le Figaro”.

Tagi: Francja, Banki
Źródło: www.bankier.pl

Podwójne księgowanie operacji w Getin Banku


Klienci Getin Noble Banku mogli dziś spostrzec na kontach nieprawidłowe salda. Bank omyłkowo księgował podwójnie transakcje kartowe. Zapewnia, że błąd został już zlikwidowany.

Tagi: Banki
Źródło: www.bankier.pl

Awaria w kilku polskich bankach: m.in. w Banku Pekao, ING Banku Śląskim i Alior Banku


Klienci kilku polskich banków mają obecnie problem z dostaniem się na swoje konta internetowe. Wśród banków borykających się z awariami znalazł się ING Bank Śląski, Alior Bank, Bank Pekao i Bank Millennium.

Źródło: www.bankier.pl

Gdzie przerwy techniczne w bankach?


Na jakie utrudnienia muszą przygotować się klienci banków w tym tygodniu? W repertuarze wciąż ponadczasowe hity – wyłączona bankowość internetowa oraz problemy z płatnościami mobilnymi.

Tagi: Internet
Źródło: www.bankier.pl

Bankowy rozkład jazdy na grudzień 2018 r.


Koniec roku może stanowić gratkę dla wyjadaczy wisienek. To właśnie grudzień jest jednym z miesięcy, w których kończy się znaczna liczba bankowych promocji.

Tagi: Znaczki
Źródło: www.bankier.pl

Ruszył nowy system. Czas na europejskie „przelewy na telefon”?


Z końcem listopada ruszył nowy paneuropejski system przelewów natychmiastowych utrzymywany przez EBC. Podstawy infrastruktury już są, teraz nadchodzi czas na wykorzystanie ich w usługach dla klientów banków.

Tagi: Banki
Źródło: www.bankier.pl

W bankach rozjazd, jakiego nie było. Klienci w górę, etaty w dół


W ciągu ostatniego roku banki zwiększyły liczbę klientów o blisko 1,7 mln – wynika z danych zebranych przez serwis PRNews.pl. W tym czasie ubyło jednak pracowników i skurczyła się sieć placówek.

Tagi: Banki
Źródło: www.bankier.pl

Wyciekły wrażliwe dane 500 mln klientów hoteli grupy Marriott


Firma Marriott poinformowała o potężnym wycieku danych swoich klientów. Od 2014 roku osoby niepowołane miały dostęp do bazy danych rezerwacji sieci Starwood, do której należą m.in. hotele Sheraton i Westin. Wyciekły adresy klientów, ich dane kontaktowe, terminy rezerwacji, informacje o lotach i dane kart płatniczych.

Tagi: Hotele
Źródło: www.bankier.pl

Polowanie na klientów ING. "Zablokowane konto w banku"


ING Bank Śląski ostrzega swoich klientów, że ktoś próbuje się pod niego podszywać. Celem jest zdobycie danych logowania do systemu bankowości internetowej.

Źródło: www.bankier.pl

Rusza Smart, nowa porównywarka finansowa Bankier.pl


Serwis smart.bankier.pl , nowość spod szyldu Bankier.pl, jest odpowiedzią na rosnące potrzeby użytkowników. Powstał, by wydzielić narzędzia dla osób szukających produktów finansowych, umieszczając je wszystkie w jednym miejscu. Zupełnie nowy brand ma ułatwić użytkownikom dotarcie do danych, których szukają, także na urządzeniach mobilnych. 

Tagi: Banki, Smart
Źródło: www.bankier.pl

Co znajdziesz w Smarcie?


Na bankier.pl/smart można sprawdzić i porównać ceny: ROR-ów, kont oszczędnościowych i lokat oraz kredytów hipotecznych i gotówkowych, a także pożyczek pozabankowych.

Tagi: Banki, Smart
Źródło: www.bankier.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami