Internet i Komputery  RSS
Testowe e-dowody zjechały z taśmy


Centrum Personalizacji Dokumentów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych zakończyły testy personalizacji blankietów e-dowodu. Instytucje są więc gotowe do "produkcji" spersonalizowanych dowodów z warstwą elektroniczną.

Tagi: Tesla
Źródło: di.com.pl

Branża cyfrowa: urządzenia wykorzystywane przez państwo muszą być cyberbezpieczne

#zrodlo
Aż o 232% wzrosła w ciągu ostatnich sześciu lat liczba cyberataków na notebooki, laptopy i komputery stacjonarne. W samym 2017 r. podjęto 6 milionów prób cyberataków na urządzenia końcowe w Polsce – wynika z raportu opracowanego przez Związek Cyfrowa Polska.

Źródło: di.com.pl

Jak przekazywać dane osobowe z Polski do Wielkiej Brytanii na wypadek brexitu. Wyjaśnienia UODO


Wobec dużego prawdopodobieństwa wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez zawarcia regulującej to umowy międzynarodowej, Prezes UODO wyjaśnia, jakie będą tego konsekwencje dla polskich administratorów danych i podmiotów je przetwarzających oraz radzi, jak się do tego właściwie przygotować.

Źródło: di.com.pl

Laptopy Asus VivoBook S15 (S530) i S14 (S430) debiutują w PolsceAsus wprowadza do sprzedaży w Polsce komputery VivoBook S15 (S530) i S14 (S430) – czyli parę stylowych i lekkich laptopów z systemem Windows 10.

Źródło: nt.interia.pl

Zakupy spożywcze online. Czy robimy je chętniej po zakazie handlu w niedzielę?


Już tylko jedna niedziela (ostatnia) w miesiącu wyłączona jest spod zakazu handlu. Stymuluje to rozwój e-handlu internetowego - w niedziele zamiast ruszać do galerii, odwiedzamy ulubione e-sklepy. Ciekawe wnioski dotyczą e-zakupów żywności.

Źródło: di.com.pl

Standard 5G, smart home - czy Polacy są gotowi na rewolucję w mieszkalnictwie?

#zrodlo
Standard 5G może zrewolucjonizować rynek systemów smart home. Inteligentne domy będą tańsze i dzięki nowemu standardowi przesyłu danych bardziej funkcjonalne – oceniają eksperci domiporta.pl. Czy to spowoduje, że zaczniemy korzystać z systemów smart home na większą skalę?

Tagi: Intel, Smart
Źródło: di.com.pl

Test Lenovo X1 Carbon 6th Gen

#zrodlo

Czy warto kupić ultrabooka za 8000 zł?

Tagi: Lenovo
Źródło: nt.interia.pl

Dlaczego warto wybierać segmentową bramę garażową?


Chcąc wybudować garaż, koniecznie musimy już na samym początku rozejrzeć się za bramą garażową. Każdy rodzaj może różnić się przede wszystkim budową i wyglądem, dlatego też trzeba przyjrzeć się i ocenić, który rodzaj będzie bardziej dostosowany do naszych potrzeb i możliwości. W dalszej części tego artykułu dowiesz się, czym wyróżniają się segmentowe bramy garażowe, gdzie można je zakupić oraz jakie korzyści dają.

Tagi: Garaże
Źródło: di.com.pl

Dlaczego warto nosić koszulki z nadrukiem?


Koszulki z nadrukiem są obecnie bardzo popularne. Nic w tym dziwnego, bo t-shirty z printami doskonale nadają się do różnych stylizacji. Odpowiednie skompletowanie stroju pozwala na łączenie na pierwszy rzut oka nieoczywistych elementów jak na przykład wizytowych spodni i marynarki z koszulką z nadrukiem.

Źródło: di.com.pl

Monotonne wnętrze? Mamy na to rozwiązanie!


Urządzanie mieszkania to nie jest łatwe zadanie! Często wkładamy w to sporo pracy i wysiłku, ale po jakimś czasie przestajemy być zadowoleni z naszych wnętrz. Niestety wystroju mieszkania nie uda nam się zmienić szybko i prosto. Często obawiamy się, że nie wystarczy nam nakładów finansowych, aby tego dokonać. Na szczęście są sposoby, które pomogą nam dodać nieco życia do nudnych wnętrz bez wydawania ogromnych sum pieniędzy.

Źródło: di.com.pl

4 kroki do zmiany zawodu w 2019 roku

#zrodlo
Zmiana pracy jako postanowienie noworoczne? Jest Was więcej! Jak wynika z badania Pracuj.pl, ponad 60% Polaków myśli o rzuceniu aktualnej pracy z okazji nowego roku. Niezależnie od tego, co jest przyczyną decyzji o radykalnej zmianie ścieżki kariery, warto działać mądrze, by nie stanąć przed kolejnym niedotrzymanym noworocznym postanowieniem.

Tagi: Badania
Źródło: di.com.pl

Pracownicy poszukiwani w 2018 roku. Roczny raport Pracuj.pl


W 2018 roku pracodawcy zamieścili na Pracuj.pl 571 804 ofert pracy - o ponad 7% więcej niż rok wcześniej. Nadal najczęściej poszukiwano handlowców, specjalistów obsługi klienta i ekspertów ds. IT. Minione 12 miesięcy przyniosło również wzrost zainteresowania specjalistami technicznymi oraz pracownikami fizycznymi.

Źródło: di.com.pl

Nowy rok z programowaniem – konkurs dla klas 1-4


Nie liczy się, w którym miejscu Polski mieszkają. Jeśli chodzą do klasy 1-4, mogą spróbować swoich sił w konkursie. Jeśli przekonają ministerstwo cyfryzacji, że to właśnie dla ich grupy należy zorganizować zajęcia programowania - mogą liczyć na kilkugodzinny warsztat.

Źródło: di.com.pl

Windows 7 - Microsoft kończy wsparcie dla systemu operacyjnego

#zrodlo

Microsoft już za kilka miesięcy zakończy wsparcie dla dziewięcioletniego systemu operacyjnego - Windows 7.

Źródło: nt.interia.pl

Bojąc się o poufność danych jesteśmy skłonni usunąć profil na Facebooku

#zrodlo
Ochrona bezpieczeństwa danych osobowych to obecnie jedno z podstawowych praw klienta. Jak wynika z badania SAS Data Privacy pt. Are You Concerned?, konsumenci nie tylko chcą, aby o poufność ich informacji zadbały organy władzy. 66% z nich podejmuje kroki, aby zabezpieczyć je samemu.

Źródło: di.com.pl

RODO – wdrożyłeś czy przypudrowałeś?

#zrodlo
Mówi się, że aż połowa polskich organizacji nie dostosowała się do RODO. Czy zatem druga połowa sprostała temu wyzwaniu i wdrożyła rozwiązania przez RODO ustanowione? Wdrożyła czy tylko przypudrowała? Jakie błędy najczęściej popełniają przedsiębiorcy i które niedociągnięcia mogą narazić ich na odpowiedzialność przed organem nadzorczym?

Źródło: di.com.pl

Gra Fortnite z podatnościami na przejęcie konta


W grę Fortnite gra blisko 80 mln osób na całym świecie. Badacze Check Point odkryli podatności, które pozwoliłyby przestępcom przejąć konta graczy Fortnite, dane oraz wewnętrzną walutę gry, co mogłoby pozwolić na rozpoczęcie własnej “battle royale” przeciwko graczom.

Tagi: Waluty
Źródło: di.com.pl

Jakie panele podłogowe wybrać do łazienki?


W przypadku podłogi w łazience najczęściej wybieramy płytki. Jednak coraz więcej osób chce czegoś innego, co będzie dobrze wyglądało, ale też poradzi sobie z trudnymi warunkami, jakie panują w tym pomieszczeniu. Właśnie dlatego warto zdecydować się na panele podłogowe. Musimy tylko zadbać o to, by wybrać taki model, który nie zostanie zniszczony przez wilgoć i wodę. Zatem przyjrzyjmy się poradą, które nam w tym pomogą.

Źródło: di.com.pl

Jak powinno wyglądać szkolenie BHP?

#zrodlo
Szkolenia BHP w firmach nie powinny być takie same. Niby oczywistość, ale każdy, kto przechodził ich kilka, wie, że schemat zwykle się powtarza. Zgoda – są pewne kwestie, które porusza się za każdym razem, ale szkolenie BHP nigdy nie powinno składać się z powtórzenia kolejny raz tych samych banałów.

Źródło: di.com.pl

Asystent Google po polsku a rozwój płatności głosowych w Polsce

#zrodlo
Google oficjalnie uruchamia polskojęzyczną wersję Asystenta Google. Czy wirtualny asystent, który rozumie i reaguje na język polski sprawi, że Polacy pokochają usługi głosowe?

Tagi: Google
Źródło: di.com.pl

Rabunek na 500 mln dolarów – Japonia pamięta


Japoński regulator finansowy nie zgodzi się na wprowadzenie instrumentów pochodnych opartych o kontrakty terminowe. Będzie to kolejny cios dla kryptowalut, które nie są w stanie wybić się ze spadkowego trendu obserwowanego przez cały 2018 r.

Źródło: di.com.pl

Jak chronić dzieci korzystające z TikTok?


TikTok – aplikacja społecznościowa dla młodszych nastolatków – jest coraz bardziej popularny także w Polsce. To łatwa i pozornie nieszkodliwa zabawa, ale…

Tagi: Zabawki
Źródło: di.com.pl

Koniec zabezpieczeń Captcha?


Niedawno opublikowane wyniki badań pokazują, że niektóre rodzaje zabezpieczeń captcha stały się przestarzałe. Powód? Maszyny nauczyły się, jak je omijać.

Źródło: di.com.pl

Polska w konsorcjum sprzątającym kosmos


Pod koniec 2018 r. Polska stała się pełnoprawnym członkiem europejskiego Konsorcjum SST (Space Surveillance and Tracking - Obserwacja i Śledzenie Obiektów Kosmicznych). Dzięki temu krajowe firmy będą mogły uczestniczyć przedsięwzięciach finansowanych ze środków Unii Europejskiej - ich budżet może wynieść ponad 350 mln euro.

Źródło: di.com.pl

Jawne zarobki w Polsce na mocy prawa?


W Polsce wciąż niewiele firm decyduje się na ujawnienie proponowanych zarobków w ogłoszeniu o pracę. Wysokość wynagrodzeń to temat tabu nie tylko podczas procesów rekrutacyjnych. Nie rozmawiają o nich pracownicy, a pracodawcy zobowiązują ich do utrzymania wynagrodzeń w tajemnicy. Jednak w niedługim czasie może się to zmienić.

Źródło: di.com.pl

Praca jak z futurystycznego serialu


Czy w przyszłości rynek pracy będzie przypominał mroczne światy ukazywane w serialu Black Mirror? Czy roboty odbiorą nam miejsca pracy? I jak się przygotować do nadchodzących zmian?

Tagi: Roboty, Praca
Źródło: di.com.pl

Czy firmy wiedzą, po co zbierają dane...


Większość dużych i średnich firm w Polsce przyznaje, że gromadzi dane, 60% deklaruje wykorzystanie w analityce biznesowej, a do stosowania rozwiązań z zakresu Big Data przyznaje się do 16% firm.

Źródło: di.com.pl

Wirus odczytuje komendy przestępców z memów na Twitterze


Nie tylko 300 mln użytkowników Twittera może czytać tweety i reagować na nie. Na wyśledzonym przez ekspertów bezpieczeństwa koncie Twittera pod koniec listopada opublikowano dwa obrazki, w których ukryto czytelne tylko dla wirusa instrukcje działania na komputerze ofiary...

Tagi: Komputery
Źródło: di.com.pl

Twarzy nie zmienisz, ale PIN w telefonie już tak


Coraz więcej smartfonów posiada funkcję odblokowania telefonu za pomocą skanu twarzy. Jak jednak wykazało badanie holenderskiej organizacji ​​Consumentenbond, aż 38% testowanych urządzeń udało się przechytrzyć i odblokować je dzięki zdjęciu twarzy jego właściciela...

Źródło: di.com.pl

Szykuje się dobry rok dla sektora fintech


Fintech staje się coraz bardziej popularny, a za sprawą dyrektywy PSD2 pojawią się zmiany w uwierzytelnianiu płatności w e-commerce i większa otwartość banków na fintechy. Eksperci TWINO prognozują, jakie wyzwania oraz technologie najbardziej wpłyną na sektor finansowy w 2019 roku.

Źródło: di.com.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami