Pieniądze  RSS
KSF uspokaja deponentów. "Pieniądze klientów są bezpieczne"


Napięta sytuacja wokół banków biznesmena Leszka Czarneckiego zaniepokoiła klientów deponujących tam oszczędności. NBP zadeklarował wsparcie dla Idea Banku i Getin Banku. Komitet Stabilności Finansowej podkreśla, że system finansowy jest stabilny i przypomina, że pieniądze klientów są bezpieczne.

Źródło: www.bankier.pl

W których bankach przerwy w weekend?


W których bankach wystąpią problemy z działaniem systemów internetowych w dniach 16-18 listopada 2018 r.?

Tagi: Internet
Źródło: www.bankier.pl

Marka BGŻ znika z rynku. Zastąpi ją BNP Paribas


Kolejna znana marka znika z polskiego rynku bankowego. Zastąpi ją BNP Paribas Bank Polska.

Tagi: Banki
Źródło: www.bankier.pl

#aferaKNF: "Plan Zdzisława" – wyjaśniamy co to jest i dlaczego mógł zaistnieć


„Plan Zdzisława” – ten zwrot robi zawrotną karierę od kilku dni. To pojęcie użyte przez byłego już szefa Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego w rozmowie z Leszkiem Czarneckim, nagannej przez tego drugiego. O co naprawdę chodzi w „planie Zdzisława”?

Źródło: www.bankier.pl

Bankom rośnie „mobile only”


Przybywa klientów, którzy obsługują swoje konto bankowe wyłącznie przez smartfona. Z danych zebranych przez  PRNews.pl  z 13 banków o profilu uniwersalnym wynika, że klientów mobile only jest już ponad 3,2 mln. I będzie ich coraz więcej.

Źródło: www.bankier.pl

Amerykanie wchodzą na chiński rynek kart płatniczych


Nie Visa ani Mastercard, ale American Express będzie pierwszą amerykańską organizacją płatniczą, która będzie mogła w Chinach rozliczać transakcje w juanach

Źródło: www.bankier.pl

Awaria w Banku Pekao


Klienci nie mogą zalogować się do systemu internetowego Banku Pekao. Problemy dotyczą także bankowości mobilnej Peopay.

Tagi: Internet
Źródło: www.bankier.pl

Przerwy w bankach a 12 listopada 2018


Przed niektórymi z nas nieco dłuższy weekend, obejmujący także poniedziałek 12 listopada 2018 r. Jak do dodatkowego dnia wolnego podeszły banki zapowiadając weekendowe przerwy w działaniu ich usług internetowych?

Źródło: www.bankier.pl

PKO BP, ING i Getin oddadzą klientom pieniądze. Jest decyzja UOKiK

#zrodlo

PKO Bank Polski, ING Bank Śląski i Getin Bank nieprawidłowo informowały swoich klientów o zmianach w cennikach – uznał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Teraz będą musiały rozliczyć się z podwyżek i zaproponować niektóre usługi za darmo.

Źródło: www.bankier.pl

PKO BP ostrzega: ten plik to groźny wirus


Cyberprzestępcy polują na nieostrożnych klientów PKO Banku Polskiego. Ci, którzy uwierzą, że e-mail nadany przez oszustów pochodzi z banku i uruchomią feralny plik, mogą stracić dane do logowania w systemie bankowości internetowej, a w efekcie - przechowywane tam pieniądze.

Źródło: www.bankier.pl

Awaria w Nest Banku


Klienci Nest Banku zgłaszali nam w środę do południa problemy z logowaniem do systemów bankowości internetowej i mobilnej. Bank potwierdził tymczasowe utrudnienia.

Tagi: Internet
Źródło: www.bankier.pl

Uważaj, o co prosisz bankowca


Niuanse w bankowej nomenklaturze mogą przyprawić o ból głowy. Szczególnie, jeśli w ich wyniku traci się pieniądze z konta.

Źródło: www.bankier.pl

Bankowy rozkład jazdy na listopad 2018 r.


Przejęcie wydzielonej części Deutsche Banku przez Santander Bank Polska oraz nowy cennik w Idea Banku to najważniejsze z wydarzeń tego miesiąca.

Źródło: www.bankier.pl

Goldman Sachs rozjeżdża brytyjską konkurencję


Nieco ponad miesiąc – tyle czasu zajęło amerykańskiemu bankowi zdobycie 100 tys. klientów na brytyjskim rynku. Detaliczne ramię instytucji zdołało przyciągnąć w tym czasie 2,3 mld funtów depozytów.

Tagi: Ameryka
Źródło: www.bankier.pl

Santander Bank Polska przejmuje część Deutsche Banku. Co muszą wiedzieć klienci?


W najbliższy weekend Santander Bank Polska przejmie wydzieloną część Deutsche Banku wraz z jego klientami.  Za jednym podejściem bank przeprowadzi dwie fuzje - prawną i operacyjną. Oznacza to, że klienci przejmowanego banku zostaną od razu przeniesieni na systemy Santandera.

Źródło: www.bankier.pl

Bank Anglii rzuca wyzwanie – „gotówka kontra karty”


Postaw na głowie swoje zwyczaje płatnicze i podziel się doświadczeniami – takie wyzwanie rzuca Brytyjczykom Bank of England

Źródło: www.bankier.pl

Wartość transakcji zbliżeniowych wzrosła do 44,5 mld zł


Wartość transakcji zbliżeniowych w drugim kwartale tego roku wzrosła o 16 proc. do 44,5 mld zł w porównaniu do kwartału poprzedniego, kiedy to wartość takich transakcji wyniosła o 38,3 mld zł - wynika z danych Narodowego...

Tagi: Narodowcy
Źródło: www.bankier.pl

Bank Millennium przejmuje Euro Bank


Bank Millennium podał w komunikacie, że podpisał z SG Financial Services Holdings, spółką zależną Société Générale, umowę nabycia 99,787 proc. akcji Euro Banku za cenę 1,8 mld zł. T ransakcja zostanie zamknięta w drugim kwartale 2019 r. po czym nastąpi fuzja prawna obu banków.

Źródło: www.bankier.pl

Początek listopada z utrudnieniami dla klientów banków


Na 1 listopada i zaraz po nim niektóre banki zaplanowały ograniczenia w dostępie do swoich usług. Podpowiadamy, jakich spraw klienci nie załatwią w poszczególnych instytucjach.

Tagi: Banki
Źródło: www.bankier.pl

Płacimy więcej za konta i karty. Nowy raport NBP

#zrodlo

W pierwszym półroczu 2018 roku wzrosły średnie ceny usług bankowych – podał Narodowy Bank Polski. Zdrożały m.in. opłaty za prowadzenie rachunków oraz za dyspozycje zlecane w placówkach.

Tagi: Banki, NBP
Źródło: www.bankier.pl

Awaria bankowości elektronicznej Aliora

#zrodlo

Awaria bankowości internetowej i mobilnej Alior Banku. W trybie offline pracuje też system bankowości internetowej w T-Mobile Usługi Bankowe.

Źródło: www.bankier.pl

W Nest Banku nie działa bankowość internetowa i mobilna


Nest Bank ma przejściowe problemy z działaniem bankowości internetowej i mobilnej. System po długim czasie oczekiwania zwraca komunikat o błędzie.

Tagi: Internet
Źródło: www.bankier.pl

„Szykujcie gotówkę” – Bank of England ostrzega banki


Przedstawiciel Banku Anglii ostrzegł instytucje finansowe, że powinny przygotować „poduszkę płynnościową” na wypadek zawirowań w marcu 2019 r.

Tagi: Banki
Źródło: www.bankier.pl

Nowa bankowość elektroniczna Nest Banku, czyli portfel zawsze w zasięgu ręki


Rewolucja technologiczna i zmiany w prawie zmieniają sposób korzystania z usług finansowych. Bank nie jest już miejscem, gdzie tylko trzymamy pieniądze, ale też narzędziem obsługującym wiele codziennych spraw. Dodatkowo wejście unijnej dyrektywy PSD2 otwiera nowe perspektywy i na nowo definiuje relacje na linii bank-klient. Wszystkie te zmiany uwzględnił Nest Bank tworząc nową platformę bankowości internetowej i mobilnej. 

Źródło: www.bankier.pl

Ruszyły płatności mobilne Orlen Pay. Jak zapłacić za paliwo telefonem?


Nowa aktualizacja aplikacji Orlen Mobile wniosła ważną nowość – płatności Orlen Pay. Dzięki nim za paliwo można zapłacić od razu przy dystrybutorze, nie stojąc w kolejce do kasy. Przetestowaliśmy jak nowe płatności działają w praktyce.

Tagi: Paliwa
Źródło: www.bankier.pl

Orange Bank trafi do Polski. Na co mogą liczyć Polacy?


Orange Bank zamierza wejść do Polski ze swoimi produktami w 2021 roku. Czego można spodziewać się po ich ofercie?

Tagi: Banki, Orange
Źródło: www.bankier.pl

Warto mieć przy sobie gotówkę w ten weekend. Utrudnienia w bankach - winna zmiana czasu


Warto mieć przy sobie gotówkę w ten weekend. Zmiana czasu nie pozostanie bez wpływu na klientów banków. Wiele instytucji zapowiedziało utrudnienia w dostępie do bankowości internetowej, korzystaniu z bankomatów czy płatnościach kartami, tym razem znacznie dłuższe niż zwykle.

Źródło: www.bankier.pl

Orange Polska planuje uruchomienie w ’21 usług bankowych w oparciu o bank grupy


Orange Polska planuje uruchomienie w 2021 roku sprzedaży usług bankowych w oparciu o Orange Bank, instytucję należącą do francuskiej spółki-matki – powiedział prezes Orange Polska Jean-Francois Fallacher.

Tagi: Banki, Orange
Źródło: www.bankier.pl

Oszczędzamy coraz więcej, ale krótkoterminowo


Polacy odkładają coraz więcej, jednak wciąż nie stawiają sobie długoterminowych celów związanych z pomnażaniem oszczędności - wynika z raportu Związku Banków Polskich na temat oszczędzania i kredytowania Polaków....

Źródło: www.bankier.pl

Najtańsze konta osobiste – październik 2018 [Ranking Bankier.pl]


Pomimo kończących się promocji, bankowe cenniki dla oferty kont osobistych pozostają w październiku bez zmian. Klienci tracą jedynie szanse na zgarnięcie dodatkowych premii i nagród za otwieranie kont w odpowiednim terminie i z deklaracją regularnych wpływów wynagrodzenia.

Tagi: Banki
Źródło: www.bankier.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami