Giełda  RSS
Właściciel Reserved sprzedał ciuchy za 8 mld zł. Podsumował 2018 rok


W dwucyfrowym tempie rosną zyski grupy LPP, która w 2018 roku zwiększyła skalę działania o prawie 10 proc. Ponad połowa rocznego zysku EBIT przypadła na ostatnie trzy miesiące.

Tagi: Rosja, Praca
Źródło: www.money.pl

Bank Handlowy pozwany o prawie pół miliarda złotych. Agent poszedł do sądu


Gdyby pozew skończył się niekorzystnie dla Banku Handlowego, to kosztowałby prawie całoroczny zysk. Były agent, spółka zależna od giełdowej Arterii domaga się pieniędzy za usługi.

Źródło: www.money.pl

Chemia z Niemiec, pranie w Polsce. Polskie pralnie przemysłowe zdobywają Niemcy


Niemiecka spółka Grupy Hollywood, HTS Targatz, rozpoczęła obsługę siedmiu placówek służby zdrowia, działających w ramach sieci Paul Gerhardt Diakonie - podała sierpecka spółka Hollywood.

Źródło: www.money.pl

Noworoczny kac na giełdach. Chińska gospodarka rozczarowuje

#zrodlo
Potwierdzają się wskazania spadającej aktywności chińskiego przemysłu. Azjatyckie giełdy - także w Japonii i Korei Południowej - lecą w dół.

Źródło: www.money.pl

Sfinks Polska naruszył warunek umowy kredytowej. BOŚ może podwyższyć oprocentowanie


Zgodnie z umową kredytową Sfinks Polska miał podwyższyć kapitał do końca ubiegłego roku. Nie zrobił tego. Warunki spłaty będą teraz gorsze. A firma od czterech kwartałów wykazuje straty.

Tagi: Kredyty
Źródło: www.money.pl

Boryszew nie sprzeda Walcowni Metali Dziedzice. Krezus nie kontynuuje rozmów


Wygasł list intencyjny zawarty przez Boryszew z Krezusem. Nie doszło w ten sposób do sprzedaży spółki zależnej Walcownia Metali Dziedzice - podał Boryszew.

Tagi: ZUS
Źródło: www.money.pl

Dino Polska składa wniosek do UOKiK. Chce przejąć 13 supermarketów


Dino chce w najbliższym czasie przekroczyć liczbę tysiąca sklepów. Jeśli zgodę wyrazi UOKiK, w najbliższym czasie stanie się właścicielem 13 sklepów zarządzanych przez spółkę Domex-Kuśnierek.

Tagi: Sklepy, UOKiK
Źródło: www.money.pl

Sejm debatuje o cenach prądu. Akcje spółek energetycznych idą mocno w górę


W kilka godzin państwowe spółki energetyczne notowane na giełdzie zyskały na wartości blisko pół miliarda złotych. Zamieszanie w Sejmie na razie nie zraża inwestorów.

Tagi: Sejm
Źródło: www.money.pl

Hitachi chce przejąć PCM. Ogłosił wezwanie na wszystkie akcje


Kolejna spółka z warszawskiej giełdy może wkrótce zniknąć z parkietu. Firma należąca do japońskiego Hitachi chce przejąć pełną kontrolę nad Prime Car Management. Wezwała wszystkich posiadaczy akcji do ich sprzedaży.

Źródło: www.money.pl

Szwedzi chcą przejąć wierzytelności GetBacku. Wniosek trafił do UOKiK


GetBack jest coraz bliżej sprzedaży portfeli z wierzytelnościami. Chętna na nie grupa Hoist czeka teraz na zgodę UOKiK. Szacuje się, że transakcja będzie warta ponad miliard złotych.

Tagi: UOKiK
Źródło: www.money.pl

Lista alertów. Giełda zawiesiła obrót akcjami 11 spółek


Giełda walczy ze spółkami, których akcje od dłuższego czasu są groszowe. To oznacza zwiększone ryzyko dla inwestorów. By przymusić do działania ponad dziesięć z nich, zawiesiła możliwość ich zakupu.

Źródło: www.money.pl

Giełda zawiesiła obrót akcjami Krezusa. Poważne zarzuty KNF


Niedawno problemy z akcjami Krezusa miał biznesmen Roman Karkosik. Teraz spółkę na celownik wzięła Komisja Nadzoru Finansowego. Zarzuca jej m.in. przekazywanie nierzetelnych informacji na temat finansów. Efektem jest zawieszenie obrotu na giełdzie.

Źródło: www.money.pl

Takiej przeceny ropy nie było od 2016 roku. Baryłka poniżej 50 dolarów


Od października ceny ropy naftowej idą w dół, ale w ostatnich dniach przecena drastycznie przyspieszyła. Eksperci ostrzegają, że w przyszłym roku rynek będzie przesycony surowcem. Działania OPEC przy skali problemu okazują się niewystarczające.

Źródło: www.money.pl

"Czuć atmosferę zbliżającej się bessy". Amerykańska giełda najniżej od roku


Źle rozpoczął się tydzień na giełdzie w USA. Akcje lecą w dół, a eksperci coraz odważniej mówią o głębszym kryzysie. Inwestorzy ze zniecierpliwieniem czekają na posiedzenie amerykańskiego banku centralnego. Od niego mogą zależeć dalsze losy na rynkach.

Źródło: www.money.pl

"Przygotuj się na najgorsze". Analitycy punktują 7 czynników ryzyka na 2019 rok

#zrodlo
Wyjście Włoch z Unii Europejskiej, konflikt na Bliskim Wschodzie i brexit bez porozumienia - to tylko kilka zagrożeń, których świadomi powinni być inwestorzy. Eksperci ostrzegają przed poważnymi turbulencjami na rynkach finansowych.

Źródło: www.money.pl

Były minister mówi o ręcznym sterowaniu. Zarządy spółek mogą odpowiedzieć za brak podwyżek


Ceny prądu od stycznia nie wzrosną - takie jest ostatnie stanowisko rządu. Były minister gospodarki wylicza powody, dla których stawki muszą być wyższe. Oczy zwrócone są na zarządy spółek energetycznych, które za straty z tego tytułu mogą odpowiedzieć nawet karnie.

Źródło: www.money.pl

Reserved podsumowuje rok na Oxford Street. Jeden salon sprzedał towar za prawie 50 mln zł


Pierwszy salon Reserved w Londynie ma już rok. W tym czasie sprzedał ponad 700 tys. sztuk odzieży. Kolejnym krokiem jest współpraca z magazynem Vogue.

Źródło: www.money.pl

Rating Getin Noble Banku w dół. Agencja Moody's podchodzi do niego z ostrożnością

#zrodlo
Agencja Moody's obniżyła w piątek i tak już spekulacyjny rating banku do B2. Dwa kroki niżej jest już poziom, gdzie ryzyko jest istotne.

Tagi: Banki
Źródło: www.money.pl

Gigantyczna inwestycja Anwilu. Firma urośnie o połowę


Anwil chce zwiększyć skalę działania. I to aż o połowę. Dzięki ponad miliardowej inwestycji za trzy lata będzie produkować prawie półtora miliona ton nawozów.

Źródło: www.money.pl

Rating Getin Noble Banku w dół. W Moody's to dwa kroki od przepaści

#zrodlo
Składanie depozytów w Getin Noble Banku to według Moody's przedsięwzięcie nad wyraz ryzykowne. Agencja obniżyła w piątek i tak już spekulacyjny rating banku do B2. Dwa kroki niżej jest już poziom, gdzie ryzyko jest istotne.

Tagi: Banki
Źródło: www.money.pl

Bugaj: poprawy klimatu ciąg dalszy


Wczorajsza sesja przełamała wcześniejszą złą passę krajowego rynku. Wzrostom towarzyszyły większe obroty oraz dobre zachowanie spółek tradycyjnie kojarzonych z działalnością kapitału zagranicznego. Wygląda więc na to, że inwestorzy zagraniczni wykorzystują poprawę globalnego klimatu do zakupu polskich akcji i dzisiaj ten trend był kontynuowany.

Źródło: www.money.pl

Prognozy rynkowe na 2019 rok. Trudny czas przed giełdą i stabilizacja złotego


Giełdy zaserwowały inwestorom ostrą jazdę w 2018 roku. Niestety bilans dla większości nie jest korzystny. Kolejne 12 miesięcy też nie będzie łatwym czasem. Analitycy ostrzegają przed spadkami cen akcji i wierzą, że złoty nie podda się gorszym nastrojom.

Źródło: www.money.pl

Bitcoin może zdrożeć w przyszłym roku. Pomogą w tym Microsoft i Starbucks


W roku 2017 rynek kryptowalut przeżywał boom. Za jednego bitcoina płacono niemal 20 tys. dolarów. W tym roku cyfrowe waluty były w odwrocie, a przeceny sięgnęły nawet 80 proc. Są jednak osoby i instytucje, które dalej stawiają na krypto. Wśród nich m.in. Microsoft.

Źródło: www.money.pl

Spółki energetyczne odrabiają straty. Chaos w ministerstwie


Po ogromnych spadkach cen akcji energetycznych spółek skarbu państwa inwestorzy w czwartek mogą poczuć ulgę. Notowania wyraźnie odbiły, choć trudno w tej chwili określić przyszłość podwyżek i sytuacji w branży.

Źródło: www.money.pl

Lotos będzie współpracował z Microsoftem. Pierwsze synergie wyniosłą 10 mln euro

#zrodlo
Drugi największy polski koncern naftowy porozumiał się z Microsoftem. Technologiczny gigant zainicjuje wspólne projekty i wdroży w Lotosie rozwiązania z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Źródło: www.money.pl

Giełda wyróżniła Orlen, CCC i Amrest. Ogłosiła nowy skład indeksu Respect


31 spółek z warszawskiej giełdy znalazło się na nowej liście firm odpowiedzialnych społecznie. Pierwszy raz pojawiły się na niej największy producent obuwia i operator sieci znanych restauracji. Po roku przerwy do indeksu wrócił PKN Orlen.

Tagi: CCC, PKN Orlen
Źródło: www.money.pl

Minister ogłasza miliard oszczędności. W efekcie energetyka w dzień traci dwa razy więcej


"Ręczne sterowanie", "absurd" - takimi słowami pomysł ministra energii komentuje były minister gospodarki. Nawet potrójnie stratne mogą być spółki energetyczne, jeśli dołożą się do rekompensat. Już na minusie jest Skarb Państwa.

Źródło: www.money.pl

GetBack wymienił audytora. Poprzedni nie zauważył nadchodzącej katastrofy


Po wieloletniej współpracy z Deloitte GetBack zmienił właśnie audytora. Poprzedni nie chciał wydać opinii do raportu za 2017 rok, choć jeszcze dziesięć miesięcy wcześniej nie miał żadnych uwag.

Źródło: www.money.pl

BGŻ znikł z nazwy banku. Klamka zapadła


Marka BGŻ przetrwała 43 lata. Francuski właściciel zdecydował we wtorek, że nie będzie mu już potrzebna - uchwalono na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

Tagi: Francja, Banki
Źródło: www.money.pl

Zajączkowski: realizacja zysków spółek energetycznych

#zrodlo
Wczorajsza sesja w USA miała decydujące znaczenie dla zachowania światowych giełd. W piątek S&P500 zbliżył się do podwójnego dna z października i listopada. Wczoraj w trakcie sesji dołki zostały naruszone. W pierwszych dwóch godzinach notowań indeksy spadły poniżej tych dołków wyznaczając długi cień. W kolejnych odrobiły straty. Jest to poważny techniczny argument dla strony popytowej, który być może przełoży się na następne dni.

Tagi: Znaczki
Źródło: www.money.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami