Internet i Komputery  RSS
Huawei MateBook D 14 z AMD Ryzen 5 - polski debiut

#zrodlo

Nowy Huawei MateBook D 14 został wyposażony w ekran o przekątnej 14”, dysk SSD o pojemności 256 GB, pamięć RAM 8 GB oraz procesor nowej generacji AMD Ryzen 5.

Źródło: nt.interia.pl

Coraz bliżej święta. 70 polskich prezentów na Mikołajki i pod choinkę


Stulecia odzyskania niepodległości inspiruje do nowego klucza wyboru prezentów gwiazdkowych. Oto 70 przykładów rodzimej myśli technicznej, rzemieślniczej, artystycznej. Poznaj polskie produkty i przekonaj się, że wybierając prezenty na mikołajki i święta warto wspierać rodzimych przedsiębiorców i twórców.

Źródło: di.com.pl

Lenovo Legion T730 Tower i C730 Cube - do gier i multimediów

#zrodlo

Do polskich sklepów trafiły kolejne komputery Lenovo Legion. Desktopy Lenovo Legion T730 Tower i C730 Cube. Premiery mają wyróżniać się designem i specyfikacją.

Źródło: nt.interia.pl

Rower na minuty, wynajem auta czy carsharing?


Nowe technologie i usługi transportu oparte na ekonomii współdzielenia stają się w Polsce coraz bardziej powszechne. Korzystają z nich przeważnie młodzi, zamieszkujący duże miasta i zarabiający powyżej średniej krajowej. Co cieszy się największą popularnością?

Źródło: di.com.pl

Nowa platforma edukacyjna i miliony do zgarnięcia w konkursie dla autorów kursów


Wystartowała platforma internetowa „Polski MOOC” z bezpłatnymi kursami online, których celem jest podnoszenie kompetencji zawodowych pracowników. Na początek dostępne są cztery szkolenia, dlatego wraz z uruchomieniem platformy Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs dla kolejnych autorów kursów.

Tagi: Internet
Źródło: di.com.pl

W Zurychu powstało Centrum Transparentności


Szkodliwe i podejrzane pliki udostępniane przez użytkowników produktów Kaspersky Lab w Europie będą przetwarzane w centrach danych w Zurychu. Działanie to odzwierciedla dążenie firmy do zapewnienia integralności i wiarygodności swoich produktów i towarzyszy mu otwarcie pierwszego centrum transparentności firmy, powstałe również w tym mieście.

Źródło: di.com.pl

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Czystego Powietrza. Zadbajmy o nie lepiej!


Jak pokazują liczne badania, jakość powietrza w Polsce jest jedną z najgorszych w Unii Europejskiej, a poziom zanieczyszczeń wielokrotnie przekracza normy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Co możemy zrobić, aby zmienić te statystyki i poprawić jakość powietrza, którym oddychamy?

Źródło: di.com.pl

Policja złamała szyfrowanie komunikatora polecanego przez Snowdena jako bezpieczny


Holenderska policja podała do wiadomości publicznej, że złamała zabezpieczenia komunikatora IronChat i w czasie rzeczywistym śledziła rozmowy ponad 100 przestępców. Przechwyciła również 258 tys. zaszyfrowanych wiadomości. Pozwoliły one na skonfiskowanie broni automatycznej, twardych narkotyków i nie tylko.

Tagi: Policja, Koty
Źródło: di.com.pl

O czym pamiętać przy zakupie laptopa?Wygoda obsługi i poręczność to kluczowe zalety laptopów. Wadą tych urządzeń jest natomiast to, że są dosyć ograniczone, jeśli chodzi o możliwość wprowadzania ulepszeń. Przed zakupem warto więc sprawdzić, na jak duże modyfikacje pozwoli w przyszłości nasze urządzenie.

Tagi: NATO
Źródło: nt.interia.pl

Analityka to nie czarna magia! Zostań lepszym marketingowcem - pomoże #digitalfest w Krakowie


Plany marketera na środę? Może konferencja dla marketerów i przedsiębiorców #digitalfest? Organizator, Fundacja Inicjatyw Gospodarczych, Analitycznych i Technologicznych, zaprasza 14 listopada do krakowskiego Multikina.

Źródło: di.com.pl

Ponad 9 mln zł kary dla Orange za wysyłanie SMS-ów bez zgód klientów


Kara nałożona 13 listopada na Orange przez UOKIK pokazuje, jak w kontekście obecnych regulacji ważne jest uzyskanie zgód odbiorców wiadomości przez rozpoczęciem działań z zakresu SMS marketingu. W przypadku tego operatora aż 3,8 mln wysłanych SMS-ów było niechcianych.

Tagi: Orange, SMS, UOKiK
Źródło: di.com.pl

Deklaracja Warszawska - kolejny krok w walce z piractwem


34 międzynarodowe i lokalne organizacje, instytucje i firmy zadeklarowały chęć współpracy na rzecz walki z piractwem internetowym w odpowiedzi na globalizację przestępczości online. Zarys Deklaracji powstał podczas International Content Protection Summit – konferencji, która odbyła się w dniach 18-19 października br. w Warszawie.

Tagi: Internet
Źródło: di.com.pl

Fotonika? Na listopadowej konferencji dowiesz się, czym dokładnie zajmuje się ta dziedzina


Fotonika jako dziedzina nauki i techniki łącząca dokonania optyki, elektroniki oraz informatyki, jest obecna w kluczowych dla Polski branżach. Wspiera m.in. rozwój przemysłu obronnego, energetyki i produkcji. Jaki jest potencjał polskiej fotoniki, jakie stoją przed nią wyzwania w XXI wieku - na te tematy będą dyskutować eksperci z różnych dziedzin, podczas IV edycji Konferencji Optoelektronicznej.

Tagi: Przemysł
Źródło: di.com.pl

Kiano Elegance 14.2 - test

#zrodlo

Sprawdzamy nowy, niedrogiego laptopa polskiego producenta – firmy Kiano. Mowa o modelu Kiano Elegance 14.2. Co go wyróżnia?

Tagi: Kia
Źródło: nt.interia.pl

5 praktycznych rad dla zadłużonych

#zrodlo
Prawie 3 mln Polaków posiada niespłacone zobowiązania, które łącznie przekraczają 73 mld zł. Dzieje się tak pomimo szczerych chęci dokonywania przez obywateli naszego kraju regularnych spłat. Na zbliżający się Ogólnopolski Dzień Bez Długów specjaliści przygotowali kilka wskazówek,prowadzących do życia bez debetów.

Tagi: Praca
Źródło: di.com.pl

O czym warto pamiętać przy zakupie laptopa?


Poręczność i wygoda obsługi to kluczowe zalety laptopów, natomiast mają one pewną wadę – są dosyć ograniczone, jeśli chodzi o możliwość wprowadzania ulepszeń. Przed zakupem warto więc sprawdzić, na jak duże modyfikacje pozwoli w przyszłości nasze urządzenie. Jest jeszcze kilka innych elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę.

Tagi: NATO
Źródło: di.com.pl

Listopad intensywnym miesiącem dla polskiego sektora kosmicznego


Co łączy lądowanie na Marsie sondy InSight NASA, wyniesienie w przestrzeń kosmiczną 3 satelitów i wystrzelenie prototypu rakiety suborbitalnej na wysokość 15 km? W tych projektach aktywnie uczestniczy Polska. Wszystkie te wydarzenia będą miały miejsce w drugiej połowie listopada 2018 r. Promuje je kampania pod hasłem „Poland in Space – kosmiczny listopad”.

Tagi: Rakiety
Źródło: di.com.pl

5 zachowań pracowników, które ułatwią działanie cyberprzestępcom


Wielu pracowników ma niemal stały dostęp do urządzeń i aplikacji służbowych podłączonych do sieci. Nieuważne korzystanie z firmowej sieci, systemów lub sprzętu może otworzyć cyberprzestępcom drzwi do zasobów organizacji. Specjaliści przedstawiają 5 obszarów działania pracowników, które stwarzają ryzyko dla bezpieczeństwa firmy.

Źródło: di.com.pl

Powstanie Związek Pracodawców Branży Komunikacji Elektronicznej


Spółki z sektora komunikacji elektronicznej dla biznesu powołują Związek Pracodawców Branży Komunikacji Elektronicznej. Podmioty podpisały list intencyjny, obecnie trwają czynności formalne w celu oficjalnego zawiązania współpracy. Inicjatywa skupia firmy reprezentujące około 90% rynku komunikacji masowej w Polsce.

Źródło: di.com.pl

Polski sektor ubezpieczeniowy na cyfrowej drodze


Dzięki technologiom wdrażanym przez firmy ubezpieczeniowe możliwe będzie tworzenie innowacyjnych, spersonalizowanych produktów, dokładniejsza ocena ryzyka, a także szybsza wypłata odszkodowań – takie wnioski płyną z raportu „Cyfryzacja sektora ubezpieczeń w Polsce”, przygotowanego dla Polskiej Izby Ubezpieczeń. Jak zwykle pojawiają się jednak bariery.

Źródło: di.com.pl

Urządzenia mobilne do wynajęcia


Urządzenia mobilne zwiększają wydajność pracy, a także dostęp do klienta, lecz z drugiej strony ich zakup wymaga od przedsiębiorstwa nakładów finansowych, które z czasem będzie trzeba ponosić coraz częściej, ze względu na skracający się cykl życia produktu. Czy jednak mobilność zawsze musi wiązać się z dużymi kosztami?

Źródło: di.com.pl

TechBite ZIN 14.1 - niedrogi laptop polskiej firmyZIN 14.1 od techBite to laptop do internetu, rozrywki i pracy. Urządzenie ma procesor Intel Celeron N4000, czytnik linii papilarnych, system Windows10 oraz podświetlane klawisze. Za marka techBite stoi firma mPTech, producent telefonów i smartfonów myPhone oraz HAMMER.

Źródło: nt.interia.pl

Wynagrodzenie inżynierów uzależnione od wykształcenia i branży


Tytuł inżyniera związany jest z różnymi specjalnościami – od architektury i budownictwa, poprzez chemię, elektronikę, mechanikę, aż po ekonomię i administrację. Jak wybór specjalności czy branży przekłada się na wysokość otrzymywanego przez inżynierów wynagrodzenia?

Tagi: Ekonomia
Źródło: di.com.pl

Na konferencji o innowacyjnej warszawskiej Pradze

#zrodlo
Podczas konferencji „Transformator innowacyjności”, organizowanej przez Uniwersytet SWPS, przybliżona zostanie postać Kazimierza Szpotańskiego - „polskiego Siemensa” oraz zaprezentowane przejawy przedsiębiorczości i innowacyjności na współczesnej Pradze. W programie konferencji znajdą się warsztaty, wykłady, a także panele dyskusyjne. Wydarzenie obowiązkowe nie tylko dla miłośników prawobrzeżnej części Warszawy!

Źródło: di.com.pl

Rośnie poparcie dla inicjatywy "Paris Call for Trust and Security in Cyberspace"


Inicjatywę „Paris Call for Trust and Security in Cyberspace” wprowadził 12 listopada 2018 r. Prezydent Francji Emmanuel Macron i Minister Spraw Zagranicznych Francji Jeana-Yves Le Drian. Jest to deklaracja na rzecz przygotowania międzynarodowych zasad zabezpieczania cyberprzestrzeni.

Źródło: di.com.pl

Nowe technologie w rzymskim Koloseum

#zrodlo
Rzym staje się coraz inteligentniejszym miastem. Nowe technologie wykorzystywane są między innymi w Koloseum. Zabytki i zwiedzający mogą czuć się bezpieczni.

Tagi: Intel
Źródło: di.com.pl

100-lecie niepodległości uczczone powstaniem nowego programu mentoringowego dla studentów


Łączenie Polaków mieszkających w różnych częściach Europy, reprezentujących różne pokolenia, chcących działać na rzecz przyszłości kraju – to główna idea programu mentoringowego, który ma uczcić 100-lecie niepodległości Polski. Warto dowiedzieć się o nim nieco więcej.

Tagi: Europa
Źródło: di.com.pl

120 milionów kont użytkowników Facebooka wystawionych na sprzedaż


Rosyjscy cyberprzestępcy wystawili na sprzedaż ogromną bazę kont należących do użytkowników Facebooka z Ukrainy i Rosji. Naruszenie nie ominęło także osób mieszkających w innych krajach, w tym Wielkiej Brytanii, USA i Brazylii. Infrastruktura giganta social media nie została naruszona.  Problemem w tym przypadku jest niefrasobliwe zachowanie internautów.

Przedsiębiorcze kobiety, blockchain, SI i VR


16 listopada w Warszawie odbędzie się Forum Przedsiębiorczości Kobiet. Motywem przewodnim spotkania będzie praktyczne zastosowanie nowych technologii w biznesie.

Źródło: di.com.pl

Asus TUF Gaming FX705 - wytrzymałe laptopy

#zrodlo

Asus zaprezentował 17,3-calowe laptopy dla graczy o zwiększonej wytrzymałości. W maksymalnej konfiguracji model FX705 jest wyposażony w procesor Intel Core i7-8750H, kartę graficzną GeForce GTX 1060 oraz immersyjne ekrany NanoEdge.

Tagi: GeForce, Intel
Źródło: nt.interia.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami