Fundusze  RSS
Kwieciński: Negocjacje nad nowym budżetem UE najtrudniejsze w historii


Zdaniem ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego negocjacje nowej perspektywy finansowej UE na lata 2021-2027 będą jednymi z najtrudniejszych w historii Unii. Dodał, że nowy budżet prawdopodobnie uda się uzgodnić dopiero pod koniec 2020 r.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Kuźmiuk: cięcia wydatków na politykę spójności i na WPR są nie do przyjęcia


Propozycja cięć wydatków na politykę spójności czy na Wspólną Politykę Rolną, a w szczególności jej drugi filar są nie do przyjęcia - powiedział w Strasburgu europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

W PE europosłowie krytykują propozycję KE ws. budżetu na lata 2021-2027


Podczas wtorkowej debaty w PE wielu europosłów różnych ugrupowań krytykowało proponowany przez KE projekt budżetu na lata 2021-2027, sprzeciwiając się m.in cięciom w polityce spójności i rolnictwie. Apelowali o przyjęcie propozycji PE.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Kwieciński: Kwota zagrożona utratą funduszy UE w programach regionalnych zmalała


Kwota zagrożona utratą funduszy UE w programach regionalnych zmalała z 700 do 460 mln euro - powiedział w piątek minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Jego zdaniem mobilizacja w wykorzystaniu funduszy UE w regionach przynosiła efekty.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Szef MSZ: neutralność polityczna powinna pozostać podstawą funkcjonowania instytucji UE


Neutralność polityczna powinna pozostać podstawą funkcjonowania instytucji UE - powiedział w środę w Sejmie szef MSZ Jacek Czaputowicz odnosząc się m.in. do działań komisarzy unijnych ws. prowadzonej wobec Polski procedury z art. 7 oraz wypowiedzi prezesa Trybunału Sprawiedliwości UE Koena Lenaertsa.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Rząd wycofał się z konkursu na operatora funduszy norweskich: Nie spełniał standardów demokratycznych


Konkurs na operatora ogólnopolskiego tzw. funduszy norweskich nie spełniał standardów demokratycznych - oceniła KPRM w piśmie przesłanym PAP. Wyboru dokonano po tym, jak wicepremier Piotr Gliński zadecydował o wycofaniu przedstawicieli polskiego rządu z Komitetu Wyboru Operatora.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Kielce: Centrum Kształcenia Praktycznego powstanie do wiosny 2020 roku


Ponad 49 mln zł będzie kosztowała budowa Centrum Kształcenia Praktycznego w Kielcach. W poniedziałek podpisano umowę na realizację inwestycji, której zakończenie planuje się na wiosnę 2020 roku.

Tagi: Kielce
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Zakopane: Nieoficjalnie: Leszek Dorula ponownie burmistrzem


Dotychczasowy burmistrz Zakopanego Leszek Dorula został ponownie wybrany na ten urząd uzyskując 56 proc. poparcia - wynika z nieoficjalnych danych Miejskiej Komisji Wyborczej. Dorula zapowiada kontynuację inwestycji, walkę o czyste powietrze i rozwój narciarstwa w mieście pod Giewontem.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

UE z nowym system sankcji dotyczącym broni chemicznej

#zrodlo
Unijni ministrowie spraw zagranicznych uzgodnili w poniedziałek nowy system dotyczący nakładania sankcji za wykorzystanie broni chemicznej. Na razie nie ma nikogo na liście, ale najprawdopodobniej restrykcje dotkną odpowiedzialnych za marcowy atak w Salisbury.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Hello world!

#zrodlo
Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!

Źródło: funduszeue.info

Bieńkowska: Nie jest prawdą, że polskie województwa mogą stracić pieniądze z UE

#zrodlo
Nie jest prawdą, że polskie województwa mogą stracić pieniądze z Unii Europejskiej – powiedziała w piątek w Łodzi komisarz UE ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości oraz małych i średnich przedsiębiorstw Elżbieta Bieńkowska.

Nie wykorzystujemy potencjału na pozyskiwanie środków z UE na badania

#zrodlo
Jesteśmy na ostatnim miejscu w Unii Europejskiej, jeśli chodzi o poziom finansowania uzyskanego z unijnych programów na jednego naukowca. Nie wykorzystujemy dobrze potencjału, jaki ma Polska - powiedział w czwartek wicepremier, minister nauki Jarosław Gowin.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Kwieciński: Mało prawdopodobne zakończenie negocjacji budżetowych przez eurowyborami


Zakończenie negocjacji budżetowych UE do wyborów do Parlamentu Europejskiego jest raczej mało prawdopodobne - uważa minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, który wziął udział w konferencji z udziałem krajów naszego regionu w Chorwacji.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Budżet unijny podzielony: Ile w udziale przypadnie Polsce


Zmniejszenie środków na Wspólną Politykę Rolną o 5 proc. w ramach nowego, okrojonego budżetu zaproponowała w piątek Komisja Europejska. Dopłaty bezpośrednie dla polskich rolników, liczone w cenach bieżących, mają się zmniejszyć nieznacznie, o ok. 1 proc.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Saryusz-Wolski o cięciach funduszy unijnych: Polsce ujmuje się więcej niż powinno

#zrodlo
Polska jest w grupie siedmiu krajów, którym w nowym budżecie UE ujmuje się więcej niż powinno; to wystarczająco dużo państw, by budżet w tym kształcie nie przeszedł - powiedział w piątek europoseł Jacek Saryusz-Wolski

Źródło: www.gazetaprawna.pl

W Sejmie rozpoczęło się pierwsze czytanie projektu budżetu na 2019 r.

#zrodlo
W czwartek w Sejmie rozpoczęło się pierwsze czytanie projektu ustawy budżetowej na 2019 r., która dopuszcza deficyt w wysokości 28,5 mld zł. Przewidziano dziewięciogodzinną debatę.

Tagi: Sejm
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Koniec solidarności. Bruksela chce radykalnie ograniczyć wsparcie dla Europy Środkowej


Bruksela chce radykalnie ograniczyć wsparcie dla Europy Środkowej. Polskie regiony po 2020 r. mogą dostać 20 mld euro mniej na rozwój infrastruktury.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Mazurek: Nasi poprzednicy zajmowali się wyborami zamiast dbać o wykorzystywanie funduszy UE


Nasi poprzednicy zajmowali się wyborami zamiast zadbać o wykorzystanie funduszy unijnych; inwestycje publiczne stanęły, bo Polska w połowie listopada 2015 r. była na ostatnim miejscu pod względem wykorzystania funduszy z polityki spójności - napisała na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

1,3 mld euro z UE zagrożone. Kwieciński apeluje do samorządów o przyspieszenie inwestowania funduszy unijnych


Apeluję do samorządów wojewódzkich w całym kraju o przyspieszenie inwestowania funduszy unijnych - powiedział w środę PAP minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Jak podkreślił, zagrożone jest około 1,3 mld euro.

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

Oettinger: Każdy region musi mieć gwarancje 70 proc. obecnej kwoty funduszy UE


Każdy region musi mieć zagwarantowane 70 proc. obecnej kwoty funduszy UE - powiedział w środę unijny komisarz ds. budżetu Guenther Oettinger podczas debaty w Komitecie Regionów UE.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Poręba (PiS): będziemy domagać się wyjaśnień od marszałków województw ws. funduszy UE


W związku z zagrożonymi funduszami UE dla województw rządzonych przez PO-PSL będziemy domagać się wyjaśnień na piśmie od tamtejszych marszałków - zapowiedział w środę szef sztabu PiS Tomasz Poręba. Jak dodał, PiS zorganizuje szereg konferencji w tych regionach, m.in. w Lublinie i Krakowie.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Słowik: dzięki noweli ustawy o PPP wzrosną nakłady na inwestycje w Polsce


Wchodząca w środę w życie nowelizacja ustawy o PPP wpłynie na wzrost inwestycji w Polsce - powiedział PAP wiceminister inwestycji i rozwoju Witold Słowik. Dodał, że do 2020 roku powinno być uruchomionych ok. 100 projektów w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Mniejsze fundusze strukturalne mogą oznaczać cięcia urzędniczych etatów


Komisja Europejska założyła, że rozmowy o unijnym budżecie po 2020 r. uda się sfinalizować jeszcze przed wyborami europejskimi w maju przyszłego roku. Czasu zostało niewiele. Tymczasem projekt w obecnym kształcie nie jest dla Polski łaskawy – otrzymamy 64,4 mld euro. To o ponad 23 proc. mniej w stosunku do blisko 84 mld euro, które polskie regiony mają do dyspozycji w obecnej perspektywie. Co samorządy mogą zrobić, by w kolejnych latach wydać pieniądze bardziej efektywnie? Według Tomasza Dorożyńskiego z Uniwersytetu Łódzkiego przydałoby się lepsze zarządzanie i ograniczenie biurokracji. Nieuniknione będą też cięcia etatów wśród urzędników zajmujących się unijnymi środkami. Urzędy marszałkowskie na razie nie chcą o niczym przesądzać.

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

Poręba: Nie ma i nie będzie projektu rządu PiS dot. masowego ściągania imigrantów


Nie ma i nie będzie żadnego projektu rządu PiS, dotyczącego masowego ściągania imigrantów; bezpieczeństwo Polaków przede wszystkim - oświadczył we wtorek szef sztabu PiS Tomasz Poręba.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Rada UE przyjęła stanowisko ws. budżetu na 2019 r.


Przedstawiciele państw członkowskich w Radzie UE przyjęli we wtorek w Brukseli stanowisko ws. budżetu UE na 2019 rok. Stolice nieznacznie przycięły propozycję Komisji Europejskiej, zmniejszając planowane zobowiązania o 1,6 mld euro, a płatności o 0,5 mld euro.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Węgry: CEU zawiesił program dla uchodźców z powodu podatku imigracyjnego

#zrodlo
Uniwersytet Środkowoeuropejski (CEU) w Budapeszcie poinformował, że został zmuszony do zawieszenia programów edukacyjnych dla uchodźców i ubiegających się o azyl z powodu nowego podatku imigracyjnego, który wszedł na Węgrzech w życie 25 sierpnia.

Tagi: Węgry, Azyl
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Rząd we wtorek zajmie się m. in. projektem ustawy o PPK i zmianami w podatkach


Rząd we wtorek zajmie się m.in. projektem ws. Pracowniczych Planów Kapitałowych - ma zostać utworzony prywatny, dobrowolny system gromadzenia oszczędności emerytalnych, w który zaangażowane miałyby być państwo, pracodawcy i pracownik. Rząd omówi też projekt zmian w podatkach, m.in. wprowadzający tzw exit tax.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Unijnych pieniędzy pozbawiamy się często na własne życzenie


Nawet najdrobniejsze formalne uchybienia oznaczają konieczność zwrotu części dofinansowania z UE. Polscy kontrolerzy są dużo bardziej rygorystyczni od europejskich

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Zablokowana pomoc dla uchodźców. NGO mają problem z dostępem do unijnych funduszy


NGO zajmujące się pomocą cudzoziemcom od trzech lat mają utrudniony dostęp do unijnego funduszu FAMI i muszą ograniczać zakres działania

Tagi: Uchodźcy
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Kwieciński: Do końca roku Polska powinna rozliczyć 23-24 proc. funduszy unijnych


Do końca roku powinniśmy rozliczyć 23-24 proc. środków z funduszy unijnych przyznanych Polsce na lata 2007-2020 - powiedział PAP minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Do 30 lipca było to ok. 15 proc.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami