Fundusze  RSS
PO: Spotkanie między Kaczyńskim a Salvinim będzie dotyczyło kwestii rozbijania UE

#zrodlo
Spotkanie między prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim a szefem MSW Włoch Matteo Salvinim będzie dotyczyło kwestii rozbijania Unii Europejskiej - uważa poseł PO Mariusz Witczak. Z kolei Sławomir Nitras zaapelował o to, by przekazać do wiadomość publicznej ustalenia, które na nim zapadną.

"GW": Czyste powietrze tylko na papierze


Miały być 103 miliardy na walkę ze smogiem, ale Komisja Europejska już zapowiedziała: Nie będziemy finansować pieców na węgiel, nawet tych nowoczesnych. Program "Czyste powietrze" pójdzie z dymem? - pisze w poniedziałek "Gazeta Wyborcza".

Źródło: www.gazetaprawna.pl

MIiR: Fundusze UE wspierają ważne inwestycje w Polsce


Fundusze UE wspierają ważne inwestycje w Polsce a Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju o tym informuje - pisze MIiR w czwartkowym komunikacie odnosząc się do tekstu opublikowanego Rzeczpospolitej. Ministerstwo prowadzi różne działania informacyjne, edukacyjne oraz promocyjne poświęcone funduszom europejskim w Polsce, zawsze zaznaczając obecność wkładu unijnego w finansowaniu inwestycji.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Fetysz ilości i zapomniana skuteczność. Od samego wydawania pieniędzy nikt się nie wzbogacił [OPINIA]

#zrodlo
Niemal 15 lat po wstąpieniu do Unii Europejskiej nadal panuje przekonanie, że dzięki środkom europejskim polska gospodarka rozwija się szybciej. I być może ta teza ma uzasadnienie, ale niesie ze sobą również wątpliwości. Problem w tym, że od samego wydawania pieniędzy jeszcze nikt się nie wzbogacił, bo kluczowe jest ich inwestowanie. Według różnych szacunków w poprzedniej perspektywie finansowej pieniądze rozdysponowywane przez Polskę zwiększały wzrost PKB o 0,5–1 pkt proc. rocznie.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

PiS zgarnął unijną pulę w sejmikach. 29 mld zł do zagospodarowania w regionach


Niemal 29 mld zł – tyle eurofunduszy jest jeszcze do zagospodarowania w regionach, w których władzę właśnie przejął PiS, samodzielnie lub w koalicjach. O 9 mld zł więcej niż to, czym do końca tej perspektywy unijnej będą zarządzać regionalni politycy Platformy Obywatelskiej i jej sojuszników. Sprawdziliśmy, jak po ostatnich wyborach – a także powyborczych rozgrywkach koalicyjnych, które trwały kilka tygodni – realnie wygląda układ sił w województwach.

Tagi: Sejm
Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

UE podzielona ws. funduszy spójności. Polska na razie z małą szansą na zmiany


Małe są szanse na szybkie porozumienie UE ws. kształtu polityki spójności w kolejnym wieloletnim budżecie. Państwa członkowskie są mocno podzielone w tej sprawie. Polska przekonuje do zmian, by otrzymać więcej środków i móc wydawać je np. na projekty gazowe.

Tagi: Polityka
Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

W Bratysławie trwa szczyt grupy przyjaciół polityki spójności


W Bratysławie rozpoczął się w czwartek szczyt grupy przyjaciół polityki spójności, na którym 16 państw UE przyjmie deklarację ws. budżetu UE. Gospodarz szczytu, premier Słowacji Peter Pellegrini, podkreślił, że UE potrzebuje ambitnego i zrównoważonego budżetu.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

PiS szuka sojuszników w walce o unijne pieniądze


Istnieje duża szansa, że maksymalny poziom unijnego dofinansowania przy realizowanych inwestycjach nie spadnie po 2020 r. do poziomu 70 proc.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

KE chce obciąć fundusze dla Polski. Ale Rada UE na to nie pozwala


Instytucja sprzeciwia się powiązaniu wypłaty unijnych środków z praworządnością. W batalii o pieniądze z nowego budżetu UE, w której kluczową rolę odegrają premier Mateusz Morawiecki i przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, Warszawa nieoczekiwanie zyskała ważnego sojusznika.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Premier dostanie do dyspozycji miliardy na nacjonalizację


Rząd chce stworzenia nowego funduszu, który będzie miał możliwość kupowania udziałów w prywatnych firmach. Jakich? Nie wiadomo

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Włochy: Premier wyklucza zmiany w budżecie odrzuconym przez KE


Premier Włoch Giuseppe Conte oświadczył w czwartek, że jego rząd nie zamierza zmienić projektu budżetu na przyszły rok, negatywnie ocenionego przez Komisję Europejską. W gabinecie pojawiły się różnice zdań co do tego, jak zareagować na decyzję KE.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Kwieciński: Negocjacje nad nowym budżetem UE najtrudniejsze w historii


Zdaniem ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego negocjacje nowej perspektywy finansowej UE na lata 2021-2027 będą jednymi z najtrudniejszych w historii Unii. Dodał, że nowy budżet prawdopodobnie uda się uzgodnić dopiero pod koniec 2020 r.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Kuźmiuk: cięcia wydatków na politykę spójności i na WPR są nie do przyjęcia


Propozycja cięć wydatków na politykę spójności czy na Wspólną Politykę Rolną, a w szczególności jej drugi filar są nie do przyjęcia - powiedział w Strasburgu europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

W PE europosłowie krytykują propozycję KE ws. budżetu na lata 2021-2027


Podczas wtorkowej debaty w PE wielu europosłów różnych ugrupowań krytykowało proponowany przez KE projekt budżetu na lata 2021-2027, sprzeciwiając się m.in cięciom w polityce spójności i rolnictwie. Apelowali o przyjęcie propozycji PE.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Kwieciński: Kwota zagrożona utratą funduszy UE w programach regionalnych zmalała


Kwota zagrożona utratą funduszy UE w programach regionalnych zmalała z 700 do 460 mln euro - powiedział w piątek minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Jego zdaniem mobilizacja w wykorzystaniu funduszy UE w regionach przynosiła efekty.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Szef MSZ: neutralność polityczna powinna pozostać podstawą funkcjonowania instytucji UE


Neutralność polityczna powinna pozostać podstawą funkcjonowania instytucji UE - powiedział w środę w Sejmie szef MSZ Jacek Czaputowicz odnosząc się m.in. do działań komisarzy unijnych ws. prowadzonej wobec Polski procedury z art. 7 oraz wypowiedzi prezesa Trybunału Sprawiedliwości UE Koena Lenaertsa.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Rząd wycofał się z konkursu na operatora funduszy norweskich: Nie spełniał standardów demokratycznych


Konkurs na operatora ogólnopolskiego tzw. funduszy norweskich nie spełniał standardów demokratycznych - oceniła KPRM w piśmie przesłanym PAP. Wyboru dokonano po tym, jak wicepremier Piotr Gliński zadecydował o wycofaniu przedstawicieli polskiego rządu z Komitetu Wyboru Operatora.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Kielce: Centrum Kształcenia Praktycznego powstanie do wiosny 2020 roku


Ponad 49 mln zł będzie kosztowała budowa Centrum Kształcenia Praktycznego w Kielcach. W poniedziałek podpisano umowę na realizację inwestycji, której zakończenie planuje się na wiosnę 2020 roku.

Tagi: Kielce
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Zakopane: Nieoficjalnie: Leszek Dorula ponownie burmistrzem


Dotychczasowy burmistrz Zakopanego Leszek Dorula został ponownie wybrany na ten urząd uzyskując 56 proc. poparcia - wynika z nieoficjalnych danych Miejskiej Komisji Wyborczej. Dorula zapowiada kontynuację inwestycji, walkę o czyste powietrze i rozwój narciarstwa w mieście pod Giewontem.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

UE z nowym system sankcji dotyczącym broni chemicznej

#zrodlo
Unijni ministrowie spraw zagranicznych uzgodnili w poniedziałek nowy system dotyczący nakładania sankcji za wykorzystanie broni chemicznej. Na razie nie ma nikogo na liście, ale najprawdopodobniej restrykcje dotkną odpowiedzialnych za marcowy atak w Salisbury.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Hello world!

#zrodlo
Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!

Źródło: funduszeue.info

Bieńkowska: Nie jest prawdą, że polskie województwa mogą stracić pieniądze z UE

#zrodlo
Nie jest prawdą, że polskie województwa mogą stracić pieniądze z Unii Europejskiej – powiedziała w piątek w Łodzi komisarz UE ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości oraz małych i średnich przedsiębiorstw Elżbieta Bieńkowska.

Nie wykorzystujemy potencjału na pozyskiwanie środków z UE na badania

#zrodlo
Jesteśmy na ostatnim miejscu w Unii Europejskiej, jeśli chodzi o poziom finansowania uzyskanego z unijnych programów na jednego naukowca. Nie wykorzystujemy dobrze potencjału, jaki ma Polska - powiedział w czwartek wicepremier, minister nauki Jarosław Gowin.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Kwieciński: Mało prawdopodobne zakończenie negocjacji budżetowych przez eurowyborami


Zakończenie negocjacji budżetowych UE do wyborów do Parlamentu Europejskiego jest raczej mało prawdopodobne - uważa minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, który wziął udział w konferencji z udziałem krajów naszego regionu w Chorwacji.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Budżet unijny podzielony: Ile w udziale przypadnie Polsce


Zmniejszenie środków na Wspólną Politykę Rolną o 5 proc. w ramach nowego, okrojonego budżetu zaproponowała w piątek Komisja Europejska. Dopłaty bezpośrednie dla polskich rolników, liczone w cenach bieżących, mają się zmniejszyć nieznacznie, o ok. 1 proc.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Saryusz-Wolski o cięciach funduszy unijnych: Polsce ujmuje się więcej niż powinno

#zrodlo
Polska jest w grupie siedmiu krajów, którym w nowym budżecie UE ujmuje się więcej niż powinno; to wystarczająco dużo państw, by budżet w tym kształcie nie przeszedł - powiedział w piątek europoseł Jacek Saryusz-Wolski

Źródło: www.gazetaprawna.pl

W Sejmie rozpoczęło się pierwsze czytanie projektu budżetu na 2019 r.

#zrodlo
W czwartek w Sejmie rozpoczęło się pierwsze czytanie projektu ustawy budżetowej na 2019 r., która dopuszcza deficyt w wysokości 28,5 mld zł. Przewidziano dziewięciogodzinną debatę.

Tagi: Sejm
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Koniec solidarności. Bruksela chce radykalnie ograniczyć wsparcie dla Europy Środkowej


Bruksela chce radykalnie ograniczyć wsparcie dla Europy Środkowej. Polskie regiony po 2020 r. mogą dostać 20 mld euro mniej na rozwój infrastruktury.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Mazurek: Nasi poprzednicy zajmowali się wyborami zamiast dbać o wykorzystywanie funduszy UE


Nasi poprzednicy zajmowali się wyborami zamiast zadbać o wykorzystanie funduszy unijnych; inwestycje publiczne stanęły, bo Polska w połowie listopada 2015 r. była na ostatnim miejscu pod względem wykorzystania funduszy z polityki spójności - napisała na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

1,3 mld euro z UE zagrożone. Kwieciński apeluje do samorządów o przyspieszenie inwestowania funduszy unijnych


Apeluję do samorządów wojewódzkich w całym kraju o przyspieszenie inwestowania funduszy unijnych - powiedział w środę PAP minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Jak podkreślił, zagrożone jest około 1,3 mld euro.

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami