Giełda  RSS
Spekulanci odpuścili. Akcje banków odrabiają straty


Panika na giełdzie została opanowana. Po ogromnej przecenie akcji banków przyszedł czas na mozolne odrabianie strat. Szczególnie banków niezwiązanych z Leszkiem Czarneckim. Pod kreską jest ciągle Getin Noble Bank.

Źródło: www.money.pl

Daniel Obajtek w money.pl: Cała Europa proces konsolidacji grup paliwowych ma już za sobą. Czas na Polskę

#zrodlo
- Połączenie Orlenu i Lotosu to ambitny projekt. Koncerny paliwowe z całej Europy proces konsolidacji mają już za sobą. Od 20 lat mówimy o tym połączeniu, czas pomysł zrealizować - mówi w rozmowie z money.pl Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. Z prezesem Obajtkiem rozmawialiśmy podczas Kongresu 590 w Rzeszowie. W rozmowie prezes tłumaczy również, dlaczego spółka chce edukować inwestorów i dawać im rabaty na paliwo. Więcej w materiale wideo.

Źródło: www.money.pl

Pogrom banków na giełdzie. Straty sięgają kilkunastu procent


Jeśli mierzyć zaufanie do nadzoru finansowego w Polsce notowaniami akcji banków, to mamy do czynienia z załamaniem. Z kont inwestorów w kilka godzin wyparowały miliardy złotych.

Źródło: www.money.pl

Wittchen miał dobre lato. Firma podwoiła zyski

#zrodlo
Znana przede wszystkim ze sprzedaży torebek skórzanych firma Wittchen ma za sobą dobry trzeci kwartał. Spółka prawie podwoiła zysk. Sprzedaż wzrosła m.in. dzięki zwiększeniu sieć salonów i akcji w Lidlu.

Tagi: Lato
Źródło: www.money.pl

Akcja Orlenu "ciekawa i potrzebna". "Nasz kapitał krajowy jest bardzo słaby"


Orlen będzie oferował zniżki na paliwo dla posiadaczy jego akcji. Eksperci oceniają pomysł bardzo dobrze, ale przypominają o konieczności dywersyfikacji kapitału.

Tagi: Paliwa
Źródło: www.money.pl

KGHM nie wykona planu. Inwestycje w tym roku będą mniejsze


KGHM do końca września zainwestował ponad 1,2 mld zł. To oznacza, że prawie 2,7 mld zł planowanych nakładów nie zostaną w tym roku w pełni zrealizowane. Władze spółki przekonują jednak, że z żadnych projektów nie rezygnują.

Źródło: www.money.pl

PZU z najwyższym zyskiem od 5 lat. Rekordowe składki ubezpieczeniowe


Największy polski ubezpieczyciel ma powody do zadowolenia. Tegoroczne wyniki są o blisko miliard złotych wyższe niż rok wcześniej. Władze PZU podkreślają, że rentowności biznesu konkurenci mogą im pozazdrościć.

Źródło: www.money.pl

Tańsze tankowanie na Orlenie. Firma rusza z nowy programem lojalnościowym


Posiadasz akcje Orlenu - tankujesz 10-15 gr. mniej. Koncern rusza z nową akcją.

Źródło: www.money.pl

Bank Pekao zaprzecza rewelacjom "Pulsu Biznesu". Nie chciał przejmować banków Czarneckiego


Bank Pekao nie prowadził i nie prowadzi żadnych rozmów związanych z przejęciem Getin Noble Banku, ani innych aktywów należących do Leszka Czarneckiego, podało w oświadczeniu biuro prasowe Pekao.

Tagi: Banki, Pekin
Źródło: www.money.pl

Afera KNF. Czarnecki doniósł do prokuratury i teraz traci. Wyprzedaż akcji banków


Giełda szuka dna dla spółek z holdingu Leszka Czarneckiego. Wszystkie tracą w środę ponad 15 proc. Choć multimilioner broni się przed szantażem byłego szefa KNF pozwem do prokuratury, to inwestorzy zdecydowali się na ucieczkę.

Źródło: www.money.pl

Tąpnięcie na rynku ropy. Ceny najniższe od roku. Nawet polskie rafinerie zaczęły je obniżać


Jeśli któryś z kierowców może się wstrzymać z tankowaniem jeden-dwa dni, to lepiej to zrobić. Opłaci się. Ropa nie była tak tania od listopada ubiegłego roku. W ciągu dwóch dni ceny na światowych giełdach spadły o aż siedem procent. Rafinerie obniżają ceny hurtowe.

Tagi: Ciąża
Źródło: www.money.pl

Zajączkowski: KNF z obniżonym zaufaniem


Wczorajsze dotkliwe spadki w USA częściowo tylko przełożyły się na Azję, gdzie tylko giełda tokijska zanotowała znaczny, 2-proc. minus. Europa dołowała już wczoraj, więc dzisiejsze otwarcia wypadły na plusie.

Źródło: www.money.pl

Getin uspokaja klientów. Pieniądze są bezpieczne

#zrodlo
Zamieszanie wokół Getin Noble Banku nie sprzyja budowaniu zaufania klientów. Władze instytucji i eksperci uspokajają. Afera nie ma bezpośredniego wpływu na ich pieniądze. Przypominają też, że kwota 100 tys. euro jest gwarantowana przez państwo.

Źródło: www.money.pl

Kurczy się imperium Czarneckiego. Afera z KNF kosztuje biznesmena kolejne miliony


Jeszcze w 2011 roku był na podium rankingu najbogatszych Polaków. Teraz plasuje się w drugiej połowie zestawienia TOP100. Leszek Czarnecki kilka lat temu pozytywnie namieszał na rynku bankowym, tworząc konkurencję dla zagranicznych banków. Teraz znowu miesza na rynku, ale jego biznesy mają spore problemy.

Tagi: Banki, KNF
Źródło: www.money.pl

Reakcja giełdy na taśmę Czarneckiego. Akcje Getin Noble Banku kilka procent na minusie


Giełda na aferę z taśmą Czarneckiego zareagowała względnie spokojnie. Akcje banków biznesmena tracą na wartości. Na minusie jest też WIG-Banki, choć straty nie są duże.

Tagi: Banki
Źródło: www.money.pl

Jak inwestorzy zareagują na taśmę Czarneckiego? Akcje Getin Noble Banku na cenzurowanym


Akcje Getin Noble Banku od dawna tracą na wartości. Tym razem spokój inwestorów burzą doniesienia o nagranej rozmowie z szefem KNF. Czarnecki od kilku miesięcy miał przygotowywać GNB na ujawnienie taśmy.

Źródło: www.money.pl

Przychodzi Czarnecki do KNF. Mamy oświadczenie Komisji


"Urząd KNF odczytuje przedmiotowe działania Leszka Czarneckiego jako próbę wywierania wpływu na Komisję Nadzoru Finansowego poprzez szantaż" – tak Komisja Nadzoru Finansowego komentuje doniesienia "Gazety Wyborczej". Powód? Rozmowa szefa KNF Marka Chrzanowskiego z miliarderem miała miejsce w marcu, zawiadomienie do prokuratury trafiło jednak dopiero w listopadzie.

Źródło: www.money.pl

Wirtualna Polska bije kolejny rekord. Przychody przekroczyły już 143 mln zł

#zrodlo
To był kolejny świetny kwartał dla Grupy Wirtualna Polska. Spółka miała 143 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o ponad 30 mln rok do roku. Do tego przejęła serwisy Extradom.pl oraz Parklot.pl. Wisienką na torcie okazało się przegonienie Facebooka w liczbie internautów.

Tagi: Facebook
Źródło: www.money.pl

Grupa Żywiec traci prezesa. Guillaume Duverdier rezygnuje ze stanowiska


Po 5 latach szefowania jednemu z największych producentów piwa w Polsce ze stanowiska zrezygnował Guillaume Duverdier. Prezes Grupy Żywiec wskazuje, że jego misja została zrealizowana i chce podjąć nowe wyzwania.

Źródło: www.money.pl

CCC na minusie. Ponad 40 milionów złotych straty


Największy polski producent obuwia ma za sobą trudne lato. Pomimo znaczącego wzrostu sprzedaży, CCC nie zarobiło "na czysto" ani złotówki. Sieć rozrasta się, także za granicą.

Tagi: CCC, Lato
Źródło: www.money.pl

Dino dodaje okrągły miliard złotych. Sprzedaż rośnie 4-krotnie szybciej niż w Biedronce


Polska sieć marketów godni Biedronkę. Od stycznia do września otwarto 120 nowych sklepów z logiem Dino. We wszystkich Polacy zostawili do września ponad 4 mld zł. Porównywalna sprzedaż rośnie w tempie ponad 12 proc.

Źródło: www.money.pl

Ursus dostał zielone światło od sądu. Będzie restrukturyzacja


Sąd wydał zgodę Ursusowi na otwarcie przyspieszonego postępowania układowego wobec spółki. Będzie on realizowany przez najbliższe pięć lat.

Tagi: Ursus
Źródło: www.money.pl

PGNiG ma umowę z Amerykanami. Dostawy gazu na kolejne 24 lata


Spółka PGNiG zawarła umowę z Cheniere Marketing International. Porozumienie zakłada zakup prawie 40 mld metrów sześciennych gazu LNG w okresie kolejnych 24 lat. Ma być o blisko jedną czwartą tańszy niż rosyjski.

Tagi: PGNiG, Ameryka
Źródło: www.money.pl

Alior Bank z niższym zyskiem. Inwestorzy niezrażeni


Rosną notowania Alior Banku na giełdzie. To kolejna instytucja, która opublikowała najnowsze wyniki finansowe. Spadek zysku w trzecim kwartale nie zawiódł inwestorów.

Źródło: www.money.pl

Spadają zyski Cyfrowego Polsatu. Świadczy więcej usług, ale mniejszej liczbie klientów

#zrodlo
Z telewizji, telefonu i internetu od Cyfrowego Polsatu korzysta prawie 6 mln klientów. Choć liczba świadczonych usług rośnie, zyski firmy spadają. Nie martwi to jednak inwestorów. Akcje spółki wyraźnie rosną.

Źródło: www.money.pl

Wybory w USA wsparły giełdę. Wall Street mocno w górę


Amerykańska giełda nabiera wiatru w żagle. Odrabia straty po fatalnym październiku. Niespodziewanie motorem do wzrostów okazały się wybory w USA.

Źródło: www.money.pl

Czarnecki miesza w zarządach swoich banków. Odchodzi Bury, w Idei rządzić będzie Pruski


Tobiasz Bury przestał być szefem Idea Banku - podała spółka w komunikacie. Jego miejsce zajmie Jerzy Pruski. Ten dotąd był wiceprezesem Getin Noble Banku.

Źródło: www.money.pl

Wydawca kart MultiSport zarobił mniej od prognoz. Inwestorzy mocno zawiedzeni


Benefit Systems jest w środę jedną z najsłabszych spółek na warszawskiej giełdzie. W najgorszym momencie jej akcje taniały prawie 10 proc. Wydawca kart MultiSport zaprezentował właśnie wyniki finansowe.

Źródło: www.money.pl

Stabilne wyniki ING. Bank niemal powtórzył zysk sprzed roku


Zgodnie z prognozami analityków, ING Bank Śląski w trzecim kwartale zarobił prawie 379 mln zł. Niemal dokładnie powtórzył wynik sprzed roku. Z resztą na zbliżonym poziomie utrzymują się jego wyniki od dłuższego czasu.

Źródło: www.money.pl

Millennium kupił Eurobank tanio. Rynek tak uważa


Aż o prawie 700 mln zł wzrosła wartość giełdowa Banku Millennium dzień po informacji za ile przejmuje Eurobank. Najwyraźniej rynek uznał, że cena nie jest za wysoka, a wręcz przeciwnie.

Źródło: www.money.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami